Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
beratdemir
5 yıl önce - Cum 19 Nis 2013, 18:35
İzmir Sivas Günleri ( 23 - 25 Mayıs 2013 )

İzmir’de Sivas günleri yapılması için çalışmalar hızlandırıldı. İzmir Sivas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Kemal Güneyli , yönetim kurulu üyeleriyle ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, yapılacak olan Sivas günleri hakkında bilgi verdi
Sivas Valiliği öncülüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesinin destekleriyle ilk kez böyle bir etkinlik gerçekleştireceklerini ifade eden federasyon başkanı Kemal Güneyli, 23-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “İzmir’de Sivas Günleri” adlı programda Egenin incisi İzmir ile Sivas arasında gönül köprüsü oluşturacaklarını söyledi
İzmirde yaşayan 150 bin Sivaslının olduğunu dile getiren Güneyli, ilk defa yapılacak olan etkinlikte 30 adet stant kurulacağını, bu stantlarda Sivas’ın el sanatları, yöresel yemekleri, halayları, folklorik zenginliklerini, tarihi eserleri ve mahalli türkülerinin tanıtılacağını belirterek, “İzmirde ilk kez yapacağımız etkinlik ile Anadolu Kültürü ile Ege Kültürünü birleştireceğiz. İzmirde yaşayan hemşerilerimizin de Sivas dostları ile hasret giderecekler. Ayrıca 11. Türkçe Olimpiyatları da aynı tarihte İzmirde yapılacağı için Sivas’ımızın 170 ülke tarafından da tanınması fırsatı yakalanmış olacaktır. Bizlere her zaman katkı sağlayan başta İzmir Büyükşehir Belediye başkanımız ve Konak belediye başkanımız olmak üzere desteklerini esirgemeyen Valimiz Zübeyir Kemeleke ve Sesob Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür ediyoruz”dedi

Kaynak : http://www.sivashakimiyet.com/?mrt=tasarim1&v ..._yapilacak

Karakas Mehmet
1 hafta önce - Pts 11 Mar 2019, 07:22

İzmir Sivas Günleri çok mola verdi acaba yapılmamasının nedenleri nedir?

Misafir c99

1 hafta önce - Sal 12 Mar 2019, 14:40

Biraz sivas köftesi 2 tane yavru kangal alın size sivas günleri

MUAMMER TÜRK
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 20:47

Misafir c99 neye göre böyle bişey yazdın ben bunu anlamadım,sivaslı olmadığın kesinde,sivası sivas köftesi ve kangal yavrusundan ibaret gören zihniyet, sıkıntılı bir zihniyettir,izmiri ankarayı bilmem nasıl bir gün oluyor?,ancak istanbuldaki sivas günleri aynı yerde yapılan diğer illerin günlerine nazaran ,hem zengin,hem eğlenceli,hemde en yüksek katılımın olduğu günler olarak geçiyor,evet sivas köfteside satılıyor,numunede olsa kangal yavrusuda geliyor,ikramlarda yapılıyor,etli ekmek ,sucuk ,pastırma,tereyağ ,peynir,bal vss.. sivasa dair aklına gelen hertürlü yiyecekler görücüye çıkıyor,her ilçenin folklor ekibi ve her ilçenin kendine özgü sanatçıları ayrı bir hava katıyor,sivası köfteden ,kangal yavrusundan ibaret gören zihniyet ,çok vakit geçirmeden birraz tarih okumalı,cografya dersi almalı,sivasa gitmek nasip olmasada gogleden sivas günleri diye yazsında 5 dakika izlesin ,dahada bilgilenemediyse pskolojik destek alsın, Q testine filan girsin derim ,erken tanı herzeman yararlıdır.

Misafir e49

1 hafta önce - Cmt 16 Mar 2019, 02:33

Sayın Muammer Bey keşke bana doktor tavsiye etmeseydiniz hani bir laf varya doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar diye Ben özbe öz Sivaslıyım ve Sivasın yerlisiyim İnönü müzesinin orda doğdum Selçuk ta Otobüscülüğe başladım daha sonra Sivasturda devam ettim benim kastım Osman Yıldırımın Zara balı kangal dan yavru köpekler ve köfte tabiki sivas dışında yaşayan Hemşehrilerimiz için elbette güzel olur özlem giderilir benim demek istediğim sivas tan gelen firmalarına büyük siparişler verilse Ülke çapında Hatta uluslararası firmalarımız olsa siparişler alsalar kötümü olur bak sivas devamli göç veriyor bunun sebebi vizyonsuzluk değilmi ne zara balını ne kangallarımızı nede köftemizi küçümsemiyorum amma yıllardır hiç bir gelişme yok eğer bu yazdıklarımı Anlamadıysanız sayın Muammer bey bana psikiyatristen randevu alırsanız size söz veriyorum gidecem ve sizin tasviniz için geldiğimide Dr a söyleyeceğim

MUAMMER TÜRK
1 hafta önce - Pzr 17 Mar 2019, 08:47

Ya kardeş 2 kelime bişey yazmışşınız ,bu 2 kelimeden bu kadar anlam çıkartacak zeka düzeyi yok bende ,bu 2 kelime sadece sivas günlerini küçümseyen bir anlam ifade ediyor,sivasın sadece köpek ve köfteden ibaret olduğu anlamı çıkıyor,hani bunu sivası hiç görmemiş ,yada bu günlere hiç gitmemiş,yada orjinal sivas düşmanı biri yazsa anlarım,bende yazıyorum işte,diğer illerin günlerine nazaran sivas günleri hem ziyaretçi açısından,hemde kültüre etkinlikler,folklorık açıdan,yemek kültürü,sivasa özgü ne var ne yoksa işte bu açıdan baktığımızda, sivas günleri diğer illere göre oldukça güzel geçer,artık sivaslıların kendi memleketlerini küçük görmeyi bırakması lazım..,bu anlayış yüzünden bu şehir gelişmiyor yada istediğimiz gelişmişlik düzeyine çıkamıyor,aşşağı yukarıı tüm ülke coğrafyasından insanları az çok tanımışlığım vardır,hani söz vardırya alem buysa kral sivas dır, buna eminn olun,o dediğiniz iyi temennilere katılıyorumda oranın başlıkları başka yerde..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET