Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana'da çekilen diziler, filmler, klipler, reklamlar
« önceki   123 ... 303132   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 31
yusufsezgin
5 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 10:31

Alıntı:
Yakın zamanda Kanal D 'de bir adana dizisi daha başlayacak. Oyuncu seçmeleri yapılıyor. İsmini bilmiyorum. Arkadaşın çocuğuna teklif yapılmış. Ancak kabul etmemişler. Çünkü sadece Adana'da değil mardin urfa illerinde de çekilecek.

Yine Adana ve Adanalılık ile alakası olmayan, iğrenç bir dizi daha geliyor yani. Hiç yapmasınlar bence o diziyi

Misafir a94

5 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 19:12

Şu 01 diye bir dizi var yayınlanan ve fenomen bir dizi, farkında mısınız oyuncuların hiç biri Adanalı olmayıp farklı aksanları ile Adanayı nasıl tanıtıyorlar, övünülen ve yüceltilen varoş kültürü Adananın zaten kötü olan imajını yerin dibine soktu, bana şehir dışında insanlar ne güzel konuşuyorsunuz siz gerçekten Adanalı mısınız diye soruyorlar, övüyorlar mı hakaret mi ediyorlar diye düşünüyor insan.

Misafir efb

5 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 21:10

Neden farklı şehirden adanaya göç edip burda doğmuş kişilerin hayatı. Ya da onların film çevirmesi onların hayatının konu alınması size iğrenç geliyor.
Siz doğu kokenlikeri kast ediyorsunuz. Bırakın şimdi adanalılar çok kibar laflarını.
Yerli adanalıların çoğu zaten 30 sene önce köyden göçenler. Bir kısmı arap kökenli. Hangi güzel türkçeden bahsediyorsunuz?
Hepsi karıştı. Ve bir insan ben Adanalıyım diyorsa adamalıdır
Siz irkcisiniz. Belki farkında bile değilsiniz. Ve eminim birçoğunuz sorsak sosyal demokratım ya da sosyalistim der. Siz milliyetciyim diyen den. Daha irkcisiniz

Harun121
5 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 23:21

Misafir efb doğru bir konuya parmak bastınız. Eğer sizin iddia ettiğiniz gibi şeyleri söyleyen varsa çok yazık ediyorlar.
Neyse artık herkesin Adana deyince hemşehricilik köylülük küçük şehir anlayışından sıyrılmış olması lazım ama neyse ya yazacam canım sıkıldı. Adana ya yazık olmuş bunca sene.

Misafir a94

5 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 23:33

İğrenç kelimesi benim yorumumun neresinde var, yazmadığım şeyleri burada yazmışım gibi göstermeye hakkınız yok, benim politik görüşüm ise sizi zerre kadar ilgilendirmez, ve evet bu tarz diziler Adananın imajını bozuyor, gocunduysanız yapabileceğim bir şey yok, ben burada daha önce de yazdım 45 senelik ömrümün 35 senesini Denizli ve Mithatpaşada geçirdim, hiç gocunmadan söylüyorum varoştur buralar ve orada doğdum büyüdüm, benim yazım gayet açık Adananın suç ve suçlu cenneti, gibi gösterilen ve bunların yükselen bir değer haline getirilip tüm dünyaya menşei Adana olarak sunulmasından rahatsızım, siz olmuyorsanız ne gam.

sayfa 31
« önceki   123 ... 303132   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA