Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana'da çekilen diziler, filmler, klipler, reklamlar
123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Ömer_KSK
4 yıl önce - Prş 18 Nis 2013, 21:33
Adana'da çekilen diziler, filmler, klipler, reklamlar


Alıntı:
Adana, Yeni Bir Diziye Daha Ev Sahipliği Yapacak

Adana önümüzdeki sezon yeni bir diziye daha ev sahipliği yapacak. “Görüş Günü Kadınları” adlı dizinin çekimlerinin 15 Haziran’da başlaması planlanıyor.

Dizinin çekimleri için Adana’da mekan incelemesi yapan NTC Yapım Genel Koordinatörü, Nazlı Heptürk, Yapım Koordinatörü Arzu Ersan ve Dizinin Adana Sorumlusu Tamer Gözüdeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Necmi Özcanlı, dizi ve film yapımcılarının Adana’yı tercih etmesinden mutluluk duyduğunu belirtti.

Adana’nın tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyleyen Necmi Özcanlı, “Adana güzel bir şehir ama tanıtımını yapamıyoruz. Adana’da çekilen filmler ve diziler kentimizin tanıtımına katkıda buluyor. Sizin yeni bir dizi çekeceğinizi öğrendiğimde çok sevindim. Her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

NTC Yapım Genel Koordinatörü Nazlı Heptürk de, “Görüş Günü Kadınları” adlı dizi için mekan incelemesi yaptıklarını söyledi.

Diziyi daha çok kent merkezinde çekmeyi planladıklarını anlatan Nazlı Heptürk, “Adana’nın tanıtımına katkımız olursa ne mutlu bize. 15 Haziran’da çekimlere başlamayı planlıyoruz. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

NTC Yapım yetkililerinin Necmi Özcanlı’yı ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ozan Aksu ve Altın Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Timuçin de hazır bulundu.

http://www.haber01.com/adana/adana-yeni-bir-diziy ...82837.html


jedene
4 yıl önce - Cum 19 Nis 2013, 19:23Resul GUL
3 yıl önce - Prş 16 Ekm 2014, 13:33Resul GUL
3 yıl önce - Sal 21 Ekm 2014, 14:02Resul GUL
3 yıl önce - Pts 27 Ekm 2014, 02:44Resul GUL
2 yıl önce - Pts 06 Nis 2015, 18:09
'Adana İşi, Bir Acayip Soygun' filminin tanıtımı yapıldı


Alıntı:

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteklediği, Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla çekilen filmi merakla beklediğini belirten Başkan Sözlü, Adana sinemanın en önemil şehirlerinden biri olduğunu belirtti. Altın Koza Film Festivali’nin bunun en büyük göstergesi olduğunu aktaran Sözlü, belediye olarak sinemanın her zaman yanında yer aldıklarını, Adana’yı anlatan ve Adana’da çekilen bir filme destek olmanın ayrıca kendilerini mutlu ettiğini aktardı.

Filmin yapımcısı Emin Demirel, Adana’da 35 civarında mekanda çekim yapacaklarını belirterek, filmin vizyon tarihinin henüz belirlenmediğini, ancak mart gibi düşünüldüğünü aktardı.

Filmin yönetmeni Ali Adnan Özgür ise yaklaşık 3 aydır Adana’da çalıştıklarını belirtti. 'Amacımız gerçek Adanalıyı tanımak ve tanıtmak' diyen Özgür, “Adana ne yazık ki hep 3. sayfa haberleri ve adliyesiyle tanınıyor. Geldik gördük ki Adana öyle bir yer değil. Doğası inanılmaz güzel. Biz Adana’da film çekmiyoruz. Bir Adana hikayesi çekiyoruz. Adanalıların dışarıda kötü bir imajı var. Bu ön yargıyı aşacağımızı düşünüyorum. 40 dönümlük bir alanda plato kurduk. Yaklaşık 3 aylık bir hazırlık dönemi geçirdik. Eğlenceli, insani değerlerin ön plana çıktığı bir film olacak. Hem gişe de hem de yarışmalarda başarılı olacağını düşünüyorum. Çünkü Türkiye’nin en iyi oyuncularıyla çalışıyoruz.” dedi.

Daha sonra sırayla söz alan filmin oyuncuları; Adana, film ve kendi rolleriyle ilgili kısa bilgiler aktardı. Sanatçılar özellikle Adana’nın yemekleri ile insanlarının sıcaklığından etkilendiklerini ifade etti.

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/adana-isi-bir- ...ri/1436209İlgili Haber ..

En son Resul GUL tarafından Sal 07 Nis 2015, 13:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


rumeysaaaa
2 yıl önce - Pts 06 Nis 2015, 18:18yusufsezgin
2 yıl önce - Sal 07 Nis 2015, 12:04

Alıntı:
Adanamız her zaman sanat ve televizyon eserlerine ev sahipliği etmeye devam edecektir. Kültürel ve sosyal altyapısı, doğası, beşeri coğrafyası ve benzeri bütün unsurlarda ileri seviyede olması hasebiyle böyle projeler için çok uygun. Ayrıca bu filmin sahnelerinin bir çoğu ailemin yaşadığı semtte çekiliyor. Onlar da çok heyecanlı, inşallah tutar.


Ağzınıza sağlık. Güzel Adana'mız kültürel ve sosyal altyapısı, doğası, beşeri coğrafyası ve benzeri bütün unsurlarda ileri seviyede olması hasebiyle tüm kültür sanat etkinlikleri için çok uygun bir coğrafyadır.


Misafir 044

2 yıl önce - Sal 07 Nis 2015, 16:41Ersin ÇALDIR

2 yıl önce - Pzr 02 Ağu 2015, 14:40sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET