Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahvaltıda ne yersiniz? [yemek]
123 ... 394041   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Leyla

6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:17
Kahvaltıda ne yersiniz? [yemek]

Kahvaltı bütün öğünlerin en önemlisidir ve konu ile ilgili uzmanlar bu öğünün asla atlamamak gerektiğini söylerler.

Ben de biraz bu önerilerin kulağıma küpe olması, biraz da kahvaltılık yiyecekleri çok sevmemden olsa gerek, günlük yaşantımda asla atlamam. Her gün kahvaltıda olmazsa olmazlarım siyah zeytin, beyaz peynir, domates, sivri biber, maydanozdur. Çoğu zaman bunların yanına bir rafadan yumurta eşlik eder. Tüm bunların yanında içecek olarak tercihim çay, ekmek olarak ise 1-2 dilim ekşi mayalı ya da tahıllı ekmektir.

Geçen yıl çalışma sistemim 9:00- 17:00 iken bile iş yerimde kahvaltılık yiyeceklerimi hazır tutar, komşu fırından tahıllı ekmeğimi alır, kahvaltımı etmeden işe başlamazdım. Arkadaşlarım genellikle pastaneden aldıkları çeşitli yiyecekleri tercih ederler, bir taraftan da bana gıpta ederlerdi. Sonra baktım, onlar da yavaş yavaş zeytin, peynir v.b.. getirmeye başladılar.

Şu an çalışma sistemimi daha keyfi saatlerde ayarladığım için kahvaltımı evimde yine aynı şekilde ediyorum.
Çalışan ya da öğrenci arkadaşlara sürekli pastaneden aldıkları yağlı yiyecekleri tüketmemelerini tavsiye ediyorum . Ve de merak ediyorum insanların genel olarak kahvaltı alışkanlıkları nasıl?

Hadi bu konudaki alışkanlıklarımızı burada paylaşalım..

Ahmet Arif Hoca

6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:28

Merak ettiklerinizi üyelerimiz epey paylaşmış ilgili başlıkta

HakanMutlu
6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:29

Kahvaltı denilince çay vazgeçilmez bir şeydir öncelikle. Sonra sırasıyla peynir, zeytin vs. gelir. Benim sevdiğim klasik bir kahvaltıdır yani.

Ha her sabah oluyor mu? Haftasonları mutlaka oluyor, ama hafta içi benim kolay kahvaltı dediğim; poğaça, boyoz, gevrek, vs. ile kahvaltımızı hallediyoruz.

Klasik kahvaltı da ise; reçel, bal, tereyağı, yumurta, zeytin, peynir, çay, salam, tahin-pekmez vs. tüketmeye çalışıyorum. Ha her seferinde bunların hepsi bulunmuyor. Herkesin gelir düzeyi farklı. Çoğu insanımız haftada bir kez bile bu kahvaltıyı göremiyor.

Biraz kültür, biraz alışkanlık, biraz da gelir düzeyi meselesi bana göre kahvaltı..

En son HakanMutlu tarafından Sal 16 Nis 2013, 12:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç

6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:29

Ballı mısır gevreği...
En pratik ve çabuk olduğu için. Ayrıca sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

MeteHan!
6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:34

Alıntı:
Ballı mısır gevreği...

Ben bununla asla doymam.
Ayrıca şekerli olduğu için sabah sabah yiyemem de.
Kahvaltıda daha çok haşlanmış yumurta,yeşil zeytin salatası,az tuzlu peynir yerim. Bazen ev işi börek,poğaça vs.

ahmetsever
6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:36

Ben klasik olarak peynir, zeytin, bal, yumurta mevsime göre domates, salata, maydonoz, kıvırcık salata v.s. çay ile kahvaltımı evde yaparım, çok zorunlu olmadıkça dışarıda poğaça, börek v.s. gibi ürünlerle kahvaltı yapmam, yalnız canım çektiğinde ara sıra bu ürünleri alırım.

(Özkan)

6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:41

Bizim karadeniz yöresinin insanı bilir kuymağı.Hafta sonları ailece evdeysek muhakkak muhlama olur soframızda.

Leyla

6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:41

Alıntı:
yeşil zeytin salatası

Güzel ve değişik bir kahvaltı yiyeceği. Doğrusu kahvaltıda yeşil zeytin salatası yapmak hiç aklıma gelmezdi. Oldulça sağlıklı ve cazip görünüyor

Emrah23
6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:48

Alıntı:
Kahvaltıda ne yersiniz?

Allah ne verdiyse

koray oz
6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:49
Favori kahvaltım pizza

Dünden söylenen pizzadan kalmış bir iki dilim mikrodalga da ısıtır yanına da ice tea veya meyve suyu
özellikle pizzayı yiyeceğimden daha büyük söylerim ki monotonlaşmış sabah kahvaltısı yapmamak için.

sayfa 1
123 ... 394041   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET