Ana Sayfa  Sezai KABADAYI
Pts 08 Nis 2013, 11:43   Adana Portakal Çiçeği Festivali Başlıyor

"8-14 Nisan arasında I.Adana Portakal Çiçeği Festivali Başlıyor"
Portakal Çiçeği Karnavalı, ünlü tiyatrocu, sinemacı, edebiyatçı, gazeteci ve müzisyenleri de ağırlayacak.
İşte Karnaval Etkinliklerinden Bazılar:
**Açılış Keremcem'le yapılacak.
**Rock&Pop Konseri (Çağ Üniversitesi-Vesaire Müzik Grubu)
**Jazz Konseri (İbrahim Abiler Orkestrası)
**Halk Oyunları Gösterileri
**Karnaval Korteji (ValiYolu'ndan İstasyon Meydanı'na Açılış Programı)
**Resim Sergisi
**Tiyatro Oyunları
**Bisiklet Yarışı
**TSM Konseri (Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi)
**Çukurova Devlet Senfoni Ork.Konseri
Etkinliklerin Yer ve Zamanları İçin Karnaval İçin Yayınlanan Refleks Gazetesinden Ekinden Ulaşılabilir. http://refleksgazetesi.com/


En son Sezai KABADAYI tarafından Pts 08 Nis 2013, 12:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi


 mesajı beğendiniz mi?: +2
Sezai KABADAYI
Pts 08 Nis 2013, 12:03  

NİSAN'DA ADANA’DA OLMAK VAR

Adana’da gönüllü çabalarla yürütülen ve hiçbir kurumun, hiçbir ismin öne çıkmadığı Portakal Çiçeği Karnavalı'ndaki dayanışma ve motivasyonun, her etkinlikte, her zaman sağlanması bekleniyor.KİMSE ÖNE ÇIKMIYOR

Türkiye’nin ilk halk karnavalı Nisan’da Adana’da düzenlenecek. Fikir babalığını Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt’un yaptığı “Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı”, herhangi bir kurumun ya da kişinin tek başına öne çıkmadığı, gönüllü bürokratlar, siyasetçiler, sivil toplum örgütleri, öğrenciler, işadamları ve halk temsilcileri işbirliğiyle gerçekleşiyor. “Adanalı’nın karnavalı” olarak öne çıkan etkinlik, kentte işbirliği ve dayanışma yapıldığında hangi sonuçların alınabileceğinin örneği oluyor.
HEP BÖYLE OLSUN

Konser, dans gösterisi, bisiklet yarışı, kortej yürüyüşü gibi 50’ye yakın etkinliğin gerçekleşeceği Portakal Çiçeği Karnavalı’nın destekçilerinin katıldığı tanıtım toplantısı, ‘bir’ olmanın fotoğrafını ortaya koydu. Vali Hüseyin Avni Coş toplantıdaki konuşmasında, etkinliğin çok düşük bütçelerle, “Adana için ne yapabilirim?” diyenlerle ve hiçbir kurum ve kişiyi öne çıkarmadan hazırlandığını söyledi. Şimdi Adana, aynı tablonun başta yatırımlar olmak üzere kentin bütün ihtiyaçları için sahnelenmesini istiyor.


 mesajı beğendiniz mi?
Egemen01
Pts 08 Nis 2013, 12:04  

Böyle etkinlikler ülkemizin her tarafında yapılmalıdır

 mesajı beğendiniz mi?
Resul GUL
Cum 04 Nis 2014, 17:28  

12 Nisan’da başlayacak Portakal Çiçeği Karnavalı Hazırlıkları Tüm Hızıyla Sürüyor...

2. Portakal Çiçeği Karnavalı Şarkı Yarışması sonuçlamış arkadaşlar...

Bu yıl Adana’da 12 Nisan’da başlayacak Portakal Çiçeği Karnavalı’nın ruhunu yansıtacak şarkıyı belirlemek üzere düzenlenen yarışma sonuçlandı.
Şarkı Yarışması’nda birinciliği Ezgi Özbay’ın seslendirdiği
Nisan’da Adana’da Dökülün Sokaklara” adlı şarkı jüri oylaması sonucunda birinciliği kazandı.

Bu arada Karnaval Hazırlıkları Tüm Hızıyla Sürüyor
Geçtiğimiz yıl İlki gerçekleştirilen ve ikincisi 12 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan “Portakal Çiçeği Karnavalı” için Adana’da hazırlıklar devam ediyor. 7’den 70’e tüm Adana halkının sahiplendiği karnavala, mülki ve yerel yöneticiler, sanatçılar, gazeteciler, işadamları ve sivil toplum örgütleri de büyük destek sağlıyorlar.

Adanalılar, karnaval için herkesi 12 Nisan’da kentlerine “Portakal çiçeği mevsiminde Adana’ya gelmelisiniz. sloganıyla davet ediyor..

Ayrıca Yılda sadece bir kez, en fazla 2 hafta sürecek bu coşkuyu kaçırmamak ve karnavalımıza katılmak için misafirimiz olun” diyorlar.

Alıntı:
Profesyonel ve amatör müzisyenlere açık bir yarışma olarak düzenlenen ve amatör olarak birçok bestenin katıldığı yarışma sonucunda Ezgi Özbay’ın birinci olan şarkısı, karnaval öncesinde ve karnaval sırasında tüm Adana sokaklarında, TV ve radyolar ile sosyal medyada çalınarak “sevgi ve dostluk” mesajı tüm dünyaya yollanacak.

Geçtiğimiz yılki Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana’da büyük coşku ile karşılanmış, birçok etkinliğin yanında özellikle 15 bine yakın kişinin özel kostümleriyle katıldığı kortej büyük ilgi toplamıştı. Türkiye’nin birçok yerinden olduğu kadar yurtdışından da misafirlerini ağırlayan Adanalılar bu yılki karnavalda da kentin değişik noktalarında etkinlikler düzenleyerek “misafirperverliklerini” bir kez daha gösterecekler.

KAYNAK: http://www.adanahabermerkezi.com/kultur-sanat/portakal-cicegi-karnavali-sarki-yarismasi-h20062.html
.


 mesajı beğendiniz mi?: +1
Resul GUL
Cmt 05 Nis 2014, 17:59  

Ezgi Özbay’ın seslendirdiği
Nisan’da Adana’da Dökülün Sokaklara”Şarkısı

<br />Ezgi &Ouml;zbay - Nisan'da Adana'da D&ouml;k&uuml;l&uuml;n Sokaklara paylaşan: nisandaadanada


 mesajı beğendiniz mi?: +2
Mesajları seç: