Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bitcoin sanal para birimi ve diğer kripto paralar
« önceki   123 ... 444546   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2

Bitcoin kullanmayi/almayi düsünüyormusunuz?
ilk defa duydum, ne ola ki bu? 17.7%  17.7%  [29]
evet, cok ilgimi cekiyor 26.2%  26.2%  [43]
hayir, cok riskli ve güvensiz buluyorum 43.3%  43.3%  [71]
ileride sistem oturunca belki 12.8%  12.8%  [21]
Toplam Oy : 164

tayfun09
4 yıl önce - Çrş 27 Ksm 2013, 19:48
Bitcoin ilk kez 1000 doları aştı

Sanal para birimi olarak bilinen Bitcoin ilk kez 1000 doları geçti. Bitcoin gün içerisinde 1044 doları görerek 'tarihi zirvesini' yaptı.

Ve 1000 doları gördü... Geçen hafta ilk kez 900 dolara çıkan Bitcoin bu rekorunu da kırdı. Mt. Gox. Borsası'nda işlem gören Bitcoin ilk kez 1000 dolara çıktı. Bitcoin bugün 1044 dolardan işlem gördü. Bitcoin resmi kurumların da ilgisini çekmeye başladı. Amerikan Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke sanal para Bitcoin’in ‘uzun dönemde’ kullanılır bir para birimi haline gelebileceğini ifade etti. Çin’de de bazı firmalar Bitcoin kabul etmeye başladı. Uzmanlara göre kurlara olan güven azaldıkça Bitcoin’in daha çok değerlenmesi bekleniyor. 2013’ün başlarında Bitcoin 13 dolardan işlem görüyordu.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25223882.asp

tolginho

3 yıl önce - Sal 23 Arl 2014, 14:17

Bitcoin üzerine bir yıldır herhangi bir paylaşım olmamış, internet çağında kaçırmamız gereken bir konu.

Alışveriş dünyası son birkaç yılda nasıl internete doğru hızlıca kaydıysa gelecek birkaç yılda da ödeme alışkanlıkları aynı şekilde internetin yeni para birim(ler)ine doğru kayabilir.

Genelde basında Bitcoinden bahsedilse de altcoin olarak bahsettiğimiz 200 civarı farklı kripto para birimi mevcut. Hepsi olmasa da en popüler 10 altcoin üzerinde günlük milyonlarca dolar paranın dönüyor. Bitcoin çok daha yukarıda tabii. Mesela son 24 saatin istatistiklerine göre sadece Bitcoin'de 20 milyon dolarlık işlem yapılmış.

En son geçen hafta Microsoft, dün itibariyle Time dergisi online ödemelerde Bitcoin'i kabul ettiklerini açıkladı.

Ertan Akyüz
3 yıl önce - Cum 13 Şub 2015, 14:14

Arkadaşlar bu bitcoin in aslında altında çok kötü şeyler yatıyor, binlerce kişi buna bilgisayar yatırımı yapıyor fakat yatırım yapıldıkça şifreleme kırılmaz hale geliyor ve farkında olmadan sizin bilgisayarlarınız kendi sistemlerine ortak oluyor, bu ileride çok büyük bir hack olayına sebep olup diğer ülkelerin kıramayacağı bir sistem demek! yani savunma sistemleri işe yaramayacak!

Maldeyna

1 yıl önce - Sal 08 Ksm 2016, 17:25

http://www.coinspace.com.tr/

Geçenlerde bir arkadaşım 300 euro ile sisteme girebileceğimden bahsetti ve bundan yüzde alacağını,dolayısıyla işlerinin zenginlerle olduğundan falan bahsetti.Kendisini bildiğim için fazla oralı olmadım.

Varmı aranızda bununla ilgilenen?
Bu iş meşhur Titan vakasına doğru gidiyor izlenimi verdi bana.

Benim aklıma yatmadı ...

nette gözüme çarptı:
https://www.facebook.com/groups/149282635515819/p ...nref=story
ellere dikkat

Jolly Roger
1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 17:48

Alıntı:
Geçenlerde bir arkadaşım 300 euro ile sisteme girebileceğimden bahsetti ve bundan yüzde alacağını,dolayısıyla işlerinin zenginlerle olduğundan falan bahsetti.Kendisini bildiğim için fazla oralı olmadım.

Varmı aranızda bununla ilgilenen?

Aynen gecenlerde banada bir arkadas bunu -Coinspace'i- dillendirdi.
Ya NetworkMarketingte oldugu gibi takim kurup, pazarlamasini yapib kazanabiliyormussun.
Yada sirf Coinspace'i yani senin icin calisan yüksek hizli bilgisayari alib o senin icin para üreterek kazanabiliyormusun.

Almanyada Türkiyede oldugu Kadar yaygin degil.

Yok Borsaya dahaden girmemiste - girince Bitcoin Kadar olmasada - onun Kadar bir patlama yapacakmisda...

serdalm

1 yıl önce - Pts 27 Şub 2017, 18:05

Konunun ilk açıldığı gülerde birkaçyüz BİTCOİN alaymışık
Şimdi hangi arabayı hangi evi alalım diye plan yapar olurduk

Jolly Roger
1 yıl önce - Cum 03 Mar 2017, 16:27

Bitcoin Tarihinde ilk defa Altindan daha degerli oldu.
Borsadaki Degeri suan:
Bitcoin 1.268
Altin 1.233

Misafir 6b6

1 yıl önce - Pts 06 Mar 2017, 18:07

Şu an bende Sanal parada ne yazıkkı yeniyim ama zamanında yatırım yapılsaymış bitcoine kazanacagın paranın hattı hesabı yok 1 doların altında oldugu zamanlar var , şu ana artık belkide doyum noktasına geldgiğini düşünüp bitcoin yerine biraz arastırıp Ethereum aldım,deneme amaçlı 200 adetle sınırlı biraktım ama 15$ maliyet ile almısken suan 19$ seviyesınde, ama bilgisi olan arkadaslar varsa asıl merak ettiğim Ripple , hindistan menşeili ve okudugum kadarıyla Bankacılık sistemine en yakın sanal para, ve inanılmaz düşük , 1000TL lik denemek için alıcam ama bilgisi olan arkadaslar açıklama yaparsa mantıklı gelmesi durumunda 10000Tl ye kadar alabilirim,Türkiyede yaygın değil gibi ama ben ileride çok prim yapacagını dusunuyorum

Misafir 642

1 yıl önce - Pts 13 Mar 2017, 15:18

Bende sanal para ile yeni tanıştım ve 100 er adet Eteryum ile Riple aldım. Daha önceden beri alan arkadaşlar varmı? , bide Türkiye den Koinim dışında change yapılabilecek bir site varmı? Bilgisi olan arkadaşlar yorum ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim...

Misafir aea

1 yıl önce - Pts 13 Mar 2017, 15:27

Arkadaşlar bu bitcoin in aslında altında çok kötü şeyler yatıyor, binlerce kişi buna bilgisayar yatırımı yapıyor fakat yatırım yapıldıkça şifreleme kırılmaz hale geliyor ve farkında olmadan sizin bilgisayarlarınız kendi sistemlerine ortak oluyor, bu ileride çok büyük bir hack olayına sebep olup diğer ülkelerin kıramayacağı bir sistem demek! yani savunma sistemleri işe yaramayacak!
------------------------------------
Aynen....İleride küresel bir fetö benzeri yapılanma operasyonu çekmek için insanlar bir şekilde(menfaat) yönlendiriliyor gibi geliyor banada.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 444546   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET