Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bitcoin - p2p tabanlı sanal para birimi
123 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Bitcoin kullanmayi/almayi düsünüyormusunuz?
ilk defa duydum, ne ola ki bu? 18.6%  18.6%  [27]
evet, cok ilgimi cekiyor 26.2%  26.2%  [38]
hayir, cok riskli ve güvensiz buluyorum 42.8%  42.8%  [62]
ileride sistem oturunca belki 12.4%  12.4%  [18]
Toplam Oy : 145

Süreyya Kazanciogullari
4 yıl önce - Pts 08 Nis 2013, 01:06
Bitcoin - p2p tabanlı sanal para birimi
Burak Öztaş
4 yıl önce - Çrş 17 Nis 2013, 15:26mehmeterden198

4 yıl önce - Pzr 19 May 2013, 06:00Mert Karakoyun

4 yıl önce - Pzr 19 May 2013, 09:10Süreyya Kazanciogullari
4 yıl önce - Pts 20 May 2013, 03:50

Alıntı:
Bitcoin alabilmek için güvenilir olmak,parası olmak,yol yordam bilmek ve lniklerin sahibi olmak lazımdır.O da kolay değil yani isteyen herkes de bitcoin alamaz.

Sonuç olarak burada bu başlığı gördüğüm için bayağı şaşırdım.Bitcoin bilen birisi Deep Web de bilir demekki.


Yeralti dünyasinda Bitcoin kullanilma ihtimali büyük, cünkü Bitcoin anonim bir sekilde para transfer etmenizi sagliyor (tabii TOR sistemini kullanirsaniz, bu sekilde ip adresinizden takip edilemezsiniz)

Deep Web'le hicbir isim olmadi, Bitcoin'i da son zamanlarda yabanci basini gazeteden internetten TVden takip ettiyseniz duymamaniz mümkün degil, hatta Türk basininda da yer aliyor.

Laf acilmisken, Tesla dedin de ilgimi cekti, Tesla hakkinda acaba bu derin ağ'da normal i-nette olmayan ne gibi seyler var, Tesla hakkinda bir ton sey internette yaziyor zaten neden Deep Web'e girme ihtiyaci duydun bunun icin?


mehmeterden198
Alıntı:
Bitcoin'in arkasında kim var? Gücünü kimden alıyor? Öngörülebilir mi? Bu paraya sahip olanların hepsi aynı anda panik halinde satışa geçerse hangi altın/döviz rezervi ile karşılığı ödenecek? Koskoca ülkeler paralarının arkasında zor bela dururken bu paranın garantisini kim verecek? Bir kriz anında para değer kaybederse bir bardak su mu içeceğiz?

Özetle şu sorunun cevabını bulamadım: Bitcoin aşırı değer kaybederse arkasında kim duracak? Para kaybedersek sorumlusu kim olacak?


Arkasinda hicbir merkezi otorite yok, zaten Bitcoin'un en büyük ayricaligi da bu.
Degerini talep belirliyor, talep artinca yükseliyor, talep azalinca düsüyor, herseyde oldugu gibi, altin da hisse senedi de para da böyle. Altin fiyati düsdügünde ya da paranin degeri (enflasyon sayesinde) ya da aldigin hisse senteleri düsdügünde senin zararini karsiliyorlar mi?


Mert Karakoyun

4 yıl önce - Pts 20 May 2013, 04:09

Alıntı:
Yeralti dünyasinda Bitcoin kullanilma ihtimali büyük, cünkü Bitcoin anonim bir sekilde para transfer etmenizi sagliyor (tabii TOR sistemini kullanirsaniz, bu sekilde ip adresinizden takip edilemezsiniz)

Deep Web'le hicbir isim olmadi, Bitcoin'i da son zamanlarda yabanci basini gazeteden internetten TVden takip ettiyseniz duymamaniz mümkün degil, hatta Türk basininda da yer aliyor.

Laf acilmisken, Tesla dedin de ilgimi cekti, Tesla hakkinda acaba bu derin ağ'da normal i-nette olmayan ne gibi seyler var, Tesla hakkinda bir ton sey internette yaziyor zaten neden Deep Web'e girme ihtiyaci duydun bunun icin?istediğiniz kadar tor kullanın,tormail kullanın Deep Web'e pek çok kez girmiş birisi olarak bulunma ihtimaliniz çok kolaydır.Sizi 15-20 MB lık ip değiştirme tarayıcıları(Tor Browser vs) asla koruyamaz,kurtaramaz.Orada dünyaca ünlü hackerlar geziyor.


Tesla konusunda,Tesla'nın işkencevari deneyler yaptığı,insanlara envai çeşit eziyet ederek bunları gerçekleştirdiğini biliyoruz.ABD bugün bu konuma geldiyse bunda Nikola Tesla'nın etkisi büyüktür.Tesla ile ilgili tüm kaynaklar ABD elindedir.

Tesla belki binlerce deney yapmıştır.Bunların çoğu örtbas edildi ancak pdfler Deep Webde mevcut fakat linkleri bulmak ve uğraşmak gerçekten kolay değildir.

Deep Web de sanırım kütüphaneli kısımlar görüşmüştüm.İnanın milyonlarca pdf var.Ve bunların herhangi birinde Trojan bulma ihtimaliniz çok yüksek bu Pc'nizin bitişi demektir.

Bu arada Deep Web elbette dünya dili olan İngilizce bilgi içeriyor.Makalelerin hepsi elbette İngilizcedir.

Ağır bir İngilizce kullanılıyor.Ancak sağlam bir ingilizcem olmasından dolayı çok fazla sıkıntı çekmedim.

Deep Web çok apayrı bir dünya ancak yine söylüyorum,Deep Web'e girmenizi asla tavsiye etmem benim psikolojim bozuldu insanlığımından utanacağım şeyler gördü ve 2 gün kendime gelemedim yemin ederim.Süreyya Kazanciogullari
4 yıl önce - Pts 20 May 2013, 04:22

Alıntı:
Tesla konusunda,Tesla'nın işkencevari deneyler yaptığı,insanlara envai çeşit eziyet ederek bunları gerçekleştirdiğini biliyoruz.


Hic duymadim, ne gibi iskencevari deneyler yapmis, ben Tesla'yi bir centilmen olarak bilirdim?


Alıntı:
ABD bugün bu konuma geldiyse bunda Nikola Tesla'nın etkisi büyüktür.Tesla ile ilgili tüm kaynaklar ABD elindedir.


Sirbistan'daki Tesla müzesindekiler ne öyleyse?


Deep Web'e girersem merak ettigim konu free energydir, görünen internette bu konuda tam bir bilgi kirliligi var, belki %99 fake.


Mert Karakoyun

4 yıl önce - Pts 20 May 2013, 04:39Süreyya Kazanciogullari
4 yıl önce - Pzr 26 May 2013, 14:46

Alıntı:
Bilgisayarların işlem gücüyle üretilen ve kriz nedeniyle yatırım aracına dönüşen sanal para birimi Bitcoin'i Türkiye'de üretmek hâlâ kârlı

Dijital dünyadaki gelişmeler ekonomiyi derinden etkilemeye devam ediyor. Gelecekte sanal bir para birimi olan Bitcoin’i kullanmanız çok uzak bir ihtimal değil. Yakın bir gelecekte sanal dünyanın en yaygın para birimi haline geleceği öngörülen Bitcoin’in yatırımcıları için oldukça ilginç bir hikâyesi var.

Başlangıçta yalnızca bir kaç dolar eden, dijital dünya insanının kullandığı ufak bir sanal para birimiyken Kıbrıs'taki banka krizi sonrası yüzlerce dolar etmeye başlayan Bitcoin, 1 Kasım 2008’de Satoshi Nakamoto adını kullanan bir kriptograf tarafından dünyaya yayılmış algoritmaya dayanıyor.

Ancak dünya gündemine oturmasına yatırımcısına yüzde 600’lük bir kazançla zengin etmesi neden oldu. 2013 başında 10 dolar civarında işlem görürken, bir kaç hafta içinde bir hiper revalüasyonla (değer artışı) değeri yüzlerce dolara ulaşan bu para birimi, az-çok ekonomiye ilgisi olan herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Bitcoin her tür devlet ve merkez bankasından bağımsız bir biçimde sadece bilgisayarlar arası şifreli bir kod parçası değişimiyle çalışan sistemi sayesinde özellikle "derin internet"in ünlü alışveriş sitesi Silkroad’ta popüler oldu. Bitcoin’in diğer para birimlerinden en önemli farkı ise global bir para birimi olup hiçbir regülasyona ve ulusal para politikasına bağımlı olmaması.

Bitcoin kazanmanın bir başka yolu: Bitcoin madenciliği

Bitcoinlerin üretim süreci altınla benzer bir şekilde tasarlandı. Bitcoinlerin değerinin karşılığı bilgisayarların işlem gücü. Bitcoinler aslında bir şifre dizisi ve bu diziler ancak çok uzun karmaşık hesaplamalar sonucu elde edilebiliyor. Blockchain.info’daki verilere göre ABD’deki ortalama kilowatt başına fiyatı 15 cent ile hesaplanınca toplam 147 bin dolarlık elektrik tüketimiyle 681 bin dolarlık Bitcoin çıkartılmış. Türkiye’de konutlardaki 35,704 (yaklaşık 19 cent) kuruşluk kilowatt başına fiyatla bile güncel bilgisayar donanımlarıyla bitcoin çıkartmak hâlâ kârlı bir iş.

Bitcoin'in geleceği

Peki Bitcoin’e neler olacak? ABD'nin ünlü ekonomi dergisi Forbes’taki analistlere göre Bitcoin; 90’lı yıllarda Yahoo gibi internet şirketlerinin değerinin gerçek değerinin kat kat üzerine çıkmasıyla oluşmuş olan dotcom balonuyla benzer karakterleri gösteriyor. Ama onlar yanılıyorda olabilirler, 90’lı yıllardaki internet şirketlerinin durumu ile bitcoin tamamen farklı şeyler. Çünkü bitcoin düzenli para akışına dayanan bir şirket değil. 21 milyonla sınırlanmış toplam rezervi olan artan talebine karşı sabit rezervi olan bir para birimi. Bu nedenle günümüzün trilyon dolarlık sürekli parasal genişleme politikalarına maruz kalan ulusal para birimleri ve dolar karşısında değeri sürekli artan bir yatırım aracı haline gelebilir.


CBelbilek
4 yıl önce - Cmt 23 Ksm 2013, 11:05sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET