Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bay Bülent
14 yıl önce - Cum 11 Mar 2005, 19:55
Teoman'ın ilk filmine tepki (Balans ve Manevra)

Genç müzisyenin, senaryosunu yazdığı ve yönettiği ilk sinema filmine farklı tepkiler geldi.

Rock müziğinin başarılı ismi Teoman'ın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve başrolünü oynadığı 'Balans ve Manevra' adlı filmin Perşembe günü gerçekleşen gala
gecesinde ilginç anlar yaşandı. Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği galada, filmin cüretkar sahnelerinin bol olması ve şiddet içermesi, izleyicilerden bir kısmının filmin sonunu beklemeden salonu terk etmesine neden oldu. Teoman'ın filmde eşini canlandıran Seda Akman'ı dövmesi, filmin sonun beklemeden
salondan çıkan izleyici sayısını artırdı.
Filmi izleyen ünlüler yorum yapmamayı tercih ederken, filmi sonuna kadar seyreden yönetmen Sinan Çetin ise, Teoman'a destek verdiğini belirterek, Balans ve
Manevra'yı 'Türkiye'de yapılan ilk gerçek sanat filmi' olarak değerlendirdi.

Burak Sergen, Emre Altuğ, Berna Öztürk, Seda Akman, Selma Merter ve Bülent Kayabaş gibi oyuncuların yer aldığı filmde, en çok ilgi çeken sahneler Teoman'ın kendini bıçakla yaralaması ve Tarkan'ın baldızı Berna Öztürk'le sevişme sahneleri oldu. Filmdeki eşi Teoman'la sorunlu bir ilişki yaşayan Seda Akman ise, çıplak görüntülerinin yanı sıra cömert sevişme sahneleri ve tecavüze uğradığı sahne ile geceye damgasını vurdu.

'Para için yapmıyorum'
Gala'dan önce basına 'Bu filmi çok para kazanmak için yapmadım. Filmi zevk olsun diye yaptım, ama tabii ki harcadığım parayı filmle çıkarabilirsem hiç de fena olmaz' diyen ve kendisini aslında kötü bir oyuncu olarak tanımlayan Teoman, film için 1 milyon Dolar harcandığını söyledi.

Filmin hikayesi
İki yıl önce eşini kaybetmiş ve hayattan elini çekmiş olan 65 yaşındaki Nihat, kardeşi Ümit'i görmek için Bodrum'a gelir. Otobüste tanıştığı Ruhi (17) ile birlikte
teknecilik yapan Ümit'i aramaya başlarlar. Ancak bütün çabalarına rağmen Ümit'i bulamazlar ve tam aramaktan vazgeçtikleri zaman, Kamyoncu Ali onlara Ümit'in nerede olduğunu bilmediğini ama oğlu Timur'un da Bodrum'da, Zagor'un pansiyonunda kaldığını söyler. Nihat ve Ruhi Zagor'un pansiyonuna yerleşirler.

Ümit Kaptan`ın küçük bir çocukken terk ettiği oğlu Timur, sevgilisi Zeynep'le sorunlu bir ilişki yaşamaktadır. Timur kişilik problemlerini babasının onu terk etmesine bağlar ve bu problemlerinin acısını, kendisini çok seven Zeynep'ten çıkarır. Sürekli başka ve bilinmez bir hayat yaşayan Timur'un yalnız bıraktığı Zeynep, Ruhi ile arkadaşça bir ilişkiye girer.

Ümit Kaptan insanları, yaşama zevkiyle etkileyen, sorumsuz, bağlantısız ve hafif bir kişiliktir Hayatın en çok haz alınacak şekilde yaşanmasıyla ilgili bir felsefesi vardır: "Balans ve Manevra". Bu prensipler bütünü içinde yaşandığı taktirde mutluluğun maksimum olacağını savlayan Ümit`in küçük detayları sayesinde herkesin hayatı algılayışı pozitif yönde değişmeye başlar.

Oyuncular
Timur (Teoman), Nihat (Erol Demiröz), Ruhi (Yusuf Akgün), Zagor (Bülent Polat), Ümit Kaptan (Bülent Kayabaş), Zeynep (Seda Akman), Kamyoncu Ali (Burak sergen). Diğer rollerde: Didem Erol (Helen), Berna Öztürk (Barmaid), Müslüm Gürses (kendisi)

saygilar

messiah_haktan

14 yıl önce - Cum 11 Mar 2005, 21:14

Ben bu filmi 4 gözle bekliyorum!Teoman hayraniyim bu arada! Filmde baya acik sahne var dogu,rahatsiz mi oluyorsun kardesim,girme!!!!Seni ailenle berabar sokmaya mi zorluyoz oraya?Burasi Iran mi,bazi kisileri sevisme sahneleri rahatsiz etti diye filmi kaldiracaz?Rahatsiz ediyorsa izleme,eger benim o filmi izlemem seni rahatsiz ediyorsa,sapigin tekisindir!!

burakmusic

14 yıl önce - Cmt 12 Mar 2005, 09:07

Teoman ile universiteden beri arkadasiz, son derece kulturlu biridir. Degisik seyler yapmayi sever, filmini merakla bekliyorum.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET