Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Yeni Projeler
123 ... 103104105   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Batur

4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 21:47
Bursa Yeni Projeler

Bu başlıkta şehrimizde inşaatına başlanan ve yapılması düşünülen yeni proje haberlerini toplayalım. İlk projeler benden olsun.

1. Durmazlar İş Merkezi (25 kat): Bu proje Ata Bulvarından organize sanayiye girişte Durmazlar makina fabrikasının hemen karşısına yapılıyor, harfiyat çalışmaları başladı. Proje Oytaş inşaat tarafından yapılıyor. Bu projeyi “Bursa’yı Büyütenler” adlı gazetede okudum. İnternette henüz proje hakkında bilgi yok.

2. Guzell Tower: Bu proje de İzmir yolunda Ata bulvarına girişte yolun soluna yapılıyor. İnşaatı devam ediyor, projenin yapıldığı yerde renderı var güzel bir bina ama internette bir bilgi yok.

3. 12 katlı otel projesi: Anadolu hastanesinin hemen yanında şu an otopark olarak kullanılan boş araziye otel inşaatı için inşaat ruhsatı alınmış, yakında inşaatı başlar. Ne oteli olacağı, kimin yapacağı ile ilgili şuan bilgim yok.

Not: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=33006 böyle bir başlık var ama kilitli, o yüzden yeni başlık açtım.

abdullah ş.
4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 23:27

Bakgör Residence

NLF Bursa

Tower

Kayapa

LOFT Kampus

Bursa Adliyesi

Osmangazi Belediyesi Kültür Merkezi

Durmazlar Smart Mix

Enes54

4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 23:27

nlf bursa projesi çok iyi görünüyor

TahirOruç
4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 23:38

bu projelerin yerleri de belirtilse daha iyi olur

anubis1905
4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 23:42

bu projeler gerçekmi ilk kez gördüm

mustafaguler
4 yıl önce - Cmt 23 Mar 2013, 10:48

Durmazlar'ın iş merkezi yapacağı ilginç geldi bana...

gokboraleb
4 yıl önce - Cmt 23 Mar 2013, 12:02

Dostlarım acaba NLF Bursa projesinde son durum nedir?hiç bilgisi olan var mı?diğer projeler şahane gözüküyor umarım en kısa sürede gerçekleşir..

Batur

4 yıl önce - Pzr 24 Mar 2013, 13:59

Abdullah bey verdiğiniz proje resimlerinden bazılarının nereye yapılacağını biliyoruz ama bazılarını bilmiyoruz.

Tower projesi, Loft kampus, Osmangazi Kültür Merkezi, Durmazlar mix center bunlar nereye yapılacak bilgi verebilir misiniz? Benim bahsettiğim Durmazlar iş merkezi ile Durmazlar mix center aynı proje olabilir mi?

metehan88
4 yıl önce - Pzr 24 Mar 2013, 14:58

Abdullah Bey'in paylaştığı fotoğraflardaki projeler http://www.tatbikat.com.tr/ adresinde yer alıyor. Ancak bu projelerin çoğu rafta kalır. Bursa'da bu tarz projelerin hayata geçtiğine pek şahit olmuyoruz.

Toprak44
4 yıl önce - Pzr 24 Mar 2013, 18:12

Ülke çapında inşaat sektörü ciddi bir krizdeyken bu tip projeler ne yazıkki bür süre daha kağıt üzerinde kalacaktır.
Özlüce ve yakın çevresinde rezidans projelerinin yapılmasını çok isteyen arkadaşlarıda anlayamıyorum. Sahip olduğu zemin ile deprem konusunda en tehlikeli yerlerden biri olan bölgede 20 kat ve üzeri betonarme bina yapmak çılgınlıktan başka birşey değil.
Hele ki yurtdışını örnek gösterenlere daha fazla şaşırıyorum. Örnek olarak Japonyada 20-30 katlı betonarme bina gördünüz mü acaba? Çelik denilen madde keşfedilene kadar yapılan binalar kısa vadeli günü kurtaran çözümler olacaktır. Bugün yeni kurulan ve yapısıyla övünç duyulan yerler geleceğin varoşları olacak ne yazıkki...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 103104105   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet