Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir - Bozüyük Banliyo Hattı
« önceki   123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 10:50

Alıntı:
17. Köprübaşı
18. Işıklar

Eskişehir Gar ile Şeker Fabrikası arası yeraltı güzergâhı olacağından bu istasyonların yapılması çok zor.
Ancak ve ancak bu bölgeye Anadolu trenlerinin Elektriklisi tarzında bir tren üretilip karşılıklı 22 sefer Bilecik-Bozüyük-Eskişehir arasında bölgesel tren seferleri düzenlenirse daha anlamlı olur.
Bu seferlerin içinden bazıları Bozüyük'te son durak yapar bazıları Bilecik'e devam edebilir.
Aynı seferler Kütahya ve Afyon'a da yapılabilir. Malum İstanbul-Konya YHT hattından mahrum kalacaklar.

Cemoli D18
4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 13:36

Furkan ÇINAR
4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 14:22

Alıntı:
Bu da benim tasarımım.
21 istasyon (4'ü Bilecik, 17'si Eskişehir il sınırı içinde), 56.9 km

Sizin tasarım da gayet başarılı ancak Berktuğ Bey'in de söylediği gibi sizin istasyonlardan ,Köprübaşı ve Işıklar istasyonlarının olduğu bölgelerde tren yerin altından gidecek .
Berktuğ Bey biraz iyimser davranarak yapılması çok zor demiş , ancak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yerin altında istasyon projesine kesinlikle girmez . İstenirse tabiki yapılır ancak mevcut başkan bunu yapmaz.

Ayrıca seninn yazdığın istasyonlar daha verimli olur.Ancak biz verimsizine bile razıyız diyelim. Osmangazi diye belirttiğiniz durağın arkasında oturuyorum ,yazdığınız gibi istasyonlar gerçekleşirse benim için çok daha güzel olur . Ancak ben Sazova veya Eskişehir Gar istasyonlarına gitmeye razıyım .

Ek olarak şunu da belirteyim Eskişehir'de Demiryolunun Yer Altına Alınan kısmı şu şekilde ...

(+)

Muttalip,Sakarya,Bağlar Geçitleri ile İstasyon Köprüsünden kurtulmak istendi . Yani bu bölümler arasında istasyon yapılmaz diyeyim .

Alıntı:
Raybüs gibi bir şeyi koymaları otobüs işletenlerin sonu olur. ve buna izin vermeyeceklerdir.

Mevcut durum sonsuza kadar gidemez !!! İmkansız .

Alıntı:
Böyle bir hat için pek çok istasyon belirtilmiş ama, istasyonlar ilgili ilçe - beldelere yakın mı ki? Ben pek değil diye hatırlıyorum, demiryolu yerleşim yerlerinin epeyce dışından geçiyor sanki.

Söylediklerinizin tam tersi diyebilirim. Yazdığım istasyonlar; İnönü dışındakilerin hepsi merkezlerden geçiyor .

emrenmert

4 yıl önce - Cum 22 Mar 2013, 17:07

Furkan ÇINAR
4 yıl önce - Cmt 23 Mar 2013, 19:25

Alıntı:
İzmir'de de demiryolu üzerinde yeraltı istasyonları var. Köprübaşı istasyonu yeraltına yapılabilir ve Işıklar İstasyonunu da iptal edebilir. Ben de böyle düşünmüştüm.

Böyle olabilir ...

Ama dediğim gibi ilk etapta birkaç ana istasyona bile razı olur herkes ... Şuan bu durumdayız ...

Furkan ÇINAR
4 yıl önce - Pzr 28 Tem 2013, 02:34

Hasan Mihrican

4 yıl önce - Pzr 28 Tem 2013, 09:42

Behçet Uluvar

4 yıl önce - Pzr 28 Tem 2013, 21:15

erdeturan
3 yıl önce - Çrş 09 Tem 2014, 12:20

Furkan ÇINAR
2 yıl önce - Cum 11 Arl 2015, 16:14

sayfa 2
cevap yaz