Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
burak44
6 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 16:54
Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaşam ve Spor Merkezi


Alıntı:
11 Milyona Malolacak

Şeker arazisi üzerinde 50 dönüm alanda yaptırılacak olan Yaşam ve Spor Merkezi'nin temeli Cumartesi günü atılacak.

Özellikle sportif alanda yaşam standartlarını yükseltecek bir proje olan Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde önemli aktivite merkezleri bulunuyor. 16 bin 500 m2’si kapalı, 30 dönümü de açık olmak üzere 50 dönüme yakın bir alan üzerinde yapılacak olan Yaşam ve Spor Merkezi projesi içerisinde; 2 adet yarı olimpik havuz, çocuk yüzme havuzları, sauna, hamam, masa tenisi, bilardo ve fitness salonları, futbol, basketbol, hentbol ve voleybol sahaları, kafeterya, alışveriş mekanları ile açık ve kapalı otopark alanları yer alıyor.

En son burak44 tarafından Çrş 20 Mar 2013, 09:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


+Muhammed
6 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 18:36

Hayırlı olur inşaallah.

Geçmişi unutamıyoruz.. Malatya Büyükşehir Belediyesi demeniz gerekirdi hocam.


anlanlanl
6 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 18:49

İyi. şehirde nefes alınsın değil mi?
Bir tane daha sümerpark büyüklüğünde park yapılmalı.AhmetDemir

6 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 23:09

işte büyükşehire yakışan sağlam bi proje turgut özal mah. için enfes olur ... keşke ddy bazı birimleri VOF bölgesine taşısa da sadece MODERN Bİ GAR YAPILSA

+lvnt44
6 yıl önce - Çrş 20 Mar 2013, 18:55

evet büyükşehirliğe yakışır bir projeyi şehrimize kazandıran belediyeye teşekkürler. tamam prestijli caddelerde güzel oldu şehrimize avrupai bir görünüm kattı o çalışmalar yine devam etsin ancak artık şehrin sosyal yaşamına canlılık katacak büyükşehiliğe yakışır bu tür büyük projeleride biran evvel hayata geçirsinler. inşallah karakavaktaki 300 dönümlük kültür parkada biran önce başlanır.taygun21
6 yıl önce - Çrş 20 Mar 2013, 18:59

Arkadaşlar proje çok güzel.Çok yönlü sosyal bir park olacak.Projenin ismi Malatya hayat ve spor merkezi olsa daha güzel olurdu.Çünkü projede hayat var.

Turbo_44
6 yıl önce - Çrş 20 Mar 2013, 22:10

CEZMİ KARTAY’A YER BULAMADIK

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cezmi Kartay caddesinde bulunan gerek esnaf kesimi ve gerekse de vatandaşların yoğun tepki gösterdiği eğlence merkezlerinin bu hizmet dönemi içerisinde şehir dışına taşınmasının mümkün olmadığını kaydetti.

‘‘CADDEDEKİ ESNAFTA TAŞINMAK İSTEMİŞTİ’’

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sürmanşet gazetesine yaptığı açıklamada,“Malatya’da birahane ve eğlence merkezlerinin yıllardan beri şehir dışına taşınması konusu gündemde oldu. Bizde göreve geldiğimizde asayiş olaylarının sıklıkla yaşandığı Cezmi Kartay Caddesi'ndeki birahane ve eğlence merkezlerinin mutlaka şehrin dışına taşınması gerekmektedir dedik. Sadece biz değil o süreçte birçok STK başkanı da istedi. Bu konuda Emniyet Müdürlüğümüz ve ilgili arkadaşlarla görüşmelerde yaptık. Cadde’deki esnaflarla görüştük ve onlarda taşınmak istediklerini söylemişti’’ dedi.

‘‘TAŞIYABİLECEĞİMİZ BİR YER TESPİT EDEMEDİK’’

‘‘Cezmi Kartay'ı taşıyabileceğimiz bir yer tespit edemedik’’diyen Başkan Çakır, Malatya Belediyesi sınırları içerisinde toplumu ve bölgesel gelişimi göz önüne alarak bu merkezlerin taşınabilinecek hiçbir uygun alan tespiti yapamadıklarını kaydetti. Çakır,‘‘Orayı taşımak istediğimiz bölgelerde çok ciddi tepkiler konuluyor. Vatandaşlar, kendilerine uzak bile olsa, ciddi manada tepki koyuyor. Onun için götürüldüğü bölgedeki vatandaşlara rahatsızlık vermeyeceği bir yeri daha tespit edemedik. Yer tespiti yapamadığımızdan dolayı orayı taşımamız mümkün değil.’’şeklinde konuştu.

‘‘KARAKAVAK KÜLTÜR PARKI PROJESİ ASKIYA ALINDI’’

Malatya Belediyesinin 2012 yılı yatırımları arasında yer alan ‘274 dönümlük Karakavak Kültür Parkı’ projesinin bölgedeki şuyulandırma uygulamalarının mahkeme tarafından durdurulması yüzünden şimdilik hayata geçirilemeyeceği açıklayan Başkan Ahmet Çakır, ‘‘Belediye olarak Karakavak bölgesinin gelişmesini istedik.Bölgeyi,çağdaş şehircilik ilkelerine göre planladık. Çünkü o bölge gelişmeye açık bir bölge. O bölgeye 274 dönümlük bir kültür parkı projesi hazırladık. Ama bölgedeki şuyulandırma uygulamalarının mahkeme tarafından durdurulmasından dolayı içerisinde botanik ve hayvanat bahçesi de olacak bu proje askıya alındı.’’ifadesinde bulundu.

‘‘KATLI OTOPARK PROJESİ BEKLEMEDE’’

Başkan Ahmet Çakır, Tekel Sigara Fabrikası arazisinin bir bölümüne yapacakları katlı otopark projesinin beklemede olduğu söyledi. Çakır,‘‘Bizler 2010 yılında Tekel Sigara Fabrikasının lojmanlar kısmında verilen alana 6 katlı, 700 araç kapasiteli otopark yapılacağını söyledik. Fakat Tekel arazisini satın alan işadamlarının o alana yapacakları yatırım netleşmediği için bizim otopark projesi de bekliyor.’’ dedi.

‘‘TALEBİMİZİ TCDD YETKİLİLERİ ONAYLAMADI’’

TCDD'den Malatya Gar binasının kalmasını ve diğer depo ve tesislerin şehir dışına çıkartılmasını istediklerini belirten Çakır,‘‘TCDD şehir içinde yaklaşık 350 dönümlük bir alanı kullanıyor. Depo ve atölyelerin şehir dışına çıkartılması talebimizi TCDD yetkilileri onaylamadı. Biz bir kez daha o bölgenin alt ve üst yapısını da ilgilendiren proje hazırladık ve yeniden TCDD’ye sunduk.’’şeklinde konuştu.

‘‘ŞEFLİK YERİNİN BELEDİYE’YE DEVRİ GERÇEKLEŞEMEDİ’’

Karayolları 81. Şube Şefliği yerinin park ve otopark alanı olarak düzenlenmesi kaydıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Malatya Belediyesi'ne devredilmesi taleplerinin de gerçekleşemediğini söyleyen Başkan Çakır, o bölgenin yeşil alan olarak Malatya’ya kazandırılmasını istediklerini belirtti. Çakır,‘‘Karayolları 81.Şube Şefliği’nin yerini biz daha önce altını otopark,üstünü park yapmak için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan talep ettik.Karayolları Genel Müdürlüğü ile de karşılıklı yazışmalar gerçekleşti ve ön anlaşmalar yapıldı.Ama şeflik alanının bize geçici tahsisi olacağı söylenince ve birde alanın altına otopark yapılması uygun olamayacağı belirtilince bizde sadece oranın yeşil alan olarak tahsisini istedik.Şuanda tahsis noktası da beklemededir.’’ diye konuştu.

‘‘TALEBİMİZİ BİR KEZ DAHA MİLLİ SAVUNMA BAKANINA İLETECEĞİZ’’

Atıl vaziyetteki eski şoför okulu arazisinin de kentsel alan olarak projelendirilmesi için Milli Savunma Bakanlığı tarafından Malatya Belediyesi'ne devredilmesi talebinde birkaç kez bulunduklarını ifade eden Çakır,‘‘Biz Şoför okulu arazisini eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Bey’den istemiştik. Şu anki bakanımız İsmet Yılmaz’a da ilettik. Ama henüz bir sonuç alamadık. Biz bu talebimizi yeniden Milli Savunma Bakanımıza ileteceğiz’’ dedi.(Malatya Sürmanşet) malatyaguncel.com+lvnt44
6 yıl önce - Çrş 20 Mar 2013, 22:28

Alıntı:
Malatya Belediyesinin 2012 yılı yatırımları arasında yer alan ‘274 dönümlük Karakavak Kültür Parkı’ projesinin bölgedeki şuyulandırma uygulamalarının mahkeme tarafından durdurulması yüzünden şimdilik hayata geçirilemeyeceği açıklayan Başkan Ahmet Çakır,


zeki sarılar içerisinde planeteryum olan bir kültür park yapmak için yer aradıklarını böyle bir projeyi çevre yolu altında hayata geçirmeyi istediğini TÜBİTAKın teftiş yapacağını twitter hesabında paylaşmıştı...


Turbo_44
6 yıl önce - Çrş 20 Mar 2013, 23:10

zeki sarıların uçuk projelerine fazla kulak asmayın.Sivasta öğrenciydim üniversitede 2008 yılıydı sanırsam sivasın -30 derece soğuğuna aldırış edilmeden yaklaşık 1 milyon tl harcayarak kaldırımlara lcd ekranları gömdüler zeki sarılar ve ekibi.Başkan Yardımcısı Sarılar, "Dünyada denenmeyen bir uygulamayı Sivas'ta hayata geçiriyoruz. Umarım başarılı olur. Kaldırım üzerine konulan ekranlardan geçecek haber, reklam ve önemli duyurularla dünyayı insanların ayakları altına sermiş olacağız" şeklinde konuştu. Sonra ne mi oldu derseniz, birkaç kez deneme yayını yapılan ekranlar, ilgili firmanın işletmekten vazgeçmesi üzerine bulundukları yerden çıkarıldı.Ekranların çıkarılmasında hava koşullarından olumsuz etkilenmesinin de kaynaklandığı öğrenildi. paralar çukura!!! Bizde dahil olmak olmak üzere kaldırımdan geçenler acaba sağlammı diye üzerinde zıplıyorduk


 


+lvnt44
6 yıl önce - Cmt 23 Mar 2013, 19:26

bu güzel proje şehrimize hayırlı uğurlu olsun bu tür büyük projelerin büyükşehirlikle birlikte dahada artarak yapılmasını bekliyoruz...

Alıntı:
'Yaşam Standardını Yükseltecek'


Malatya Belediyesi tarafından Ocak ayı içerisinde ihalesi yapılan Yaşam ve Spor Merkezi’nin temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Törene Malatya Valisi Vasip Şahin, AKP milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AKP İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, ESOB Başkanı Şevket Keskin, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, kamu kurum, kuruluş ve daire müdürleri, şirket genel müdürleri, muhtarlar ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Malatya Belediyesi Mehter Takımı’nın kısa bir konser verdiği temel atma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından protokol konuşmaları yapıldı.

İlk olarak konuşan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yaşam ve Spor Merkezi’nin Malatya’nın yaşam standardını yükseltecek bir proje olduğunu söyleyerek hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu..
Malatya Belediyesi olarak her alanda önemli çalışmalar yaparak birçok projeye imza attıklarının belirten Başkan Çakır, Malatya’nın modernleşmesi ve daha yaşanılabilir bir kent olması noktasında Malatya genelinde önemli hizmetler yaptıklarını söyledi. Göreve başladıkları 2009 yılından bugüne kadar birçok proje hazırlayarak, bunların bir kısmını hayata geçirdiklerini kaydeden Çakır, “Bizim amacımız görev süremiz içerisinde Malatya’mıza en güzel ve en kaliteli hizmetleri sunabilmek. Bizim bu sene temellerini attığımız çok önemli projelerimiz var. Bunların bir tanesi de Yaşam ve Spor Merkezi” dedi.

Önümüzdeki haftalarda 7 bin metrekarelik alana Sanat Galerisi temelinin de atılacağı müjdesini veren Başkan Çakır, Sanat Sokağı ile Yeni Nikah Salonu’nun da temelinin kısa süre içerisinde atılacağını söyledi.

Temel amaçlarının Malatya’nın sosyal ve kültürel altyapısıyla bölgede önemli bir yere gelmesi olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Büyükşehir Malatya’ya çok şey katacak. Bunu hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Şehrimiz çok daha düzenli ve programlı gelişecek. Ekonomik açıdan daha güçlü olacak. Büyükşehir ile birlikte bugüne kadar yapılan hizmetler belediyecilik anlamında 2-3 katına çıkacak. Yani Malatya’nın değişimi-dönüşümü çok ciddi bir hız kazanacak. Malatya’ya gelen hizmetlere hızlı bir akış sağlamak için projelerimizi geliştiriyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 50 dönüm alan üzerine kurulan Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde bayan ve erkekler için ayrı ayrı 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, hamam, sauna, futbol, voleybol, basketbol ve hentbol sahaları, fitness, masa tenisi, bilardo salonları, alışveriş merkezleri, kafeterya, açık ve kapalı otopark gibi alanların bulunduğunu söyledi. Çakır, merkezin ihalesinin 11 milyon lira olmasına rağmen, bu rakamın ekleme ve çevre düzenleme çalışmaları ile birlikte 15 milyon lirayı bulacağını da kaydetti.

Başkan Çakır’dan sonra konuşan Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, temeli atılan Yaşam ve Spor Merkezi’nin Malatya’nın Büyükşehir şanına yakışır nitelikte bir tesis olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Malatya Belediyesi’nin Malatya’nın her tarafına hizmet götürdüğünü belirten Şahin, “Belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar Avrupa standartlarında gerçekleştiriliyor. Kaldırımlara yaşlılarımız çıkamıyorlardı. Engellilerimiz çıkamıyorlardı. Şu anda hamd olsun bunların tümü şehircilik kriterlerine uygun standartlara kavuşturulmuş durumda. Yani biz bunun için varız. Bundan sonraki süreç içerisinde de hangi tarafa bakarsak bakalım şantiyeye dönüştürmüşüz. Biz seçimden seçime vatandaşı hatırlayan gruptan değiliz. Biz her zaman insanlara hizmet noktasında 7 gün 24 saat insanların emrinde çalışmaya mecburuz” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan milletvekili Mücahit Fındıklı ise Malatya’nın Büyükşehir olduğunu belirterek, herkesin bu yeni döneme hazır hale gelmesi gerektiğini söyledi. Fındıklı, “Görünen o ki Belediye Başkanımız personeli ile birlikte ortaya çıkan eserler başta olmak üzere temelini attığımız eserlere bakılacak olursa bu vizyonu şimdiden kavramış. Malatya’nın geleceğini bugününden daha ileriye taşıma noktasında başta sayın Belediye Başkanımız olmak üzere bütün personelin gözlerinden okumak mümkün. Bundan fevkalade mutluluk duyuyoruz” dedi.

Temeli atılan Yaşam ve Spor Merkezi’nin büyük bir eser olduğunu kaydeden Fındıklı, “ Bu projede vizyon sahibi olan başta Belediye Başkanımız olmak üzere ekibine şükranlarımı sunuyorum. Malatya’ya hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekili Öznur Çalık ise yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yaptığı yatırım ve hizmetlerle Malatya’nın çehresini değiştirerek, önemli değişimler yaşattığını söyledi. Çalık, “Yerel yönetimler farklı bir anlayış gerektirir. Malatya büyükşehir oldu. O’na da büyük hizmetler yakışır. İşte bu yakışacak hizmetlerden birinin temelini atıyoruz. Çevre düzenlemeleri, futbol ve voleybol sahaları yürüyüş parkurları ile birlikte yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak bu yatırım için emeğinize, yüreğinize sağlık. Belediye Başkanıma, Belediye Meclis üyelerine emeği geçen bütün arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Son olarak konuşan Vali Vasip Şahin ise Malatya’nın bugün önemli bir tesisin temelini atma heyecanını yaşadığını belirterek, Malatya’nın bir şantiye görünümünde olduğunu söyledi. Malatya genelinde insanların harıl harıl hizmet üretmeye çalıştıklarını söyleyen Vali Şahin, “Belediye Başkanımıza özel teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum. Değerli ekibine de gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yaşam ve Spor Merkezi’nin tüm vatandaşların istifade edebileceği nitelikte bir tesis olduğunu kaydeden Şahin, Malatya’ya büyük bir stadyumun da yapıldığını, yakın bir zamanda kapalı spor salonunun temelinin atılacağını ve bu yatırımların başka tesislerle devam edeceğini belirterek, “Ama halkın daha çok istifade edebileceği semt sahası, yüzme havuzu gibi spor yapabileceği başka alanların da tesisi insanlarımızı daha çok sosyalleştiriyor, evinden daha fazla dışarı çıkarıp şehri daha fazla solumasına, şehirde daha fazla nefes almasına yardımcı oluyor. Bu bakımdan bu merkez çok önemli” şeklinde konuştu.

Vali Vasip Şahin, tesisin Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulunarak, Malatya’ya hizmet yapılmasında emeği bulunan herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından, törene katılan protokol tarafından Yaşam ve Spor Merkezi’nin temeli kurban kesimi eşliğinde coşkuyla atıldı.

http://www.reklam_link.com/haber/yasam-standardi ...cek#f54073
sayfa 1
123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET