Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
bilal77

5 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 16:54
Eskişehir Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi


Bir bilginiz var mi ne zaman acilacagina ?
Eskisehire yakisir...
Madam Tussaud gibi...


Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 17:05
-


Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesinde konuyla ilgili bir haber çıkmıştı ...

Serezli ile Kenter'in Bal Mumu Heykelleri MüzedeBüyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 10 Mart'ta vefat eden tiyatro ve sinema sanatçısı Metin Serezli ile 15 Ağustos 2012 tarihinde hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Müşfik Kenter'in Eskişehir'de bal mumundan yapılan heykellerinin yakında kentte açılacak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ne yerleştirildiği belirtildi.

Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud Müzesi'nin Türkiye'deki ilk ve tek örneği olan ve Belediye Meclisi'nce alınan karar gereğince Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne şartlı olarak bağışlanan yerli ve yabancı 150'ye yakın ünlü kişinin heykelleri, bal mumu müzesinde yer alıyor.

Müzede, Atatürk'ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı ünlü devlet adamları ile Türk ve yabancı sanatçıların, medya mensuplarının, sporcuların canlı hissi veren heykelleri, değişik dekorlar önünde sergileniyor.

Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'nde aynı zamanda Eskişehir'in ve Türkiye'nin tarihinden kesitlere de yer verildi.

Müzenin açılışı gerçekleştirildikten sonra elde edilecek gelirin, bağış şartı gereğince kız çocukları ile engelli çocukların eğitimi için kullanılacağı bildirildi.

Hürriyet

Bir resim daha ...Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Sal 14 May 2013, 01:07

Açılış önümüzdeki günlerde ...

Balmumu Heykel Müzesinden elde edilecek olan gelir, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocuklara temin edilecekmiş.

Giriş bedellerinin 1 TL ile 3TL olacağı söyleniyor.Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Cmt 18 May 2013, 16:47

YILMAZ BÜYÜKERŞEN BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ AÇILIYOR(+)


Balmumu Heykeller Müzesinde ,tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykeli yer alıyor.

Müzede, Atatürk ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, Atatürk ün ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri, değişik dekorlar önünde sergileniyor. Müzede aynı zamanda Eskişehir in ve Türkiye nin tarihinden kesitlere de yer veriliyor.

Müzeyi ziyaret edecek olanlar balmumu heykellerle birlikte fotoğraflarını çektirtebilecekler. Zaman içinde ünlü sanatçılar Eskişehir e geldikçe ölçüleri alınarak ve özel ölçülü fotoğrafları çekilerek müzede yeni balmumu heykelleri de sergilenecek.
Müzenin gelirleri bağış şartı gereğince kız çocukları ile engelli çocukların eğitimi için kullanılacak.

Müzeye Giriş Ücretleri

ÖĞRENCİ : 1 TL
TAM : 3 TL


Karaman Ahmet
5 yıl önce - Pzr 19 May 2013, 18:11

Alıntı:
Eskisehire yakisir...
Madam Tussaud gibi...

Desenize artik Eskisehirinde bir Madam Tussaud müzesi oldu...

Madam Tussaud adi altinda olmasada, güzel bir calisma, YHT sayesinde bu senelik yillik iznimde Konyadan Ankara ve Eskisehir haftasonu gezileri yapmak artik sart oldu...sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR