Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Mithatpaşa Sahili Karayolu Alt Geçidi ve 15 Temmuz Meydanı
« önceki   123 ... 232425 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 24
Misafir 1cd

11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 19:48

Altgecit buyuk mu , kisa mi ? Dahs gidip gormedim. Bilenler uazsin

Zafer A

11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 20:08

@kamisuyutmaz;

Dogma büyüme Guzeyalili insanım. Bu da 38 yıla tekabül ediyor. Gittiğim yolları sizden daha iyi bildiğim de açık.

2 defa Ozfatura, Çakmur ve Piristina dönemlerini de gördüm. Sahil Yolu'nun daha deniz dolgusunun yapılışını, 10 yıl sonra yolun yenilenisini gördüm. O zamanlar ciddi firmaların asfalt işini nasıl yaptıklarını, jilet gibi dumduz yaptıkları o asfaltın 20 yil boyunca nasıl dayandığını da gördüm.

Sizin asfaltta sorun yok standardınız sanırım Aziz Bey dönemi standartlari ile bir. Yani yol yapılır, tam düz satih elde edilemez, taşıt ile geçerken sarsılırsınız, haftasına üzerinden parça kopar, 3 aya satıh altına su alıp çöker... Yolun toprak olarak kalmamasi yeterli sanirim size... Daha önce yapılan işlerdeki kaliteyi görmüş biri olarak benim standardım bu değil.

Yazın atılan asfalt ile alt geçidin birlesim yerindeki hatayi, alt geçit boyunca düz satıh elde edilmemiş olmasını, arac icinde ne kadar sallandiginizi, malzeme kalitesindeki açık farklılığı göremiyorsaniz neyi konuşuyoruz? Dürüst şekilde cevap verin, alt geçide yapılan asfalt kaplama ile yolun geri kalan kisminın kalitesi aynı mı? Yoksa gecidin Asfaltı bariz şekilde aceleye getirilip hatalı mı?

Hatalı imalatı, kopan parçayı göremiyorsaniz sorun sizin gözlerinizde. Bir iki aya aşınma derinlesip yama yapıldığında ne diyeceksiniz acaba...

alen Doğu Gencer
11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 21:33

Aziz kocaoğlu döneminde güzel işler yapıldıgını düşünüyorum ama bir kalitesiz malzeme sorunları var. MEsela M.Kemal sahil bulvarı düzenlemesinde. yaptıkları bazı yerler bir çok kez değişmek zorunda kaldı. ÖZellikle göztepe vapur iskelesi önündeki ahşap görünümlü yer döşemerinin paramparça olupta milletin bisiklet lastiğini yardıgını bilirim. orasıda zaten bir çok kez yama yapıldı halen daha yapılıyor. Bunun dışında Bornova küçükparkı yeniliyoruz diyipte tamamen beton ile kaplamak gibi kalitesiz işleri var. aslında bir sürü örnek var. ASfalt işinin de bunların arasında olmasına şaşırmadım.

Bu asfalt işini ihaleyi alan şirket mi yapıyor? yoksa direk belediyemi?

Misafir 80a

11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 22:33

yağmur yağdığında asfalt yolda martılar yüzüyordu ..Aziz başkan çok yaşa!

kami suyutmaz
11 ay önce - Cmt 30 Arl 2017, 22:38

İyi akşamlar Zafer Bey..
Güzelyalıdan hemşeri olduğumuza sevindim öncelikle.
Ben 1967 den beri İzmirde yaşıyorum
İlkokul 3 sınıf ,Ortaokul,E.Ü hep burdaydım
Sizin gördüğünüz dolgu işleri vede kronolojik olarak göremediğiniz bir çok şeyi bu çukurda yaşadım ve hala buralardayım
Siizin görüşünüz yapılan işlerin kaliteli olmadığı veya baştan savma olduğu yönünde olabilir buna sonsuz saygım var
Ancak buna karşı görüşte olanları ..siz bilmezsiniz ,görmediniz vs. veya kişiliğini hedefleyen sözler etmenize aynı tepkiyi göstermek biraz zor
Bildiğinize eminim,
zaten asfalt dökümü alt yapının iyice oturmasından sonra en az +27 C da atılması gerekiyor..
Bu mevsimde atılan asfalt zaten çok sağlıklı olamaz
Peki bu durumda bu dereceye varılıncaya kadar yol stabilize toprak mı kalmalı sizce?
Dolayısıyla ilerde muhtemelen zeminde bozulma vede tadilat olacaktır doğal olarak
Ama daha açılır açılmaz bu paftaları yapıştırmak pek adil gelmedi bence
saygılarımla

Zafer A

11 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 00:24

Kami bey, karsi gorusunuzu ifade ederken insanları gittikleri yolları bilmemek ile itham ediyosunuz. Karşılık olarak size, degil yolu bilmemek yapılışına tanık olunduğu söylendiğinde alınganlik mi yapıyorsunuz? O zaman en başından itham ile gelmemeniz gerekir. Ustelik araç kullanırken hangi yoldan gittiğimi sizden daha iyi bildiğim açık değil mi? Aracı ben kullaniyorum ya hani...

Yapılan işin kalitesiz olduğu sadece benim düşüncem değil. Bu bir gerçek. Bu kadar geciktikten sonra aceleye getirdiler, baştan savma yaptilar. Pasa malzeme düzgün stabilize edilmemiş. Kış şartına göre uygun malzeme kullanılmamis, ya da yeterli derecede silindir ile pres yapılmamış. Sonuç kötü. Sifir is hasarlı olarak kabulü yapılmış. Hatalı ise, ömrü kısa ise sifir parası odedik...

98-99 yılında Ankara Yolu yenilenir iken km lerce asfalt, kışın 60 gün araliksiz süren yağmur altında yapıldı. Sürekli ağır vasıta kullanımı ile 15 sene dayandı. Yapan yapıyor demek değil mi?

Alıntı:
Ama daha açılır açılmaz bu paftaları yapıştırmak pek adil gelmedi bence

Pafta yapıştırmak olmayan şeyi varmış gibi göstermektir. Kendiniz yolun geri kalan kısmı ile kalite farkını kabul ederken hala ithamlarda bulunuyorsunuz.

Şimdi siz gidin sıfır ev alın. Evin duvarında çatlak fark edin, bu catlagin yuruyup butin sivayi dokecegini fark edin. Hatali mal satildigi icin şikayet edin. Ben de size, gözünüzün önündeki çatlak için hatali yapilmamis diyeyim. Ne yani catlak daha buyucek yeni sıva isteyecek diye evi SIFIR parasina satmasinlar mi diyeyim. Daha alir almaz bu paftalari yapistirmak adil değil diyeyim???

Misafir 86c

11 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 01:39

Daha buna tramvayın çıkartacağı sorunlar da eklenecek... Sahil yoluna taş döşeyip üstüne bostanlıyı yapmış zihniyetiz, körfeze dolma taş üstünde tramvay neden gitmesin!? diyen zihniyetin meyveleri yavaş yavaş kendini göstermeye başladı:

Mithatpaşa sahil yolunda oluşan çatlakların sebebi asfaltın nasıl ve hangi derecede döküldüğü değil olay tamamen duygusal. O bölgede yol körfeze doğru her sene 1-2 santim kayıyor ve büyük bir depremde ilk hasar görecek yer deniliyor. Problem çıkar veya çıkmaz...ama bir sorun oluştuğu zaman şimdiki belediye o yıllarda izmirde bile olmaz zaten seçimlerde aday olmayıp kendi memleketi Tokatta kahve dükkanı açmaya gidecekmiş

Misafir 10a

11 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 13:25

İyi Asfalt atılması için havanın 27 derece üstü olması gerektiği yazılmış😃 Herhalde isveç gibi kuzey avrupa ülkelerinde asfalt çalışması yapılamıyor herhalde🙂

kami suyutmaz
11 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 17:04

Sıcak asfalt için geçerli derecedir.Kuzey ülkelerinde beton asfalt atılır ve donma süresini kısaltmak için içine katkı maddesi atılır

En son kami suyutmaz tarafından Pzr 31 Arl 2017, 17:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Tacettin Şenel

11 ay önce - Pzr 31 Arl 2017, 17:09

Güzelyalıda kızım oturuyor çok dandik bir yer iç içe sokaklar derme çatma yapılar leşhane bir yer konumu dolayısıyla değerli biryer yoksa hiçbir özzelliği yok.....

sayfa 24
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet