Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Ulas010
4 yıl önce - Çrş 12 Mar 2014, 23:59

Evet bu kaçınılmaz bir durum minibüs olmamalı, ama adamlar da orayı istemekte haklılar çünkü orası için para verdi bu insanlar belediyeye. Şimdi bir kenara çekip atmaya kalkarsan adamda gelir senin işine çomak sokar haklı olarak. Herkesin hakkını teslim ettikten sonra her türlü projeyi yapmakta özgür herkes, Zolan'ın yaptığı işgüzarlığın cezasını şu an vatandaş çekiyor bunun tek sorumlusu başkandır. Gerçekler biraz acıdır ve duyulmak istenmez üzerine örtü çekilmeye çalışılır ama maalesef ki kendi keyfince iş yapmaya kalktı, eline yüzüne bulaştırdı kötüsü trafik vs. ile derdi bize çıkıyor.

mustafazft
4 yıl önce - Prş 13 Mar 2014, 12:03

Minibüslerin trafiği felç ettiğine kısmende olsa katılmıyorum. Sen belediye olarak gerekli trafik düzenlemesini yapmakla mükellefsin. Oradaki trafik yoğunluğu minibüs olsa da var olmasa da var. Yolun sağ kısmını otopark yapan zihniyet trafiğin sıkışmasına elbette neden olur. Belediye başta 2. Ticari yol olmak üzere bir çok cadde de sağ kısımları cep otoparkına çevirmiş durumda. 3 şerit olan yol doğal olarak 2'ye düşüyor. Üstüne bir de minibüs bu trafiğe katılınca bunun olması doğal. Trafiği neden rahatlamak istiyor halkın yararı için peki minibüs duraklarını merkezden uzağa taşıyarak halkın yararına mı iş yapılıyor? Kabul edin ya da etmeyin minibüs çağ dışı bir taşıma yöntemi olsa bile hem daha hızlı hem daha az kalabalık bir taşıma yöntemi. Daha önce de söyledim. Trafiği rahatlatmanın yolu bir çok ana caddeyi tek şerit yapmaktan geçer. Kayalık caddesi bir gidiş bir geliş olacak düzeyde bir cadde değil. O Cadde tek şerite indirilmeli. Yolların sağ kısmı toplu taşıma araçları için izole edilmeli. Toplu taşıma araçları ile diğer araçların gideceği kısımlar aynı yol içinde ayrılmalı. Böylelikle minibüsler kendi trafiği içinde kalır. Ayrıca buradan otobüste gider bir sıkıntı olmaz. Durak meselesine gelince. Minibüsler için de duraklar var ve buralarda indirip bindirmek mecburi ama minibüsçüler bunu uygulayamıyor. Bu da halkta eskiden beri alışılagelmiş alışkanlıklardan kaynaklanıyor. Çözüm birilerinin ekmeğini yok edip onları ötekileştirerek yapmak değil. Belediye toplu taşıma işinde kesinlikle çözümden yana değil. Tekrar tekrar söylüyorum bir çok cadde tek yön uygulamasına dönmeli. Bu trafik minibüs olsa da sıkışır olmasa da.

Ulas010
4 yıl önce - Prş 13 Mar 2014, 18:32

Şu var düzenlemeler eksik haklısınız, ama bir gerçek var ki karayoluyla bir şehrin toplu taşımasının altından kalkmaya çalışmakta hem maliyetli hem de gereksiz derece de zor. Bana göre minibüsler toptan kaldırılmalı ama herkese hakkı teslim edilerek.

S_Yıldırım
4 yıl önce - Cum 14 Mar 2014, 11:16

Minibüsler 2.ticari yola girmeli ama minibüs durağıda kaldırılmalı, duraklamaya izin verilmemeli. 2.ticari yolda cep parklar kaldırılmalı. Yol tek araç geçecek şekilde daraltılmalı. Aksi takdirde trafik felç olur.

bakaydın
4 yıl önce - Pzr 16 Mar 2014, 12:53

Yolcu toplama derdindeki minibüs öyle hantal,yavaş gidiyor ki,sinir ediyor arkasındaki tüm sürücüleri.Tam tersi durumda sabah işe gidiş,yada akşam eve dönüş zamanında da arkamdaki herhangi bir minibüs bana sellektör yapıyor,kornaya basıyor hızlan diye bu kez ;çünkü acelesi var malum,beni sıkıştırması bu yüzden.Bu manzara her güzergahtaki her minibüs için geçerli malesef.
Bence güzergahtan önce minibüs şöförleri topyekin bir trafik ve medeni şöförlük dersi almalı.

En son bakaydın tarafından Pzr 16 Mar 2014, 16:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ismailyuksel
4 yıl önce - Pzr 16 Mar 2014, 13:22

evet minibüslerin tek şeritli yolda yavaş yavaş arkasındakileri takmadan ilerlemesi sinir bozucu.

ama kendi arkada kalsa sürekli selektör yapar.

Misafir 732

1 yıl önce - Cum 02 Hzr 2017, 13:55

Bursadan yaziyorum minibusler otobuse dondugu zaman sorunlar daha cok artiyor.Sakin iyi olacak diye dusunmeyin bizde oyle soyleyip kandirdilar esnaf bitik girtlaga kadar borc icinde vatandas hic memmun degil. Esnaftan surekli sikayet gidiyor kimsede umursamiyor olan garibana oloyor adalet diye bir sey yok minibusculer unutmayin yaniniza bir ortak aliyorsunuz.

Dangerous Davut
9 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 17:30

Hiç gelişme olmamış

ergun833

9 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 22:35

Minubusleri kaldırsın trafik diye bir şey kalmaz. Şu gibi akar trafik herkesi engelliyorlar. Geçen gün 8 yaşındaki çocuk umu köşeye sıkıştırdı. Ne efendim elinde telefon dikkatsizce araç kullanıyorlar.

Efe_Marma
9 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 08:46

Niye kaldırsınlar minibüsleri?

Adamlar trilyon verip alıyorlar o hatları. Ekran başından kaldırılsın demek kolay.

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege