Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
SeRVeT_20
3 yıl önce - Sal 11 Mar 2014, 16:26

Alıntı:
Evet minibüsler çağ dışı taşıma yöntemi bunda herkes hem fikir. Minibüsçülerin bir çoğu bile bunu dile getiriyor ancak Denizli'de yapılan iş bu sebeple yapılmadı. Tureks zengin edilmek için yapıldı. nitekim yapıldı da. Sonra bakıldı seçim önü tepki çok otobüsler bir anda tekrar belediyeye geçti. Kim garanti veriyor seçim sonu tekrar Tureks'in gelmeyeceğini? Tureks halen Denizlİ'den para kazanıyor. Belediye'ye kiraladıkları otobüslerden. Yakın zamanda minibüslerden kurtulmak ya da onların oluşturduğu trafikten kurtulmak mümkün görünmüyor. Bir de olayın vatandaşın konforu boyutu var. Eski güzergahla gittiği zaman 15 dakika fazladan kar oluyor. Yani şöyle ki uzamayan güzergahtan dolayı evden 15 dakika daha geç çıkıp daha az mesafe yürüyorum. Neden otobüse bineyim ki? Sırf savunmuş olmak için bazı şeyleri savunmayın. Belediye minibüs konusuna hasmane tutumla yaklaştı. Bu kadar insanı mağdur etti. Trafik sorunu oluşuyorsa bir de bazı caddeleri tek yön yapmayı denesinler. Daha başarılı olacaktır.

diyosunuzda sırf muhalif olmak için muhalefet etmişsiniz dolmuş değilde otobüsle gidince evinin kapısında inenlerde tam tersi şeyler söyler o zaman olaya gerçekten vatanfaş tarafından değil kendi tarafınızdan bakıyosunuz bana kalırsa..

Ulas010
3 yıl önce - Sal 11 Mar 2014, 16:59

Şu var ki otobüs sadece durakta durabilir, minibüs ise her yerde otobüsün durak sayısı ile kapısında inenin ne kadar azınlıkta olabileceğini görürüz zaten şöyle düşünürsek!!! Ayrıca eleştiren de olsa o da bu şehirde yaşıyorsa o da vatandaş olur hani bu da ayrı bir nokta.
Minibüs çağ dışı uygulama olduğu kadar otobüste o kadar çağ dışı, yani karayollarına dayanan her türlüsü, teleferik, raylı sistem gibi şeylere acilen ihtiyacı var denizlinin, sadece buranın değil tüm şehirlerimizin ihtiyacı var.
Bu şehirde ki en büyük hata belediye otorite kurmaya çalıştığı kadar turexe de o kadar şirinlik yapmaya çalışmasıydı, minibüs ne kadar belediyenin denetimindeyse turexte o kadar denetiminde olmalı bunu yapmadı hata etti, maalesef ki cezasını çeken bunun vatandaş oldu zaman kayıplarıyla. Tabi bu tarz şeyler vatandaşın nazarında unutuldu ancak bu hatların geri alınması minibüsçülerce, biraz olsun hatırlatır da sorumlulara günü geldiğinde cevabı verir.

bakaydın
3 yıl önce - Sal 11 Mar 2014, 18:53

Minibüsler trafiği olumsuz etkiliyor kalksın demekle olmuyor bu iş; hani alternatif ulaşımın?Sadece ve sadece otobüs var alternatifi vede çok karmaşık ve uzun hat,yani çok daha uzun sürede ulaşım demek.hani tramvay yada metron olur da kaldırıverirsin şehir içinden minibüsleri;otobüs ve tramvayla sağlarsın ulaşımı...
Şu anda raylı sistem acil olarak bir diğer ulaşım alternatifi olarak şart Denizli'ye ama sayın Zolan 222 projede raylı sisteme değinmemiş

En son bakaydın tarafından Sal 11 Mar 2014, 21:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

S_Yıldırım
3 yıl önce - Sal 11 Mar 2014, 20:53

Minibusler kalkmali yerine de midibus olmali. Sefer sayisi yariya dusurulmeli. Trafik felc oluyor.

ergun833

3 yıl önce - Sal 11 Mar 2014, 21:45

bencede minibüsler kalkmalı
ayrıca söförler eğitimden geçmeli
çoğunluğu maganda olmuş.

TURAN YUNUS
3 yıl önce - Sal 11 Mar 2014, 23:59

Alıntı:
Minibusler kalkmali yerine de midibus olmali. Sefer sayisi yariya dusurulmeli. Trafik felc oluyor.

Minibüs gitsin midibüs gelsin o da gitsin otobüs gelsin hatta o da gitsin raylı sistem gelsin zihniyet değişmedikçe hiçbir şey değişmez.
Minibüs, midibüs olsun fark etmez mevcut hat sahipleri ve şoförleri ile yolcuları toplu taşıma kültürü olmadığı sürece bu keşmekeş devam eder.

Hem şu an minibüs otobüsten daha kullanışlı. Hem bekleme hem konfor açısından ve belediyenin keyfi hatlardan otobüsleri hatlardan çekmesi gibi yüzünden halk mağdur olmuyor.
Yeri gelmişken bugün belediye keyfi olarak insanları mağdur ederek hatlardan araçları çekmiştir. Benim gördüğüm kadarıyla 21.30 22.00 arasında Kampüs bölgesinde otobüsler çalışmadı. Bu saatten önce ve sonra da otobüsler çalışmamış olabilir. Malum olaylardan dolayı ise minibüsler nasıl çalışıyordu. minibüsler dakika başı vızır vızır geçerken otobüslerin çalışmaması ne demek? Eğer olaylardan ötürü olsaydı ilk minibüsçü esnaf sefere çıkmazdı. Burada başka bir amaçtan seferden çekildiği anlaşılıyor. Halk bu yağmurda, soğukta gece gece bekledi. Bu insanlar nasıl evine, işine gidecek o saatte? Yazık yine halkı mağdur etti belediye her zamanki gibi.

Ulas010
3 yıl önce - Çrş 12 Mar 2014, 00:20

Zihniyetin gerçekten değişmesi lazım, hala ülkede trene komünist işi diye bakanlar var. Karayolunda mümkün olduğunca az araç çalışmalı bence tabi tramvay vs. yapılsın derken zamanında menderes türelin antalyaya yaptığı işlevsiz tramvaydan bahsetmiyorum, hakkıyla yapılanlardan bahsediyorum. Şu yapılan her yere asılmalı ki halka duyurulmalı bir belediye bunu yapamaz, bir yerde devlet erkidir çünkü para odaklı iş yapamaz protesto için halkını mağdur edemez çünkü ulaşım da asli görevidir zaten ya yapar ya yaptırır bir şekilde, madem bu işi ben yapacam diyorsa esnafa hat için aldığı parayı enflasyona da vurarak bugün için kaç paraya tekabül ediyorsa ödesin ne iş yapıyorsa yapsın sonra da. Hangi akla mantığa sığar adama bir hak verip elinden para alıp sonra onu gasp etmek, ben minibüsçüleri desteklemiyorum hiç bir şehirde aksine tümüyle kaldırılmalı daha akılcı çözümler gelmeli ama kim olursa olsun mağdur edilmemeli.

hilmis2000
3 yıl önce - Çrş 12 Mar 2014, 11:06

2. ticari yol felç... 10 tane 15 tane dolmuş arka arkaya dizilmiş duruyor... bu nasıl bir "kamu yararı"dır anlamış değilim...

bir de her yere "halkımıza teşekkür ederiz" yazmışlar...

S_Yıldırım
3 yıl önce - Çrş 12 Mar 2014, 11:33

Trafiği felç ederek mi halka teşekkür ediyorlar.

bakaydın
3 yıl önce - Çrş 12 Mar 2014, 21:50

trafik gerçekten arapsaçına dönmüş.Biran önce çeki düzen verilmesi şart.beğenen varsa beri dursun.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege