Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
serdardemirel
5 yıl önce - Cum 15 Mar 2013, 19:27
Denizli'de minibüslerin otobüse dönüşümü için çalışma başlatıldı


Dolmuşçuların Denizli Belediyesiyle görüşmelerinden olumlu sonuç çıktı.Dolmuşçuların dediğine göre 2 veya 3 minübüs 1 otobüs almak için belediyeyle anlaşmışlar.Yani önümüzdeki süreçte denizli toplu taşımacılıkta otobüs olacak.Dolmuşçular otobüs araştırmasınada girmişler ve fiyatları 300 milyar civarında olduğunu söyliyorlar


Not:Bilgiler dolmuş şöförlerinden gelmiştir.


En son serdardemirel tarafından Cum 15 Mar 2013, 19:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


S_Yıldırım
5 yıl önce - Cum 15 Mar 2013, 19:28

Doğruysa, süper haber.

TURAN YUNUS
5 yıl önce - Cum 15 Mar 2013, 19:53

Bu görüş İstiklal'in minibüsçülere kapatıldıktan sonra görüşmeler sonucu belediye tarafından minibüs esnafına sunulmuştu. Yukarıda arkadaşın dediği gibi araştırmalar yapılıyordu. Ancak bunun kısa zamanda olacağını zannetmiyorum.
Hadi diyelim minibüsler araçlarını satıp otobüs aldı. Bu otobüsleri çalıştırmaları için nasıl bir prosedür işleyecek? Tahminim belediye hatları ihale usulü verecektir ki o ihaleye başka bir firma girip kazanma ihtimali var.
2. olay ise minibüs plakaları. Bu minibüsçülerin plaka parası ne olacak? Minibüsçüler plaka parasını alamadığı sürece otobüs almaya yanaşmaz.
3. ise eğer havuz sistemi olmadan ve araçlar rotasyonla çalışmadığı sürece yine trafik alt üst olacaktır. Hatta eğer 300 binlik araç bakıyorlarsa 12 m. olması muhtemeldir. 12 m. araçlar ile trafiği mahvedecekler.

Tahminim daha önceki gibi ÖHO ihalesine katılmayı planlıyorlardır ancak alabileceklerini hiç zannetmiyorum.

Kesin adımlar atılmadan (ihale açılmadan veya araçlar alınmadan) sevinmeyelim bence.bahriaskin
5 yıl önce - Cum 15 Mar 2013, 23:08

Alıntı:
2 veya 3 minübüs 1 otobüs almak için belediyeyle anlaşmışlar

Turan bey Bu minibüsçülerin plaka parası ne olacak sorusu; burada cevaplanıyor gibi daha önce dolmuş plakaları toplanıp minübüs plakası alınmıştı şimidide minibü plakaları toplanıp otobüs plakası alınacak. ihale yerine çalıştıları hatta otobüs olarak çalışmaya devam edecek şehir içindeki yaklaşık 600 dolayındaki minübüs yerine 250 300 otobüs gelecek gibi gözüküyor.


hubulu

5 yıl önce - Cmt 16 Mar 2013, 09:08
ilginç


minibüs plakaları sorununu hatları plaka karşılığı satmakla buldular diyelim(buna çok dava açılır). o zaman hat sayıları artacak demektir bu. hatta neredeyse ihalesiz tüm otobüs hatları verilecek? içinden çok zor çıkacakları bir işe giriyor gibi görünüyorlar. Allah kolaylık versin.
vatandaş için yararlı olabilir. ama belediye için çok zor bir süreç.
yalnız izmir, istanbul gibi yerlerde minibüs hatları hala var ve muhtemelen kısa vadede kaldırma planı yok. burada da kalkmasına gerek yok bence. sadece önceki düzenleme gibi merkezi yerler(bayramyeri, çınar) yerine oralara yakın trafiği daha az yoğun bölgeleri kullanmaları sağlanması gerekir. ama buna da ikna olmuyorlar.
dediğim gibi belediye böyle ara çözümlere gittikçe Allah kolaylık versin. işlerini çok zorlaştırıyorlar.


niyazi regiz
5 yıl önce - Cmt 16 Mar 2013, 10:39

kayseride yaptılar dolmuşlar artık nostalji bizim için umarım denizliyede hayırlı olur(Özkan)

5 yıl önce - Cmt 16 Mar 2013, 10:45

Buna benzer durum İstanbul da minibüslerin dönüşümü ile alakalı yapılmıştı.Fakat bi sonuç çıkmadı.Görüşmeler ve süreç devam etmekle beraber kimseye zarar gelmeden gerçekleşir umarım.Bu olaydan ötürü eğer doğry ise bu haber tebrik etmek gerekir iki tarafıda.Uzlaşıyı sağlamışlar.

Yasin Efesoy

5 yıl önce - Cmt 16 Mar 2013, 12:45

Dönüşüm konusunda bu günlerde minibüsçülerin kendi aralarında bir uzlaşma durumu söz konusu. Bununla birlikte, son değişiklikten sonra yapılan görüşmelerde Belediye Başkanı Osman Zolan da 2 veya 3 araca karşılık 1 otobüs şeklinde dönüşümü ısrarla teklif etmişti minibüsçülere. Geçtiğimiz Kasım ayında da Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte minibüs durak başkanları ve bir grup minibüs esnafı Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek oradaki dönüşümü yerinde inceleyip, detaylı bilgi aldılar.

Dönüşüm işlemlerinde uygulanacak Kayseri modeli ile minibüsçülerin haklarının korunacak olması, Turex'in sözleşmesinin son 1 yılına girmesi, yeni ihalede Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinin tamamında ÖHO ağı oluşturulması düşüncesi ve son güzergah değişikliklerinden dolayı minibüs yolcusunda düşüş yaşanması gibi etkenlerden dolayı, minibüsçüler dönüşüme sıcak bakmaya başladılar. Şu an itibariyle kesin bir şey yok. Ancak Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün bu konudaki çalışmaları ve minibüsçülerle olan görüşmeleri devam ediyor.


mustafa zft

5 yıl önce - Pts 18 Mar 2013, 12:56

işin içinde Denizlili minibüsçü esnafı kazanacaksa ne ala yok dışarıdan gelen birisi şehrin parasını götürecekse kalsın.

cevatbol
5 yıl önce - Pts 18 Mar 2013, 15:25

Alıntı:
işin içinde Denizlili minibüsçü esnafı kazanacaksa ne ala yok dışarıdan gelen birisi şehrin parasını götürecekse kalsın.


katılıyorum ama rant sağlanacak bir uygulama gibi görünüyor .
bir de bu kadar şikayetçi olunan minibüs şoförleri otobüs işletimine dönerse eski adetlerini devam ettirmeyeceğini nereden bilebiliriz . siz sanıyomusunuz ki daha saygılı daha modern insanlara dönüşeceklerini ?sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege