Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - Mamak Konak Park ve Nikah Sarayı


ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Özden Çağlaroğlu
5 yıl önce - Cum 15 Mar 2013, 15:48
Ankara - Mamak Konak Park ve Nikah Sarayı


Alıntı:

KONAK PARK VE NİKAH SARAYI PROJESİ
Misket Mahallesi’nde, 20.000 m2 proje alanına sahip olan Konak Park ve Nikah Sarayı Projesi kapsamında, koşu yolları, yatay asansör ve yürüyüş bandı, seyir terasları, halkın sosyal ve kültürel amaçla kullanabileceği mahalle konağı, amfi tiyatro, 2 adet düğün salonu, çok amaçlı salon, çocuk oyun alanı, fitness alanı ve aile merkezi bulunuyor.
4.000 m2 ‘si kapalı alan olarak ayrılan Proje, geleneksel ve modern mimarinin çizgilerini taşıyor. Projenin yapımı hızla devam ediyor. 2013 yılında hizmete açılacak.

http://www.mamak.bel.tr/konak-park-ve-nikah-saray ...ojesi.aspx

Alıntı:Konak Kültürü Canlanmak İçin Gün Sayıyor
Mamak Belediyesi’nin yapımına başladığı ve Misket Mahallesi’nin havasını tamamen değiştirecek olan Misket Konak Park’ın yapımında yüzde 95 seviyesine ulaşıldı. İçerisinde pek çok sosyal donatının bir arada bulunduğu ve Mamak Belediyesi’nin iddialı projelerinden biri olan Misket Konak Park’ta sona gelindi. Açılmak için gün sayan proje aynı zamanda Anadolu’da yaygın olarak bulunan ‘konak’ kültürünü de canlandıracak. Konak birçok sosyal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak. Modern ve klasik mimariyi buluşturan proje 20 bin metre kare alan üzerinde inşa edildi. Kısa bir süre içerisinde birçok projenin tamamlanarak Mamaklıların hizmetine gireceği müjdesini veren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Değişimin ve dönüşümün öncüsü olan projeleri hızla tamamlıyoruz. Yapımında sona geldiğimiz Konak sayesinde Mamaklılar, içerisinde pek çok donatının bulunduğu büyük bir komplekse kavuşacak” dedi.

Yatay asansörler monte ediliyor
Yüzde 95 seviyesinde inşaatı tamamlanan Misket Konak Park’ta peyzaj çalışmaları devam ediyor. Proje yatay arazi üzerine inşa edildiği için konağa çıkış Ankaralıların yeni tanışacağı yatay arazi asansörleriyle olacak. Yatay asansörlerin montajı yapılmaya başlandı. Vatandaşların sosyal ve kültürel amaçla kullanacağı mahalle konağında anfi, 2 adet düğün salonu, çok amaçlı salon, çocuk oyun alanı, fitness alanı, hanımlar lokali ve koşu yolları bulunuyor. Projenin dikkat çekici bir yönü daha ise taş duvarlarla inşa edilen seyir terasları ve seyir kuleleri. Mamak’a ve Misket Mahallesi’ne hakim bir tepe üzerinde inşa edilen konak içerisindeki bu seyir teraslarında vatandaşlar Mamak’ın pek çok noktasını rahatlıkla görebilecek.

http://www.mamak.bel.tr/konak-kulturu-canlanmak-i ...yiyor.aspx
Mamak Belediyesi ilçeye yatırımlarına son hızla devam ediyor darısı diğer ilçelerimize.(+)(+)

(+)

(+)

(+)
Özden Çağlaroğlu
5 yıl önce - Pts 08 Nis 2013, 13:09

Mamak Konak Park çok yüksek bir mevkide bulunuyor ve mamaklılara tam bir seyir terası yapılıyor.


(+)


Özden Çağlaroğlu
5 yıl önce - Cmt 01 Hzr 2013, 22:21

Alıntı:
Misket Konak Hizmet İçin Gün Sayıyor
Mamak’ın çehresini değiştiren büyük projelere imza atan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül yapımı tamamlanan Misket Konak Park’ta incelemelerde bulundu. Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer ile birlikte Misket Konak Parkı gezen Akgül, konak inşaatının tamamlandığını, çevre düzenlemesinin yapıldığını söyledi. Akgül; “Mamak’ta ihtiyacı hissedilen yatırımlar birer birer tamamlanıyor. Modern inşaat tekniklerini klasik mimariyle buluşturduğumuz Misket Konak Park’ı 20 bin metre karelik alanda inşa ettik. Yılların getirdiği en büyük sorun olan gecekondu sorununu çeşitli kentsel dönüşüm projeleriyle adım adım çözüyoruz. Bunun yanı sıra yeni yaşam alanları, kültürel hizmet binaları yaparak Mamaklıların hizmetine sunuyoruz. Misket Konak Park değişime öncülük edecek büyük yatırımlarımızdan sadece birisi. Mamaklılara hizmet edecek olan Konak Park’ın şimdiden bütün vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konak’a Ulaşım Üç Şekilde Yapılabilecek
Misket Konak Park içerisinde anfi, 2 adet düğün salonu, çok amaçlı salon, çocuk oyun alanı, fitness alanı, hanımlar lokali ve koşu yolları bulunuyor. Mamak’a en hakim tepelerden birinde inşa edilen Konak Park’ın etrafında taş duvarlarla inşa edilen seyir terasları ve seyir kuleleri de bulunuyor. Araçla ve yürüyerek ulaşımın mümkün olduğu Misket Konak Park’ta yatay arazi asansörleri de bulunuyor. Üç şekilde ulaşımın sağlanacağı konak açılış için gün sayıyor. http://www.mamak.bel.tr/misket-konak-hizmet-icin- ...

Mamak sonunda modern bir nikah sarayına kavuşuyor.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA