Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 467
Ahmet YükselS
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 15:17

Dünya başkenti olmaya namzet böylesi bir şehrin en önemli metrosu havalimanı metrosudur. Çünkü şehrin vitrinidir. Yabancılar şehri ilk bu metroyla tanır. ''Gecikti, şimdiye çoktan bitmeliydi'' desen yerden göğe haklı olurdun ama gereksiz dersen bu muameleyi görürsün. Üstelik de daha geçen sene havalimanı neden metrosuz açıldı diyen birisi olarak...
Yapımı devam hangi metro M11'den daha önemli? Gökçen mi? Kirazlı mı? Dudullu mu?

Derdin üzüm yemek değil, bağcı dövmek. Siyasi algı için buraya gelip ipe sapa gelmez mantıksız ve çelişkili şeyleri bilinçli yazdığını biliyoruz.

çayeli uşağı cenk
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 16:04

Kağıthane-3. Atatürkün pistinin kırılmasıyla 2.istanbul havalimsnı arası metronun ne zaman yolcu taşıyacağını bilen varmı?

aydın bahadır
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 17:07

Benim umudum muhalefette değil Berat Albayrakta.Bu beton lobisini tanıdı işlerin artık böyle yürümeyeceğini o anladı.İnşallah daha fazla faiz ödeyip geleceğimizi ve bağımsızlığımızı satmazlar.

Mehmet Kasım ASLAN
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 17:13

Benim için en önemli metro, kendi vatandaşımızın sabah evinden işine rahat gidebileceği bir metrodur. "Elalem ne der" diye vitrin metrosu yapmak benim kitabımda yazmaz. Bu yüzden Dudullu Sanayi'ye giden metro bu havalimanı metrosundan daha çok önemlidir. Aynı şekilde sabah Beylikdüzü'nden metrobüse binip, insan onuruna aykırı şekilde tıklım tıkış yolculuk yapan kent insanını metro ile Mecidiyeköy'e taşımak en önemli konudur.

SINIF BİLİNCİ !

Murat FK
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 17:55

Allah bu ülkeyi İyonya zihniyetinden korusun. İstanbul'u kimler yönetiyor umarım anlar pişman olur vatandaş. Ahmet Yüksel her konuda her sayfada seri tokatlıyor. Cevapları adeta mermi gibi. İnsan da biraz yüz olur utanma olur. Hala hayal projeler yazıp fantezi kurmaya devam ediyor. Bıktık usandık aynı tip mesajları okumaktan. Yeter forumu kirlettiğin İyonya.

Sinan Bilgin
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 18:45

Herkes ozgurce dusuncesini sergiliyor madem ben de tepki cekecekse de soyleyeyim. Benim gorusum, en modern ve insan hayatini rahatlatacak yatirimlar zengin insanlarin oturdugu bolgelerden baslayip yavas yavas gelir duzeyi dusuk yerlere ulasirsa daha isabetli olur

Bu kazilan yollarin hemen toparlanmasindan tut en yuksek internet hizinin evlere ulastirilmasina , hayati kolaylastiran ulasim yatirimlarindan tut sosyal donati alanlarina dek ..

Sehrin merkezinde olanlar istisnalar kaideyi bozmamakla birlikte daha gelir grubu yuksek kisilerdir, bu yuzden beylikduzu, sultanbeyli vb semtlerdekiler otobus ile ugrasirlarken bir besiktas, kadikoy, sisli gibi semtlerin daha konforlu ulasim hizmetlerine haklari vardir

Sehrin sahipleri buranin en eski yasayanlarindan olusur, anadoludan gelerek istanbulu 30 senede 1 milyondan 15 milyona cikaran kesim, istanbulun dis cemberine yerlesip bir de en oncelikli hizmet beklentisine sahip olmamalidir kanaatindeyim

Bu da benim fikrim. Maddi guc, varlikli olma her zaman bir ayricalik vesilesidir

Sinan Bilgin
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 19:08

Kasim, afak ve ahmetyuksel basta olmak uzere, gercekten bazen forumu aktif mi tutuyorsunuz yoksa insanlari yoruyor musunuz karar veremiyorum

Ben de bu listeye dahildim ama bir noktadan sonra saygisizlik yaptigimi dusundum ve vites dusurdum ve sizi her gordugumde baskalarinin benimle alakali ne kadar hakli oldugunun empatisini yapiyorum

Bazen boguyor ve biktiriyorsunuz . Buna ustura faysali da eklerdim ama o da benle eszamanli biraz yavasladi

Allah herkesin gonlune gore versin diyelim

aydın bahadır
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 20:08

Devletin görevi son zamanlarda yönetimlerin yaptığı gibi zenginlere hizmet etmek değil sosyal adaleti sağlamaktır.Bu şımarık ve sapık fikirler bu kadar rahat söylenebiliyorsa zulüm ve servet,güç sahipleri ile dini kullananlar aynı potada birleşti ise bu işte bir acayiplik var diyorum.12 eylülden önceki işçilerin,memurların üç katı maaş aldığı ,hırsızların evinden çıkamadığı günleri ,olaylar bile olsa şimdi arıyorum.

kami suyutmaz
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 22:24

AHL metro uzatmasının TAV ile hiç bir alakası yoktur..
Tüm işler o dönemin İBB si tarafından yapılmıştır
Yıllar önce de sözkonusu şahsın kurumları var idiyse çokta şaşırmam zaten
Daha öncede paylaştığım gibi bu hatta;
-Projelendirme için çok geç kalındı
-Başlangıç noktası yanlıştı(incirli-söğütlüçeşme metrosuna göre planlandı belki ama oda pataes bence)
-yeni alana yakın bir kaç raylı ulaşım ın kısa ve daha az masraflı uzatmaları mümkünken,niye böyle bir şey var acaba?
-Davul birinde tokmak başka birinde..
-Örneğin İ Mecidiyeköyden Mahmutbeye bir metro yapılıyor,M11 de oralara geliyor,(esentepe gibi)ama hiçbir aklı evvel şu işi ortak yapalım diyemiyor..
Siyasi rekabettten dolayı ben yaparım kavgası var ne yazıkki
Ubak ın siz yapamadınız ben yapacağım dediği birçok projenin ne durumda olduğu ortada..
Sonra Belediyeler yapacağım diye ortaya çıktığında niye olumsuz tepki gösteriyor??
Sabiha Gökçen havalimanıda bu ülkenin belkide en verimli çalışan bir alanıyken,başta metrosu,2.pisti için niçin hala yetkili bakanlık çok bir şey yapmayıp İST havalimanında gösteriler yapıyor sizce..??

Ahmet YükselS
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 23:55

Alıntı:
AHL metro uzatmasının TAV ile hiç bir alakası yoktur..
Tüm işler o dönemin İBB si tarafından yapılmıştır

Önce yazılanı doğru okusan iyi olur.
Şahıs, ''Yeni havalimanı bizim değil Limak'ın havalimanıdır'' deyince, ben de ''o zaman Atatürk havalimanı da Tav'ın mıydı?'' diye sordum. Konunun metroyla bir ilgisi yok.

Alıntı:

Sonra Belediyeler yapacağım diye ortaya çıktığında niye olumsuz tepki gösteriyor??
Sabiha Gökçen havalimanıda bu ülkenin belkide en verimli çalışan bir alanıyken,başta metrosu,2.pisti için niçin hala yetkili bakanlık çok bir şey yapmayıp İST havalimanında gösteriler yapıyor sizce..??

Yav nerde yaşıyorsun, Saw 2.pist bitmek üzere.
Saw Metrosu da sanki her gün milyonlarca yolcu mu taşıyacak sanıyorsun acaba?
Hangi belediyeniz neyi yapmak istiyor da engel olundu? Eski dönemden kalan metrolar dışında Projeniz mi var ki? Proje ne gezer sizde?

sayfa 467
ANA SAYFA -> ULAŞIM