Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
sercan ılgaz
6 yıl önce - Cmt 11 May 2013, 23:47

3.havalimanı taksim arasında metro yapılacak ve 15 dakikada gidecek diye uçuk bi proje atıldı,o kadar uzun mesafe dur kalk 15 değil 150 dakikada anca alınır,nasıl hoş görünceklerini bilemiyorlar.

Aras Berkin
6 yıl önce - Cmt 11 May 2013, 23:53

Alıntı:
Bu raylı sistem, eski demir yolu hattının güzergâhından geçirilecek.

Bu demek oluyor ki, Kağıthane-Kemerburgaz dekovilinin gittiği hattan gidecek.
Ama bu bilginin doğru olduğunu zannetmiyorum.
Eski demir yolu hattı denilen istikamete Cendere Yolu denir. Kağıthane-Seyrantepe-Ayazağa-Kemerburgaz yoludur, Kağıthane deresi vadisini takip eder.
Hızlı tren yapılamayacak kadar virajlı bir yol. Bu vadiye yapılacak tren 100'ü bile geçemez.
Üstelik orada bir yığın fabrika varken, Kemerburgaz ve Göktürk ağzına kadar tıklım tıklımken nereden demiryolu geçirecekler bilmem.

Benim tahminim:

Halkalı-Olimpiyat Stadı-Kayaşehir-Habipler-Arnavutköy-3.Havalimanıdır.
3. Köprüden geçecek hat ise, bence 3.Havalimanından başlayacak, Karadeniz kıyısındaki eski maden ocakları üzerine kurulacak yeni şehiri boydan boya kat ederek 3. köprüye bağlanacak.

Boş arazilere çıkınca hızı belki yükselir, ama Taksim-3. Havalimanı 15 dk olmasının imkanı yok.
Taş çatlasa 30 dakikaya kadar iner.

Hasan ÖZDEN

6 yıl önce - Pzr 12 May 2013, 08:39

Aras Berkin arkadaşımız Taksim'e 30 dakika da nasıl ulaşılabileceğini detaylı anlatabilirse çok sevinirim...

sercan ılgaz
6 yıl önce - Pzr 12 May 2013, 09:50

Hoş,zaten yenikapı aktarmasıyla varmış olacağız,ekstra inşa beklemeye gerek yok,3.havalimanından binip yenikapıda mevcut yola karışıp gidildimi,13 dakika desek,taksimede 5dakikada çıksa 18 dakika eder,ayriaten bide yeraltı metrosu yapsalar,bitmez o iş,hali hazırda ulaşılır zaten kısa zamanda.

Aras Berkin
6 yıl önce - Pzr 12 May 2013, 15:40

Alıntı:
Aras Berkin arkadaşımız Taksim'e 30 dakika da nasıl ulaşılabileceğini detaylı anlatabilirse çok sevinirim...

Taksim'e degil Yenikapi'ya diyelim.
Halkali'dan sonra Mehmet abinin paylastigi haritadaki gibi Olimpiyat-Kayasehir-Arnavutkoy yonune hizli tren hatti yapilirsa 30 dk da mumkun olur.
Marmaray ara duraklarda durmadan.
Tabi istikamet henuz tam olarak netlesmedi, benimki sadece bir varsayim.

Hasan ÖZDEN

6 yıl önce - Pzr 12 May 2013, 16:31

Alıntı:
Taksim'e degil Yenikapi'ya diyelim.
Halkali'dan sonra Mehmet abinin paylastigi haritadaki gibi Olimpiyat-Kayasehir-Arnavutkoy yonune hizli tren hatti yapilirsa 30 dk da mumkun olur.
Marmaray ara duraklarda durmadan.
Tabi istikamet henuz tam olarak netlesmedi, benimki sadece bir varsayim.

Amacım kesinlikle polemik yaratmak veya eleştirmek değil ancak, yaklaşık 32 yıllık mühendislik hayatımın bana öğrettiği konulardan biri "doğru varsayımlar ile doğru sonuçlara" ulaşılabileceğidir...

En son Hasan ÖZDEN tarafından Pzr 12 May 2013, 20:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gokce_1903

6 yıl önce - Pzr 12 May 2013, 20:49

Ben yine yurtdışından örnek vereceğim.

Birçok gelişmiş ülkede havalimanları metronun yanısıra ekstradan bir de şehir merkezine direkt bağlanan tren sistemi ile ulaşır.

Örneğin Londra Heatrow havalimanına hem metro gider hem de fiyatı daha yüksek olan ancak şehir merkezine 20dk gibi bir sürede varan ve kendi hattı olan Heatrow Ekspres treni.

Aras Berkin
6 yıl önce - Pts 13 May 2013, 04:20

Alıntı:
Amacım kesinlikle polemik yaratmak veya eleştirmek değil ancak, yaklaşık 32 yıllık mühendislik hayatımın bana öğrettiği konulardan biri "doğru varsayımlar ile doğru sonuçlara" ulaşılabileceğidir...

Öncelikle benim yaşımdan daha uzun zaman mühendislik yapmışsınız, saygım sonsuz. Mesafe yaklaşık 50-55 kilometre, saatte ortalama 100 kilometre yakalanır ise (hızlı tren yapılacağı iddia ediliyor) 30 dakika civarı bir süre olur.
Olacak mı olmayacak mı hep beraber göreceğiz...

Mehmet Kasım
6 yıl önce - Pts 13 May 2013, 10:41

halkalı havaalanı hattı yapılınca gerisi kolay. halkalı kazlıçeşme arası 3 hat zaten. 3. hattı kullanarak bakırköy harici dumadan ilerleyebilir. hatta anadolu yakasına bile gidebilir. pendik s.g. havaalanı bağlantısı bitince tüp geçit ve 3. hat kullanılarak 3. havaalanı-s.g.havaalanı ekspres tren işletmesi bile olabilir.

İSMAİL ÇELİK

6 yıl önce - Pts 13 May 2013, 10:55

Alıntı:
Daha kesin birşey yok bu hususta.Naçizane fikrimi bende arz etmiştim,yineleyeyim.

Beşiktaş-Mecidiyeköy-Alibeyköy-Tekstilkent metro projesi var zaten.Alibeyköy sonrası baraj yolu üzerinden Kemerburgaz ve Göktürk üstünden Havalimanına bağlantı şart.Hem nüfus kitlesi hemde Beşiktaş-Şişli bölgesinin işmerkezi hususu gözönüne alınarak.Hatta bu alandan Arnavutköy yönündede devam etmeli.

Bu hattın ikinci ayağı ise şöyle olmalı.Alibeyköy-Haliç kıyısı takip ederek Bahariye(Eyüp Devlet Hastanesi civarı)-Eyüp Sultan-Ayvansaray(Orhayim civarı)-Fener(karakol önü)-Küçükpazar'da mevcut metro köprünün altında istasyon olmalı ve Sirkeci'de tramvay ve Marmaray'a entegre olmalı.Eyüp-Sirkeci arası esere denk gelmemek için derinden gidecek mecburen.

Diğer alternatifim Eyüp'ten arazinin tabi meyili ile Edirnekapı(burada Mescid-i Selam hattı ve metrobüse entegre)40-50mt. mt. derinden giderek Fatih-Vezneciler-Sirkeci.

Derinden gitme sebebi eski esere denk gelme ihtimalini azaltmak istasyon çıkışlarıda buna göre ayarlanacak.Vezneciler'de M2 Taksim hattı ilede entegre olacak.

Eyüp-Düğmeciler(şimdi istasyon olacak noktaya belediye binası yapılıyor)-Demirkapı(Mescid-i selam hattı)-Bayrampaşa Deresi(saçma adı Maltepe Ahl hattı entegre)-Bayrampaşa(belediyenin önündeki park)arasıda mekik metro yapılmalıdır.

Dün bir iş dolayıs ile Çatalca Kestanelik Köy'üne gittim.Dönüşü kasti olarak Terkos-Göktürk Yolundan yaptım.Yol çok yerde yapılmış.Güzel olmuş ama keskin virajlar azaltılmalı bu yolda imkan var çok yerde.Arnavutköy bağlantısıda iyileştirilmeli.

13/03/2013 TARİHLİ YAZIM.Mevcut bazı projeride dahil edilerek yapılabilecek bir hat.

Bir diğer fikrimde ama sonra olur,T4 Mescid-i Selam hattı yetmiyor.Buraya metro şart.Sirkeci-Vezneciler(M2 entegre)-Fatih-Edirnekapı arasını 40-50 mt. geçen(derinden gitme sebebi esere denk gelmemek için )çıkışlarıda arkeolojik alana göre ayarlanmış bir hat olmalı ve bu hat Sağmalcılar(M1)-GOP-Küçükköy-Beşyüzler-Arnavutköy ve yeni havalimanı arasında yapılmalı.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM