Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'da hangi marketi tercih ediyorsunuz?
123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Akyurt 6.8%  6.8%  [14]
Altunbilekler 9.7%  9.7%  [20]
Başgimpa 0.5%  0.5%  [1]
Bildirici 0.5%  0.5%  [1]
Çağdaş 31.1%  31.1%  [64]
Çelikler 0.5%  0.5%  [1]
Gimsa 17.5%  17.5%  [36]
Halciler 1.0%  1.0%  [2]
Makro Market 9.7%  9.7%  [20]
Meşhur Peynirci 1.0%  1.0%  [2]
Öğütler 1.0%  1.0%  [2]
Soykan 3.4%  3.4%  [7]
Şekerciler 1.9%  1.9%  [4]
Yunus 6.3%  6.3%  [13]
Diğer(Belirtiniz) 9.2%  9.2%  [19]
Toplam Oy : 206

Nazım B
4 yıl önce - Pts 11 Mar 2013, 02:57

Daha önce Haberler - Sohbet bölümünde benzer bir başlık açılmıştı. O ankette sadece Türkiye istatistikleri veri olarak karşımıza çıkmıştı. Bu sefer market tercihinde Ankara'lıların seçimini öğrenelim istedim.
Ankette Ankara'da çok sayıda şubesi olan yerel marketlere yer verdim. 1-2 Şubeli marketleri eklemedim.
Diğer(Belirtiniz) seçeneğinde ulusal market zincirlerinin isimlerini(Bim, Migros, A101, Kiler, Diasa, Şok v.s) oylayalım.
Ankette olmayan, aklıma gelmeyen market isimleri varsa ayrıca mesajınızda belirtebilirsiniz.

Edit: Ankette sehven Diğer(Belirtiniz) şıkkı eklenmemiştir. Denetçilerden biri yardımcı olursa sevinirim.

En son Nazım B tarafından Pts 11 Mar 2013, 06:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

onurnazliaka
4 yıl önce - Pts 11 Mar 2013, 03:24

Tek bir marketten ziyade birden çok tercihim olmaktadır.

- BİM: Ucuzluk marketi olarak BİM sürekli tercihimdir. Bazı ürünlerine aboneyim, bittikçe sürekli olarak alıyorum. Bu nedenle BİM haftalık olarak girilen, hiç bir şey alınmazsa kasiyere ayıbolmasın diye bir profiterol alınıp çıkılan marketimdir.
- Çağdaş: BİM dışındaysa günlük alışverişlerde Çağdaş ön plandadır her halde. Çoğu zaman kampanyalı ürünler bulunduğu ve ayrıca bazı ürünleri en ucuz olarak Çağdaş'ta yakaladığım için tercihimdir. Çağdaş Kart'ım da var, % 1 (aman ne para!) puan da alıyorum. Kızılay'daki şubesi okul yıllarımda eve sürekli olarak bir şeyler taşıdığım yerdi. Şimdi evimin direk yakınında Çağdaş yok aslında ama yol üzeri giderkenki şubelerine sıkça uğruyorum. Kaliteli ve emsallerine göre bir nebze daha ucuz bir market. Aradığınız ürünü biliyorsanız Çağdaş'tan karlı çıkıyorsunuz yani.
Metro Grossmarket: Ancak; Ankara'da en büyük tercihim Metro Grossmarket'tir. Eskiden çok daha ucuzdu. Şimdilerde o ucuzluklar kalmadı. Ancak sundukları ürünlerdeki fiyat-kalite perfonmansını başka yerlerde bulmak zor. Metro Grossmarket bu nedenle bana oldukça verimli geliyor, o yüzden ayda en az 1 defa gidip evin tüm alışverişini yapıyoruz.
City Gross: İstanbul Yolu'nda, A City'nin arkasında bir market. Buranın da bazı ürünlerinde gerçekten çok güzel indirimler oluyor. Misal, 2 litre şalgam 2 liraydı ve tadı da enfesti. Girdiğim zaman mutlaka alacak çok fazla ürün buluyorum.

Yukarıdakiler ana tercihlerimdir. Ancak bunun haricinde de bazen çeşitli tercihlerim olabiliyor:
- Gimsa: Evim Çankaya'da, Sincan ve Yenimahalle dışındaysa pek Gimsa yok. Ancak Batıkent, Sincan gibi yerlere yolum düştüğünde Gimsa'ya uğramaya çalışıyorum. Fiyatları gerçekten iyi.
- Soykan: Maltepe ya da Posta Caddesi şubelerinin önünden geçerken şöyle bir ne var diye ara sıra girerim. Bazen sürpiz ürünler olabiliyor.
- Rize Gross: Gimat'ta yer alıyor. Henüz 1 kez gittim, fiyatlar uygun geldi. Fırsatını bulduğumda tekrar gideceğim.
- Makro Market: Az da olsa uğradığım bir markettir. Fiyatlarını pahalı bulurum. Genelde küçük alışverişimizi yaparız.
- Meşhur Peynirci: Yine küçük alışverişler için uğradığım bir markettir. Fazla hijyenik bir market olmadığından küçük alışverişler harici pek uğramıyorum.
- A 101: Evime yakın bir A 101 olmadığı için yolum düşerse uğradığım, BİM'in amca oğlu olan güzel bir markettir.
- Migros: Bazı zamanlarda kampanyalı ürünlerden almak için yolum düşer. Bunun haricinde aşırı pahalı bulduğum bir markettir.
- Taşet: Kırkkonaklar'da şubesi varken ara sıra uğradığım bir yerdi. Akdere, Nato Yolu tarafına gittiğim bazı zamanlarda uğrarım. Fiyatlarını uygun buluyorum.

Bir de şunu söylemek istiyorum: Ankara'da marketler diğer illere göre ucuz. Evet, gerçekten. Bunun nedeni de aşırı sayıda market olması. Rekabet güzel. Misal, ben Kayseri'deyken Makro Market'in orada da pek çok şubesi vardı. Ankara'da Makro'ya pahalı diye burun kıvırırken Kayseri'de diğer marketlerin fiyatlarını görünce Bim'den sonra en çok alışverişi Makro'dan yapar olmuştum. Bildiğin maden suyunu 40 kuruştan aşağı satan yer olmayınca koşa koşa Makro'dan 30 kuruşa Beypazarı alır, memleketi ucuza içerdim.

4Polat

4 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 00:26

Bunca market arasında tek market tercihi ne mümkün?
En çok tercih ettiklerim; Yunus (Okyanus), Gimsa (Yunus Emre), Makromarket (Eryaman)...

orkinosss
4 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 01:32

ADESE ( Etlik-Keciören )

Varuna
4 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 01:42

çağdaş diyenlerin aklından şüphe ediyorum bu kadar kazık ve fahiş fiyatlarla satış yapan bir market olamaz.sadece üst kesim olarak tabir ettiğimiz zengin kişilerin sırf " aa bütün kodamanlar ordan alışveriş yapıyor bende ordan yapmalıyım" şeklinde düşünceyle müdavim oldukları marketten ibaret. hele kızılay güvenparktaki şubesi evlere şenlik.geçen gün çok susadığım için girip bir şişe su aldım 1 tl .halbuki tam karşısındaki büfelerde yarı yarıya

bu arada sincanda oturdugum için tercihim tabiki gimsa.sincana başka market girmez girsede iş yapmaz

onurnazliaka
4 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 04:19

Alıntı:
çağdaş diyenlerin aklından şüphe ediyorum bu kadar kazık ve fahiş fiyatlarla satış yapan bir market olamaz.sadece üst kesim olarak tabir ettiğimiz zengin kişilerin sırf " aa bütün kodamanlar ordan alışveriş yapıyor bende ordan yapmalıyım" şeklinde düşünceyle müdavim oldukları marketten ibaret. hele kızılay güvenparktaki şubesi evlere şenlik.geçen gün çok susadığım için girip bir şişe su aldım 1 tl .halbuki tam karşısındaki büfelerde yarı yarıya

Ben Keçiören vergi rekortmeniyim. Param bol geldi, gidiyorum Çağdaş'ta saçıyorum parayı. Hatta Kızılay'daki şubesinde kasanın başını tuttum, millete paso gofret ısmarlıyorum. O derece yani...

Pek sayın beyfendi, başlık hangi marketi tercih ettiğiniz üzerine. Tercihinizi söyleyin, tabi bu arada tercihinizin neden böyle olduğunu, diğer marketlerin fiyatları hakkındaki düşüncelerinizi de söyleyebilirsiniz. Ama millete bir zahmet laf sokmayın. ''Aaa, şu markete şunlar gidiyor, şuraya gidende kafa yok'' falan diyeceksek daha çok işimiz var. Millet artık internetten alışveriş yapıyor, biz nelerle uğraşıyoruz...

Çağdaş'a gidiyorum, kampanyalı ürünleri çakıp çıkıyorum. Takipte olduğum için indirimli ürünlerini sıklıkla yakalıyorum; gayet de memnunum. 0,5 lt su büfede 50 kuruştur ama bu suyun Çağdaş'ta 1 lira olduğunu falan görmedim. Daha doğrusu Ankara'da hiçbir markette 0,5 lt su 1 liraya satılmaz. Sırf bu yazdığınızdan bile gözleminizin yanlış olduğu belli.

koray006
4 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 10:31

Alıntı:
sincanda oturdugum için tercihim tabiki gimsa.sincana başka market girmez girsede iş yapmaz

Gözlemden ziyade arkadaşın şu yorumundan yola çıkaraktan Çağdaş'a laf atmasını farklı şeylere yoruyorum...

zeki bütün
4 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 10:41

Alıntı:
kızılay güvenparktaki şubesi evlere şenlik.geçen gün çok susadığım için girip bir şişe su aldım 1 tl .halbuki tam karşısındaki büfelerde yarı yarıya
Bence siz başka bir marketle , belkide sincan'da olan o bahsettiğiniz marketle karıştırıyorsunuz. Çağdaş marketin Kentpark şubesinden dün akşam saat 19.30 da 0,50 lt erikli marka suyu 50 kuruşa aldım.

Tunç D.
4 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 11:46

Aynı suyu Carfour'da 30 kuruşa satıyorlar.Büfelerde bile 50 kuruş.Çağdaş biraz kazıkçı.

zeki bütün
4 yıl önce - Sal 12 Mar 2013, 13:41

Alıntı:
Aynı suyu Carfour'da 30 kuruşa satıyorlar.Büfelerde bile 50 kuruş
Hayır, o marka suyun o ambalajını hiç bir carrefoursa yada, büfede 30 krş. fiyata satın alamazsınız

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet