Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Karşıyaka Zübeyde Hanım Stadı Projesi
« önceki   12345 ... 107108109   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 4
Yalın35_Göztepeli

7 yıl önce - Cmt 09 Mar 2013, 20:22

Bence güzel bir stad. Çizime göre kapasitesi 25.000'miş. Daha ne istiyorsunuz böyle bir stad Karşıyaka'ya yeter bence.

Tabi Göztepe-Karşıyaka derbileri halen Atatürk Stadında yapılır. Çünkü derbi maçlarında bu iki stad o kapasitenin üstünü kaldıramaz.

emin ksk
7 yıl önce - Cmt 09 Mar 2013, 23:53

Yahu bu yorum yazanlar hiç mi bakmıyor ? Sizin gösterdiğiniz projeler şehir dışında dağa ovaya bayıra yapılıyor. Karşıyaka stadının yerine bakarak konuşmayı deneyin. Yer çok küçük dolayısı ile merkezde yapılacak olan stadda küçük olmak zorunda.

https://plus.google.com/102689626011651095578/about?hl=tr

Bu arada devran arkadaşımızın projesi bu. Buradaki amaç firmaya fikir vermek amaçlı. Stad 3 tribünlü olacak çünkü yer kısıtlı. Mimarlık firması ilk projede bir tribünü vip loca ve basına ayırıp 8000 taraftar kapasitesi çıkartmıştı.

Bu proje ise firmaya yardımcı olması fikir vermesi amacıyla yapıldı. Cidden tribünsüz olan taraf en azından bina şeklinde dizayn edilirse ve basın,loca,protokol,vip tribünleri oraya alınırsa muhteşem bir stad olur.

Büyük stad için örnekköy projesi devam ediyor.

Ayrıca laf atanlar için icraat daveti yapmak istiyorum. Bir önceki proje Türkiye'deki tüm önemli stadların mimarı Bahadır Kul tarafından çizilmişti. Asıl sorun kimsenin fikrinin alınmamış olmasıydı bu proje sayesinde daha iyi şeyler ortaya çıkacaktır inşallah.

mert101

7 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 00:13

Simdiye kadar istemezükcülere karsı hep laf söyledim. Şehir plancıları basta olmak üzere cakmur gibi kişiliklere. Ancak bugün sözümü geri alıyorum lütfen sehir plancıları odası bu stadın yapımına karsı cıksın. Ülkenin en cirkin stadlarından birisi olacak ve yıllarca yıkılamayacak olan , yeride hic uygun olmayan bu stada sonuna kadar karsıyım.. İzmire 2 tane stad yapılsın birisi örnekköyde 25.000 kapasiteli stad , digeride suanki olimpiyat stadının yerine 40.000 kapasiteli stad. İsterlerse alsancak stadını da yenilesinler. Göztepe baskanı da kendisi stadını yapsın.

Ayhan
7 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 00:30

Neden Yalı diye diretiliyor anlamıyorum. Belediye Başkanımız da karşı buraya. Spor tesisleri büyüklüğündeki bir yere böyle bir stad yapılamaz... Çevresi daracık apartmanlarla dolu ve yer çok dar. Yapılsın işte Örnekköy veya Mavişehir'e... Neden Yalı? Ulaşım rahat diyorsunuz ama Mavişehir de gayet rahat. Hem daha modern ve KSK'ye yakışır bir stad olur. Bunu düşünmek çok mu zor?

emin ksk
7 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 00:44

Alıntı:
Neden Yalı diye diretiliyor anlamıyorum. Belediye Başkanımız da karşı buraya. Spor tesisleri büyüklüğündeki bir yere böyle bir stad yapılamaz... Çevresi daracık apartmanlarla dolu ve yer çok dar. Yapılsın işte Örnekköy veya Mavişehir'e... Neden Yalı? Ulaşım rahat diyorsunuz ama Mavişehir de gayet rahat. Hem daha modern ve KSK'ye yakışır bir stad olur. Bunu düşünmek çok mu zor?

Mavişehir'de yer yok dolayısı ile arazi olmadan birşey yapılamaz. Örnekköy ise maliyetin gittikçe artması yüzünden hükümetin yan çizmesine sebep oldu. Uzun vadede bitireceğiz demeye başladılar. Bu yüzden bu stad öncelik kazandı. Örnekköy kimbilir ne zaman yapılacak belirsiz.

Kızmak için çok yer var fakat artık icraat zamanı birşeyler için bastırma zamanı. Kaç yıldır peşindeyiz birşeylerin ama herkes oyalıyor en azından sonuça ulaşacağız bu sefer. Yer sebebiyle az gibi görünsede bir tribüncü için tek kat tribün muhteşem bir stad olur.

Örneğin borussia stadı gibi ;

http://memberfiles.freewebs.com/23/12/62601223/ph ...ium-22.jpg

Yusuf Şenli
7 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 01:12

Bizde isteriz Mavişehir'e şöyle Karşıyaka Arena'nın yanına şaşalı bir stad, ama yapmıyorlar arkadaşlar işte. Bir an önce proje ortaya çıkarılıp, ihale aşamasına geçilmeli. Karşıyaka kalıcı gelirlere kavuşmak zorunda artık, klüp kan kaybediyor şuan 30 trilyon borç var zaten. Bu stat yapıldığı ilk sene süper lige çıkarız yeter ki olsun.

Ayhan
7 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 01:15

Doğru ya Mavişehir'e abidik gubidik ucube binalar dikmek daha öncelikli....

emin ksk
7 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 12:53

Ayhan hocam öncelikli değil arsası olan dikiyor bu kadar açık. Trilyonluk bütçeleri arsa satın almaya ayıracak bir durumumuz da yok haliyle.

Zamanında arsasını %5 imar karşılığında karşıyakaya stad alanı olarak bağışlayan 10 milyon da katkı koyan bir kişi vardı. Aziz kocaoğlu bunu veto etti. Karşıyaka'nın belkide ihya olmasını sağlardı ama olmadı. Şimdi olana razı olmak durumunda kaldık. İnşallah örnekköy yerine mavişehire yapılır ama çok zor tabii.

Bu arada örnekköy projesi iptal olmadığına göre semtin göbeğinde bir stad eksi değil artı olabilir ancak. genç ve a2 takımları kemalpaşada falan oynuyor maçlarını biz hiç kullanmasak yenilenmiş haliyle onlara bile yararlı olur bu stad.

muharrem çakmak
7 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 13:04

Karşiyaka daha iyisini hakediyor bence. Çok beğenmedim bu projeyi

kuzeytayfa
7 yıl önce - Pts 11 Mar 2013, 12:45

Bu konu üzerinde dönen muhabbetten ötürü siteye üye oldum. Herkese merhaba öncelikle.

Stat konusunda oldukça bilgisiz yazılar yazılmış. Kısa bir özet geçeyim;

Örnekköy stadı 2008 den beri arazi sorunundan yapılamıyor. Arazinin engebeli olması stat maliyetini yükseltiyor ve Ankara ne kadar düşük maliyetle yapılabilir diye hesap yapıyor. 80 dönümlük Örnekköy arazisi 210 dönüme çıkarılarak önce Orman Bakanlığına ardından Gençlik ve Spor Bakanlığına verildi. Arazi sorunu ortadan kalktı denildi. Örnekköy'ün son durumu bu.

Mavişehir'e zamanında stat için başvuruldu, 98 dönümlük arsa sahibi A.Kaya isimli iş adamı arsanın büyük bir kısmını Karşıyaka spor kulübüne bağışlayacağını ve üstüne 10 M tl bağışta bulunacağı ve buna karşılık kalan arazisinin imara açılmasını istedi. A.Kocaoğlu ben orayı imara açmam dedi. A.Piriştina zamanında olabilirdi belki Mavişehir. Şimdi %0 ihtimal. Artık orayı konuşmanın bir mantığı yok.

Yalı stadı için yerin ufak olduğu doğru. Alsancak arazisi 18 dönüm Yalı stadı arazisi 20 dönüm ancak dikdörtgeni andıran bir arsa yani kale arkaları büyük, yan ve ana tribün küçük olmak zorunda. Yaklaşık 10-12 ayda bitirilebilecek bir stat

Son olarak şunu söylemek istiyorum, kulübümüzün net 26 M Tl borcu olduğu bir dönemde, tesislerimizin güne haciz memurlarıyla başladığı bir dönemde Yalı stadını beğenmeyen Karşıyakalı taraftarlara sesleniyorum ! Kardeşim sen Karşıyaka geleceğinden önce kendi zevkini düşünüyorsan git İstanbul takımı tut ! Seni tutan yok. Onlarda başarı da var statta var git orda zevkin kralını yaşarsın. Her taraftar stadı beğenir beğenmez ancak Karşıyaka taraftarı beğenmek zorunda ! Başkan ve yöneticilerimiz günlerini gecelerine katıyorlar İzvak Ankara'dan İzmir'e dönerken bizimkiler İstanbul'a geçip firmayla görüşüyor. Dua edelim de önümüzde ki sezonun 2. yarısına yetişsin.

Saygılar

sayfa 4
« önceki   12345 ... 107108109   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet