Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Karşıyaka Zübeyde Hanım Stadı Projesi
« önceki   123 ... 107108109

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 109
Famagusta
1 ay önce - Cmt 19 Eyl 2020, 09:45

Karşıyaka'nın geleceği için stad bir an önce bitirilmeli.

Famagusta
1 hafta önce - Pzr 11 Ekm 2020, 20:08

Ihale yapildi mi?

serkan355
5 gün önce - Sal 13 Ekm 2020, 21:28

İhale yapılmadı ama gerçek anlamda şaşırdığım bir haber geldi. Hükümet,Karşıyaka ve Büyükşehir belediyesi konsorsiyum kurarak ortak bir bütçe ile stadın yapımına başlanmasını kararlaştırmış.

Ben okuduğuma inanamadım ama ilk kez gerçekten kavgalar davalar bittiyse helal olsun gerçekten.

Alıntı:
Karşıyaka Stadı İçin Önemli Adım
Başkanımız Turgay Büyükkarcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın koordinasyonunda, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve yönetim kurulu üyemiz Kazım Türk ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

Görüşmenin ardından ziyaret hakkında konuşan Başkanımız Turgay Büyükkarcı, “Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’nun daveti üzerine bugün öğle saatlerinde bir araya geldik. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de içinde bulunduğu bir konsorsiyum ile Karşıyaka Stadı’nın inşa edilmesi konusunda uzun süre sonra ilk defa çok büyük ve ciddi bir adım atıldı. Çalışmalar hemen başladı. Bakanlığımız ve belediyelerimiz ile tüm Türkiye’ye örnek olacak bir yaklaşım göstererek, Karşıyaka’ya yakışır bir stadın inşaatının bir an önce başlamasını ve bitirilmesini hedefliyoruz. Bunun için de bütün gücümüzle çalışacağız.” dedi.

En kısa sürede Karşıyaka taraftarına yakışacak bir mabedin yaratılacağını umduğunu belirten Büyükkarcı, “Konunun üzerine titizlikle eğilen Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’na, koordinasyonu sağlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’a, işbirliği içerisinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e ve Karşıyaka Belediye Başkanımız Cemil Tugay’a teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

https://ksk.org.tr/haberler/karsiyaka-stadi-icin- ...nemli-adim

Famagusta
5 gün önce - Sal 13 Ekm 2020, 22:30

Inşaat başlamadan inanmam.

ahmet1912
5 gün önce - Çrş 14 Ekm 2020, 16:43
Karşıyaka Stadı’nda tarihi adım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Karşıyaka stadının ana başlık olarak masaya yatırıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay da katılım gösterdi. Toplantıda Karşıyaka stadının yapımıyla ilgili süreçler değerlendirildi. Bakanlık koordinasyonunda bir çalışma heyetinin kurulmasına karar verilen toplantının ardından açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ “ Toplantıda Gençlik ve Spor Bakanımız ve başkanlarımızla çeşitli çözüm yolları üzerinde konuşarak Karşıyaka stadıyla ilgili problemin ortadan kaldırılması noktasında mutabık olduk. Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Spor Kulübü ve bakanlık tarafından oluşturulacak bir çalışma heyeti, sürecin en sağlıklı şekilde işletilmesini sağlayacaktır. Biz de bu noktada hem İzmir’in bir milletvekili olarak her zaman olduğu gibi üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Karşıyaka stadının yapımı konusunu çok uzun süredir takip ediyoruz ve nihayete ermesi noktasında mücadelemizi veriyoruz. İzmir’de gerçekleştirilecek ve hemşerilerimize fayda sağlayacak her meselede elimizi taşın altına koymak bizim sorumluluğumuzdur.” dedi.
Başkanlar toplantıdan memnun
Toplantıda olumlu ve somut adımların atıldığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, yaptığı değerlendirmede “Ortak yolla, işbirliği yapılarak stadın inşaa edilmesi iradesi ortaya çıktı. Olayı hızlandırmak için elimizden geleni yapacağız. Bizi bir araya getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hamza Dağ'a, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ediyorum. İnşallah sonuç alırız." İfadelerine yer verdi. Uzun zamandır ilk kez böylesine güzel bir gelişmenin yaşandığının altını çizen Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ise yaptığı açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi ile birlikte hareket ederek stadın yol haritasını düzenleyeceğiz. Şu anda bulunduğumuz aşama Karşıyaka Spor Kulübü için çok önemli bir kilometre taşıdır. Bu meselede bizden desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız’a ve AK Parti İzmir Milletvekili Sayın Hamza Dağ’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca telefonla görüştüğümüz ve katkı vereceğini ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, Karşıyaka Spor Kulübü olarak teşekkür ediyoruz. Bu adımın kulübümüzle ilgili tarihi bir adım olduğu kanaatindeyim. İnşallah bu yolu sağlıklı bir şekilde yürüyüp bu işi hayırlısıyla sonlandırmak istiyoruz dedi

Karaman Ahmet
4 gün önce - Çrş 14 Ekm 2020, 18:19

Yapın artık su stadı, iktidar muhalefet kavgasını Karşıyaka üzerinden yürütmeyin.

sayfa 109
« önceki   123 ... 107108109
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet