Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Sirkeci - Yedikule banliyö hattı
« önceki   123 ... 848586 ... 979899   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 85
mafakyanc

5 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 08:23

Ahmet Bey, hafta sonunda vaktim olmayacak ama hafta içinde birgün Sirkeci Gar'a gidp, orada daha önceleri somutça bilgi alabildiğim kişilerle görüşmeye çalışacağım. Ancak, malum yaz tatili - umarım izin dönemlerine rast gelmem.

Sinan Bilgin
5 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 08:29

Bu tarihi iki garin "gelir amacli fonksiyonlar eklense dahi" , asil isleviyle de karma bir yapi halinde hizmete sunulmasi muhtemelen imamoglunun da gundeminde olur ,mantik bunlarin kullanilmasini gerekli kiliyor

Ahmed Bayezid
5 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 09:44

Mafakyanc bey 2 gün önce kamu hizmeti verecek hatlar yayınlandı.

Sirkeci-Kapıkule ve Sirkeci-Uzunköprü
de yer aldı

https://www.trthaber.com/m/?news=kamu-hizmeti-ver ...egory_id=7

Bi de banliyö işlese cuk oturcak.

Sirkeci nin tadilatı bitmeyen saat kuleleri de var tabii. O da ayrı bi beceriksizlik.

Hasan Mihrican
5 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 12:00

Sirkeci Garı yeniden açılmadan önce keşke şu sonradan yapıldığı belli olan giriş kısmı da ana gar binasının mimarisine uygun hale getirilse.

Ahmed Bayezid
5 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 12:14

Orası ahşap ,Arap camii kubbesi gibiydi ilk yapıldığı yıllarda. At ahırıydı. O bile mimari olarak daha güzel duruyordu bundan.

Resmini atarım bi ara

Hasan Mihrican
5 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 12:59

Alıntı:
Orası ahşap ,Arap camii kubbesi gibiydi ilk yapıldığı yıllarda. At ahırıydı. O bile mimari olarak daha güzel duruyordu bundan.

Muhtemelen eskiden istasyonun girişi burdan değil yandaki ana binanın ana holündendi.
Eskiden insanlar istasyona girerken binanın estetik ve ihtişamlı cephesine bakarak giriyorlardı.
Böyle bir hisle mekana giren kişinin o mekana saygısı ve sevgisi artar.
Şimdi ise sıradan, dümdüz ve ruhsuz bir beton açıklıktan içeri giriliyor.
Eminim şu ana kadar bir çok insan asıl Sirkeci Garı'nı fark etmemiştir bile.
Girişi uygun hale getirerek bir bütünlük içinde ana binayı da görünür kılmamız gerekir.

erimz
5 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 19:36

İstanbul Sirkeci Tren Garı; konu başlığında, ekspres peronunun kapatıldığı rayların sökülüp yenileceği yazıyordu. Veli_55 arkadaşımız paylaşmış, fotoğrafta peronun tahta paravanla kapatıldığı görülüyor. Bişeler olucak gibi çok şükür. Saygılar.

Ahmed Bayezid
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 14:23
Sirkeci Tren Garı İlk Mimari

1895 Kışı

(+)

1914

At ahırı demiştim, pardon. Bi an öyle anımsamıştım.Bilet gişesiymiş.

Günümüz

(+)

oguzgel
5 ay önce - Cmt 29 Hzr 2019, 15:26
Sirkeci Esas Bina

Alıntı:

Iki ornek:

1 - Ben. Cocuklugumda farketmemistim. Yillar sonra farkettim. Istanbul dogumlu olmamamin, cocukken Istanbul'a geldince farketmeyip, buyuyunce okumaya geldigimde farketmemin etkisi olabilir.

2 - Cok yakin bir arkadasim. O da Istanbul dogumlu degil. Her gun Sirkeci'den gecerek otomobille Cerrahpasa'daki isine gidip gelirken, yillarca farketmiyor. Sonunda bir gun vapurla Sirkeci'ye geliyoruz, Adliye'deki isimiz bittikten sonra "Gel, Sirkeci gar mudurunun bir cayini icelim. O da devlet memuru, sen de. Yabanci degil Tayfun Bey" diyorum. Garin icine o igrenc binadan giriyor ve sola bakiyor, eski binayi goruyor; "Oglum bu ne? Ben bu binanin farkina varmamisim" diyor.

Tuncay
5 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 11:19

Alıntı:

Bu biraz da berbat çevre düzenlemesi ile alakalı. Tarihi binanın önüne ağaçlardan park bahçe yapsanız görünmez fark edilmez. Sırf Sirkeci garı için değil, İstanbul’daki birçok tarihi eser ağaçlardan fark edilmiyor. Ağaç tabi ki olmalı caddeler ağaçlandırılmalı ama doğru yerde olmalı bu. Yanlış ağaç ve park yerleştirmesi yüzünden İstanbul’un tarihi kimliği ortaya yeterince çıkmıyor.

sayfa 85
« önceki   123 ... 848586 ... 979899   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM