Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Sirkeci - Yedikule banliyö hattı
« önceki   123 ... 838485 ... 979899   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 84
Cihan3422
7 ay önce - Prş 11 Nis 2019, 12:19

Yenileme çalışmalarında raylar değiştirilir.Katener sistemini marmaray setleri için uyumlu hale getirmişlerdi...Sinyali ise Ertms seviye 1 olarak yenilenmesini sağlarlar...Muhtemelen sinyal sistemini ise Maltepe kontrol merkezine entegre edecekler...Bunun harici duraklarla uğraşmazlar...
Yenileme süreci Sirkecideki geçici deponun Halkalı ya tam olarak taşınmasından sonra başlar...Haziran ayında taşınma gerçekleşirse,ardından ihale ile yenileme başlarsa 3 ayda iş tamamlanır...Ekim ayında idare özel tren planlamışsa ,bu işi bitireceklerdir...

lecce
7 ay önce - Prş 11 Nis 2019, 12:24

Alıntı:
Burası için ödenek talebinde bulunulduğu ve uygunluğunun geldiği, Halkalı 'nın tamamen açılmasından sonra buraya daha fazla eğilinileceğini, daha kesin olmasa da Temmuz gibi ihaleye çıkılacağı ve Eylül ayı içinde de yapım ve/veya yenileme işlemlerinin başlanılacağına dair duyum/söylenti/kesin ve resmi olmayan bilgi kırıntıları var. Yazayım dedim. Bakalım ne çıkacak?

demiştim yaklaşık 1-2 ay önce. Bu duyum ya da bilgi kırıntısı ile alakalı olarak yine aynı doğrultuda çalışmalar var (imiş)

Sedat TurgutP
7 ay önce - Pzr 21 Nis 2019, 10:48

Arkadaşlar az önce Samatya sahilindeydim ve kmpasa istasyonundan marmaray treni geçtiğini gördüm. Sirkeciye gidiyor herhalde. Ve bugün bisiklet turu var gelmek isteyen gelsin.

Veli_55

7 ay önce - Sal 23 Nis 2019, 00:13

Çok şükür bu hat sanat hattına dönüştürülemeyecek,Sirkeci-Yedikule arası banliyö hattını kimse yok edemez.Burası her zaman demiryolu olarak kalacaktır.

#Sirkecigardırgarkalacak

mertatay
7 ay önce - Sal 30 Nis 2019, 02:32

Akıbetini en çok merak ettiğim hatlardan biri. Umarım raylı sistemi tümden iptal etmek gibi bir hataya düşmezler.

Ahmed Bayezid
7 ay önce - Prş 09 May 2019, 16:06

Bir gelişme var mı?

En son Ahmed Bayezid tarafından Prş 09 May 2019, 23:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet Kasım İyonya
7 ay önce - Prş 09 May 2019, 16:30

Alıntı:
Burası için ödenek talebinde bulunulduğu ve uygunluğunun geldiği, Halkalı 'nın tamamen açılmasından sonra buraya daha fazla eğilinileceğini, daha kesin olmasa da Temmuz gibi ihaleye çıkılacağı ve Eylül ayı içinde de yapım ve/veya yenileme işlemlerinin başlanılacağına dair duyum/söylenti/kesin ve resmi olmayan bilgi kırıntıları var.

2019 bütçesinde rakam ayrıldı mı? 2020'yi mi bekleyecek. Bütçe linki aşağıda. Sayfa 57'de demiryolları bölümü başlıyor. Bu hatla ilgili bir detay göremedim.

http://www2.kalkinma.gov.tr/kamuyat/yatirim_progr ...P-2019.pdf

Acaba CR3 bütçesinden mi yapıalcak? ya da TCDD genel iyileştirme bütçelerinden mi?

Ahmed Bayezid
7 ay önce - Prş 09 May 2019, 23:06
Yeni Bilgilendirme Videosu

Bu konuya dikkat çeken herkese teşekkürler

Cihan3422
5 ay önce - Çrş 26 Hzr 2019, 17:09

Ahmet bey rica etsem hattın yenileme fotoğraflarını paylaşabilir misiniz ?

Ahmed Bayezid
5 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 07:30

Yenileme başladı mı bilmiyorum.
Eğer başladıysa burdan bildirirseniz ilk izin günümde fotoğraf larım.Bu ara yoğunum

sayfa 84
« önceki   123 ... 838485 ... 979899   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM