Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ayhan
4 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:45

Alıntı:
Koskoca inciraltı duruken burada stadın işi nedir.

Burası dediğin yer Göztepe. Göztepe stadının kendi semtinde olması kadar doğal birşey olamaz... Şart değil ama en uygunu kendi semtinde olması. İnciraltı EXPo alanı olacak, orada stad yapılacak yer bile yok...

Alıntı:
artık mahalle iclerine stad devri tarihe karıstı.

Şükrü Saraçoğlu Stadı, İnönü Stadı ?

Efe Elaldı

4 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:52

çok güzel gerçekten başarılı bir sunum var bu sunumu yapan stadı başarılı bir şekilde yapar inşallah hayata geçer izmire bi tane büyük stad şart bide göztepe bu projeyi gerçekleştirebilirse stad sorunu izmirde sona erer

mert101

4 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:54

Alıntı:
Burası dediğin yer Göztepe. Göztepe stadının kendi semtinde olması kadar doğal birşey olamaz... Şart değil ama en uygunu kendi semtinde olması. İnciraltı EXPo alanı olacak, orada stad yapılacak yer bile yok...

Göztepeyi sadece dogdugu semt tutumuyor. BALCOVA - NARLIDERE - URLA - KONAK gibi büyük bir bölge destekliyor , tutuyor. O yüzden dogdugu yerde stad olsun mantıgına karsıyım. Zaten inciraltı cok uzak bir bölgede değil. expo alanı diye tutturuldu. Kendimizi kandırmayalım expoyu alamayız biz. Hadi diyelim expoyu aldık devasa bir alan inciraltı. o koskoca yerde stad icin yer yok mu ? Ayrıca expo bütün inciraltını kapsamayacak. Sadece belli bir bölgeyi kapsıyor. Diger yerler imara acılacak , orada en az 30.000 kişinin yasamasından bahsediliyor..

Alıntı:
Şükrü Saraçoğlu Stadı, İnönü Stadı ?

inönü stadının cevresi daha genis bu kadar kücük değil , fenerin stadı hakkında bilgim fazla yok ancak bence o stadında geniş bir alanda olmasını isterdim. Tıpkı suanki galatasarayın stadı gibi. göztepe ve karsıyaka icinde aynısını isteyenlerdenim..

Ayhan
4 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 00:00

Fenerbahçe'yi de sadece doğduğu semt tutmuyor ona bakarsan...

İnönü Stadı oldukça dar bir bölgede... Ama merkezi bir yerde. Ulaşım açısından çok uygun... Keza Göztepe gibi...

Mesut Yeşil
4 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 00:03

Arkadaşlar o gördüğünüz fotoğrafta en soldaki tansaş market binası, halı sahalar ve sağdaki spor salonu falan hepsi yıkılıp arazi dümdüz edilecek. Teknik olarak hiçbir sıkıntı yok, yeterince alan var. Metrosuyla, vapuruyla, otobüsüyle zaten ulaşım hiç sıkıntı değil.

Mert İnciraltı olmaz. Göztepe'nin kendi semtinde stadının olması kadar doğal birşey yok. Ben de Güzelyalı'da değil Hatay'da oturuyorum ona bakarsan. Bu kulüp orada kuruldu, efsanelerimiz orada top oynadı. Şehrin dört bir yanından oraya ulaşmak gayet kolay.

Mesut Yeşil
4 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 00:07

Buraya rahat rahat 25 bin kişilik stat yapılır. Çok da güzel olur Mert.

Ayhan
4 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 00:09

Evet aynen Göztepe'nin ulaşımı İnciraltı'na göre çok daha uygun... Kaldı ki Göztepe gibi köklü bir kulübün yeni stadının Göztepe'de olması taraftarlara olumlu yönde motivasyon sağlayacaktır.

Aslında bir yandan Karşıyaka'nın Yalı projesini de destekliyorum ama bu alan Göztepe kadar geniş değil ve de kapasiteyi çok düşük tutmuşlar. Karşıyaka'nın yeni stadının Örnekköy'de olmasını pek istemiyorum çünkü şehre baya uzak Mavişehir olsa daha iyi olur...

Altay için de Alsancak Stadı yeniden yapılmalı. Atatürk Stadı da yenilenecekse yıkılmadan yenilenebilir.

Yalın35_Göztepeli

4 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 00:11

Gürsel Aksel gibi ulaşımı kolay olan yere yapılması çok iyi oldu. Ama orada altyapıda oynayan oyuncular hangi sahalarada oynayacaklar ? Orda takıldım işte.

İnciraltı olmaz gidiş geliş sorun yaratır. Ama inşallah yapımına başlanır.

mert101

4 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 00:17

Alıntı:
Buraya rahat rahat 25 bin kişilik stat yapılır. Çok da güzel olur Mert.

stad yapılmaz demiyorum zaten , yapılır ama sadece 20 -25.000 kapasiteli bir stad yapılır. Baska birsey yapılmaz. Oysaki bu arsa sehrin yesil alanı olsaydı ve yerine geniş bir alanda herseyi olan tam bir kompleks inşa edilseydi. Bu stad yapılırsa 60 -70 sene stad düsünülmeyecek göztepeye. İleride büyütülemeyecek. hep böyle kalacak. 10 sene 20 sene sonra keske denilmemesi icin yapılmasına karsıyım. Çünkü bugün kümeye düsmekte olan takımı desteklemeye taraftarı geliyorsa ileride süperlige cıkarsa ve sampiyonluga oynarsa 25.000 kişilik stad yetersiz gelecek. O zaman ne olacak ? Bunlar düsünülmeden bu stad yapılıyor. Ben bunlara karsıyım. Bu bence sadece günü kurtarmalık bir staddır. O yüzden karsıyım.

musty_21

4 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 00:25

bu proje bana mahalle arasında olmasından dolayı arsenalin highbury stadını hatırlattı.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet