Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Karaman Ahmet
7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 22:17
İzmir - Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu


(+) (+)

Alıntı:
İşte Göztepe Stadı Projesi !!!

Göztepe'nin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan “olur” alınan Gürsel Aksel’e stat projesinin detayları ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılı kulüpte Yelken Şubesi Başkanlığı görevini de yürüten İnşaat Mühendisi Bor Yapı’nın sahibi Hakan Yenigün tarafından çizilen taslak proje 32 bin 500metrekarelik alana oturuyor ve 25 bin kişilik. İçinde alışveriş merkezleri, rezidans, iki tenis, iki altyapı sahası ve ayrı ayrı otopark alanları da bulunan stadın 100 milyon TL’ye malolması bekleniyor.

HİÇBİR BEKLENTİMİZ YOK”

Mühendis Hakan Yenigün, 24 saat yaşayan bir stat projesini tüm Türkiye’ye örnek olması için çizdiklerini belirterek, “Posta Gazetesi Spor Müdürü olan Barış Yengiloğlu’nun fikriyle böyle bir girişimde bulunduk. Bir Göztepeli olarak kulübüme hizmet etmek istedim. Bor yapı olarak daha önce Galatasaray Stadı ile Manisa Stadı’nın yapımında aktif görev almıştık. Ancak Göztepe Arena’nın inşaatında kesinlikle iş yapmayacağız. Sadece gönül verdiğimiz kulübümüze hizmet edeceğiz, bizden yardım istenirse taşın altına elimizi koyacağız. Maddi hiçbir beklentimiz yok.
Bu tesise rezidans eklenirse tesis kendi kendini 7 yılda amorti ediyor. Eğer rezidans olmazsa 9 yılda devlet yatırdığı parayı geri alıyor. Bu çok önemli bir nokta… Stadın üstü kapanır açılır yapılırsa 15 milyon TL gibi ek bir masrafı olur. İZVAK önderliğinde projenin hayata geçme fikri bile bizi çok heyecanlandırdı. Artık top yetkili kişilerde” dedi.

Göztepe'’nin Gürsel Aksel’e yapılması için ön olur aldığı stat 32 bin 500 metrakarelik bir alana oturacak. 25.000 kişilik olacak stadın projesi tamamlandı . İşte O Proje ...


(+) (+)
(+) (+)
(+)
http://www.xn--gztepe-wxa.com/haber/7606-iste-o-proje.html

Ben sahsen stad projesini genel olarak güzel buldum, 25.000 kapasite, 24 saat yasayan, icinde avm ve baska spor tesisleri barindiran güzel bir proje.

Fakat sari ve kirmizinin dozaji biraz fazla kacmis. Eger bu renk iside biraz düzenlenirse, iste o zaman mükemmel bir projeye imza atilmis olur.


En son Karaman Ahmet tarafından Prş 07 Mar 2013, 00:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Ahmet Özbuluk

7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 22:20

hayırlı olsun. 25 bin kafi gelir umarım.

eyup58
7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 22:27

Ben bu projeyi çok beğendim...Hayırlı Uğurlu Olsun!Umarım bu yıl ihalesi yapılıp temeli atılır ve bir an önce çalışmalar başlar...Göztepe Taraftarları Gözünüz Aydın Olsun!

Ayhan
7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 22:30

Ben de beğendim. Umarım yapılır. Aynısını Karşıyaka için Mavişehir'e yapsalar çok güzel olurdu.

mehmet GZL
7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 22:56

benim icin tek sorun kapasite ... 25 bin degilde 35 bin olsaydı super olur du


genel olarak basarılı


umarım kazasız belasız davasız tez zamanda baslarMesut Yeşil
7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:06

35 bin olamaz arkadaşlar. 32 dönümlük bir arazi ve çevresinde yoğun yapılaşma var. O yüzden kapasite biraz düşük ama yeterli bence.Stat bu araziye yapılacak işte. 25binden fazlası kasar burayı.


efe zeybek
7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:20

30 bin olsaydi daha iyi olurdu. Bir egeli olarak cok sevindim umarim bu stad en kisa zamanda yapilir.

mert101

7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:40

Buraya nedendir bu stad istegi anlamıyorum. Koskoca inciraltı duruken burada stadın işi nedir. Burası park olsaydı sehre yesil alan olarak bırakılsaydı. İnciraltında stadyum , rekreasyon alanı , spor salonu , çalışma sahası , atletizm salonu , yüzme havuz gibi komplekslerde yanyana yapılsaydı. Gelecek yıllarda önünden tramvay gecseydi işte o zaman helal olsun derdim. Ben bu arsaya stad yapılsın istemiyorum. artık mahalle iclerine stad devri tarihe karıstı. Nedir buraya stad yapılmak istenilmesi cözemedim

Mete_izm

7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:41

Şu haliyle bile arazi oldukça kısıtlı gözüküyor. Acaba İnönü'de olduğu gibi stat yapımına zemin seviyesinin altından mı başlanacak, yoksa alan kazanmak adına spor salonu mu feda edilecek göreceğiz. İlk bakışta bölgenin trafiğini olumsuz etkileyecek gibi görünse de, gerek metronun devreye girmesiyle, gerek yakında vapur iskelelerinin oluşuyla, otoban arterlerine de yakın olması sebebiyle ulaşım sıkıntısı çekilmeyeceği ve hatta bölgeyi canlandıran bir unsur olacağı kanısındayım. Tarihi köklü olan camiaların stadlarının zaten doğdukları semtlerde yapılması kim ne derse desin en doğru tercihtir. Göztepe camiasına ve İzmir'e hayırlı olsun.

efe zeybek
7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:44

Bencede orasi park olsun stad baska yere yapilsin.sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet