Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

7 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 14:02
Bursa - Vakıfköy Spor ve Kent Parkı


YILDIRIM; BÜYÜKŞEHİR’LE YEŞİLLENİYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAVUZSELİM, EĞİTİM, 152 EVLER VE SAĞLIK PARKI’NIN ARDINDAN ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDIĞI 300 BİN METREKARELİK VAKIF KENT PARKI İLE YILDIRIM’DAKİ KİŞİ BAŞINA DÜŞEN ‘DÜZENLENMİŞ YEŞİL ALAN’ MİKTARINI İKİYE KATLIYOR.
- VAKIF KENT PARKI’NDA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ZEMİN DÜZENLEME ÇALIŞMALARININ BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANDIĞINI, BÜYÜK AĞAÇLARIN NAKİL İŞLEMLERİNE DE HEMEN BAŞLANACAĞINI BELİRTEREK, YAZ AYLARINDA PARKIN YILDIRIMLILARIN BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELECEĞİNİ SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yavuzselim, Eğitim, Zafer, 152 Evler ve Sağlık Parkı’nın ardından çalışmalarını hızlandırdığı 300 bin metrekarelik Vakıf Kent Parkı ile Yıldırım’daki kişi başına düşen ‘düzenlenmiş yeşil alan’ miktarını ikiye katlıyor.

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline gelmesi amacıyla kent merkezindeki kişi başına düşen ‘düzenlenmiş yeşil alan’ miktarını artırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu dönem kente kazandırılan yaklaşık 2 milyon metrekarelik yeşil alan çalışmalarına 300 bin metrekarelik Vakıf Kent Parkı’nı da ekliyor. Bursaspor’un Vakıfköy’deki tesislerinin hemen karşısında bulunan alanda zemin düzenleme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Video:Yıldırım nefes alacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle yoğun yapılaşmanın olduğu tüm bölgelerde yeşil alan ve park düzenleme çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, Yıldırım’da da ‘düzenlenmiş yeşil alanların’ yetersiz olduğunu söyledi. Yıldırım’da bugüne kadar hayata geçirdikleri Yavuzselim, Eğitim, Zafer, 152 Evler, Sağlık Parkı ve çalışmaları devam eden Vakıf Kent Parkı ile mevcut düzenlenmiş yeşil alan miktarının ikiye katlandığını ifade eden Başkan Altepe, “Sadece 300 bin metrekarelik Vakıf Kent Parkı’nı düşündüğümüzde, nüfusa göre kişi başına yarım metrekare yeşil alan kazandırmış oluyoruz. Zemin düzenlemesi tamamlanan bölgeye önümüzdeki günlerde büyük ağaçları da nakil etmeye başlayacağız. Kent mobilyaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, göleti, piknik alanları ile burası yaz aylarında Yıldırımlıların nefes aldığı önemli bir buluşma noktası olacak” diye konuştu.
İnceleme sırasında Başkan Altepe’ye eşlik eden Vakıf Mahallesi Muhtarı Cahit Ozan da mahalleye vizyon katacak proje için Başkan Altepe ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/yildirim--buyuksehir-le-y ...ber/12747/

Yeni bir park ve yeşil alan memlekete hayırlı uğurlu olsun.


En son Berktuğ tarafından Prş 07 Oca 2016, 14:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Cum 25 Nis 2014, 16:12

YILDIRIM’A BOTANİK PARK
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VAKIFKÖY’DEN BAŞLAYIP ANKARA YOLU’NA KADAR UZANACAK 300 BİN METREKARELİK ALANDA YAPACAĞI VAKIF BOTANİK PARKI PROJESİNİN İHALESİNE ÇIKIYOR.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Vakıfköy’den başlayıp Ankara Yolu’na kadar uzanacak 300 bin metrekarelik alanda yapacağı Vakıf Botanik Parkı projesinin ihalesine çıkıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ankara Yolu’nun altına nefes aldıracak dev bir botanik parkı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Soğanlı’da Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdem Saker tarafından yaptırılan botanik parkın ardından ikinci botanik park olma özelliğini taşıyacak olan Vakıf Botanik Parkı, Vakıfköy’den başlayacak ve Ankara Yolu’na kadar uzanacak. Toplam alanı 300 bin metrekare olan parkın ilahesine yakında çıkacak olan Büyükşehir Belediyesi, projenin tamamını kısa sürede hizmete almayı planlıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın yaşanabilir ve yeşil olması yolundaki çalışmaları hızla sürdürdüklerini belirterek, Vakıf Botanik Parkı’nın kentin en büyük parklarından biri olacağını kaydetti. Özellikle Osmangazi ve Yıldırım gibi yeşil alan miktarı az olan bölgelerde bu tür çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Başkan Altepe, “Bursa’da yaklaşık 2 milyon metrekarelik alanı parklandırdık. Şimdi de Yıldırım’ın Vakıf bölgesindeki 300 bin metrekarelik alanı bu silsileye katmak için kolları sıvadık” dedi. Vakıf Botanik Parkı’yla ilgili çalışmalara yaklaşık 1 yıl önce başladıklarını fakat tahsis işlemlerinin uzun sürmesi nedeniyle çalışmaları tamamlayamadıklarını vurgulayan Başkan Altepe, “Daha önce buraya ıhlamur, sedir ve çam türündeki yetişmiş ağaçları nakletmiştik. Şimdi tüm tahsis işlemleri tamamlandı. Son düzenlemeleri de yaparak yakında ihaleye çıkmak ve çalışmaları tamamlamak istiyoruz” diye konuştu.

Video:Vakıfköy ile Ankara Yolu arasında toplam 300 bin metrekarelik alanda kurulacak olan Vakıf Botanik Parkı, Ankara Yolu’nun altını farklı bir çehreye büründürecek. Bursalıların toplanıp buluşabileceği ve güzel vakit geçirebileceği parkta, oturma ve yürüyüş gruplarının yanı sıra rekreasyon alanları, futbol, voleybol ve basketbol sahaları, tematik bahçeler yer alacak. 11 bin metrekarelik gölet de bulunacağı parkta çeşitli sosyal alanlar da bulunacak.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/yildirim-a-botanik-park/h ...ber/16707/

Hayırlısı olsun en yakın zamanda çalışmalara başlanır.kolağası
6 yıl önce - Cum 25 Nis 2014, 16:27

Bursa yeşili her zaman hakediyor.

AYDINOZAY

6 yıl önce - Cum 25 Nis 2014, 21:40

Çarpık yerleşime açılmadan yeşile açılması iyi oldu.

Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 05 Ağu 2015, 20:25

Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Alanları Yapım ihalesine çıkılmış, hayırlı olsun:

http://www.bursa.bel.tr/ihale/ihale_ek.php?id=359

İhale Kayıt Numarası: 2015/98868Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 07 Oca 2016, 14:35

YILDIRIM BÜYÜKŞEHİR’LE YEŞİLLENİYOR
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BURSA’YI DAHA SAĞLIKLI VE YAŞANABİLİR KILMA YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA PROJELENDİRİLEN VAKIFKÖY SPOR VE KENT PARKI’NDA İNŞAAT AŞAMASI BAŞLADI.

- ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE PARKIN TEMELİNİN ATILACAĞINI VE 1.5 YIL İÇERİSİNDE PROJENİN HİZMETE ALINACAĞINI AÇIKLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “VAKIFKÖY SPOR VE KENT PARKI, YÜRÜYÜŞ YOLLARI, SPOR VE REKRASYON, PİKNİK ALANLARI, GÖLETİ VE SOSYAL TESİSLERİYLE HALKIMIZ İÇİN İDEAL BİR DİNLENME ALANI OLACAK” DEDİ.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanabilir kılma yönündeki çalışmaları kapsamında projelendirilen Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nda inşaat aşaması başladı. Önümüzdeki günlerde parkın temelinin atılacağını ve 1.5 yıl içerisinde projenin hizmete alınacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Vakıfköy Spor ve Kent Parkı, yürüyüş yolları, spor ve rekrasyon, piknik alanları, göleti ve sosyal tesisleriyle halkımız için ideal bir dinlenme alanı olacak” dedi.

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline gelmesi amacıyla kent merkezindeki kişi başına düşen ‘düzenlenmiş yeşil alan’ miktarını artırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu dönem kente kazandırılan yaklaşık 2 milyon metrekarelik yeşil alan çalışmalarına 250 bin metrekarelik Vakıf Kent Parkı’nı da ekliyor. Bursaspor’un Vakıfköy’deki eski tesislerinin hemen karşısında bulunan alanda zemin düzenleme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altun’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Video:Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yeşil Bursa’yı tekrar ortaya çıkartma konusunda elbirliğiyle çalıştıklarını vurguladı. Bu hedef doğrultusunda şehrin dört bir yanında halkın nefes alıp güzel vakit geçirebileceği yeşil alanlar, rekreasyon alanları, spor yapıp yürüyüş yapabilecekleri mekanlar geliştirdiklerini kaydeden Başkan Altepe, ihtiyacın en büyük olduğu bölgelerin başında da Yıldırım’ın geldiğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak Yıldırım’ın bu eksikliğini gidermek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, “Yüzlerce dönüm alanı bu bölgeye kazandırıyoruz. Onlardan biri de Vakıfköy Spor ve Kent Parkımız. Bursaspor tesislerinin güneyinde yer alan 250 bin metrekarelik alanın ihalesi yapıldı. İnşaat çalışmaları da başlamış oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde temel atma törenini gerçekleştireceğiz. En geç 1.5 yıl içerisinde burası hemşerilerimizin güzel vakit geçireceği, spor alanları, yürüyüş yolları, sosyal tesisler ve göletiyle güzel bir alan olacak. Şimdiden tüm Yıldırım’a Bursamıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/yildirim-buyuksehir-le-ye ...ber/21037/

Bursa'mıza hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 12 May 2016, 16:53

YILDIRIM BÜYÜKŞEHİR İLE YEŞİLLENİYOR
Alıntı:
- Bursa’yı daha yeşil ve sağlıklı bir kent hale getirmek amacıyla özellikli çalışmalara imzasını atan Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım İlçesi Vakıf Mahallesi’ne kazandırılacak olan 250 bin metrekarelik ‘Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nın temeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı törenle atıldı.
- Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın yeşil kimliğini öne çıkarmak için sağlıklı yaşam alanlarını kente kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.
- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlıklı toplumların sağlıklı şehirlerde yetişen sağlıklı bireylerle oluşacağını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Bursa’nın geleceğine dair önemli bir adım daha attığını vurguladı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘Daha sağlıklı ve daha yeşil Bursa’ hedefiyle Yıldırım İlçesi’ne kazandırılacak olan 250 bin metrekarelik ‘Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nın temeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı törenle atıldı.

Bursa’yı daha yaşanabilir, daha yeşil ve daha sağlıklı bir kent hale getirmek amacıyla özellikli çalışmalara imzasını atan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım İlçesi’nin Vakıf Mahallesi’ne 250 bin metrekarelik bir sağlıklı yaşam alanı kazandırıyor. Bu hedefle Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ‘Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nın temeli de Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Vali Münir Karaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından atıldı.“Hedef daha yeşil bir Bursa”
Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, Bursa’yı tarımdan turizme, termalden tarihi değerlerine kadar her alanda geleceğe taşırken, kentin çevre sorunlarının da çözüldüğünü belirtti.
Bursa’nın sağlıklı bir geleceğe ulaşması hedefiyle yol haritasını çizdiklerini anlatan Başkan Altepe, “Bursa’nın yeşil kimliğinin daha da güçlenmesi için kentin her ilçesine parklar kazandırıyoruz. Çocuklarımızın, insanlarımızın daha sağlıklı ortamlarda yaşamaları, daha yaşanabilir bir kentin oluşmasını amaçlıyoruz” dedi.
Başkan Altepe, vatandaşların spora teşvik edilmesinin önemine de değinerek, kentin sporda da öncü olmasını istediklerini kaydetti. Yıldırım İlçesi Vakıf Mahallesi’nde 250 bin metrekare alanda güzel bir projenin gerçekleşeceğini ifade eden Başkan Altepe, “Türkiye gelişiyor, Bursa da bu gelişimde önemli rol oynuyor. Yapacağımız çok iş var. Bursa’da çevreye ve yeşile önem veriyoruz. Herkes, sağlıklı, dengeli bir doğal çevrede yaşamak hakkına sahip. Sağlıklı yaşam, sağlıklı çevreyle olur. Yeşil Bursa adına yakışır projelerimizle, nefes alan ve hayat veren bir Bursa’ya doğru adım adım ilerliyoruz. Bugüne kadar birçok park ve yeşil alanı Bursa’ya kazandırdık. Çalışmalarımız doğrultusunda, Bursa genelinde kişi başına düşen yeşil alan 10 metrekareye ulaştı ve bu rakam her geçen gün artıyor” diye konuştu.

Yaşam merkezi
‘Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nın kentin vizyonuna katkı sağlayacağını kaydeden Başkan Altepe, “Yaklaşık 250 bin metrekare üzerine konuşlandırılan proje tamamlandığında Bursa’ya spor alanlarından çocuk oyun gruplarına, göletten tematik alanlara kadar birçok etkinliğin rahatça gerçekleştirileceği bir yaşam merkezi bölgeye kazandırılmış olacak” dedi.
Başkan Altepe, kente değer katacak hizmetlerinin süreceğini ve Bursa’nın marka kent kimliğinin daha da öne çıkacağını sözlerine ekledi.“Sağlıklı bir gelecek sağlıklı bireylerle sağlanır”
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’ya sağlıklı ve spor odaklı hizmetleriyle değer katan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bakan Müezzinoğlu, sağlıklı bireylerin ve sağlıklı toplumların, yeşil alanlarla ve sporla iç içe bireylerden yetişeceğini ifade ederek, “Bursa, doğası ve doğasına haksızlık etmeyen yerel yöneticilerinin varlığıyla çok şanslı bir şehir. Bir toplumun sağlıklı olması ancak bireylerin ruhsal, fiziksel ve sosyal sağlıklarının yerinde olmasıyla sağlanabilir. Bu nedenle çocuklarımızın da sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini önemsiyoruz. Çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar, sağlıklı beslenip hareket etsinler istiyoruz. Her yaş grubundan insanımızın sağlıklı sportif aktiviteler yapabilecekleri, futbol oynayacakları alanların olması ise bir şehir için çok önemli ve değerlidir” şeklinde konuştu.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise Büyükşehir Belediyesi’nin kentin doğusuna da batıda olduğu gibi yeşil alanlar kazandıracağını ifade ederek Bursa’yı yeşil kimliğiyle daha da buluşturan Başkan Altepe’yi tebrik etti. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise insanların yaşam kalitesini artıran hizmetlerinden ötürü Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, “Bursa’da ve Yıldırım’da yapılan hizmetlerin odağında insan var. Ortak akılla gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizle kentimizi geleceğe taşıyoruz” dedi.
Vakıf Mahallesi Muhtarı Cahit Ozan da bölge halkını spora teşvik eden yatırımlarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Ozan, Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi’nin hizmetleriyle Vakıf Mahallesi’nin daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir hale geldiğini sözlerine ekledi.

Video:Çocuklardan sevgi seli
Konuşmaların ardından Vakıf Mahallesi’nde yaşayan çocukların yoğun sevgi seliyle karşılanan Bakan Müezzinoğlu, Vali Karaloğlu ve Başkan Altepe, önce butona basarak ‘Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nın temelini attı, ardından da parka nakledilen ağaçların dikimini gerçekleştirdi. İlçe belediye başkanları ile AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, ilçe temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve vatandaşlar da törene katıldı.
Projeye göre; ‘Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nda kapalı yüzme havuzu, engelli yüzme havuzu, güreş salonları, sporcu misafirhanesi ve kafeterya alanlarını içeren bina ile 1900 metrekarelik tribün, 2 adet suni çim zeminli futbol sahası, 2 gölet alanı ve seyir terası ile 17 bin metrekarelik çocuk oyun alanları ve aktivite alanları, 8 bin metrekarelik tematik park alanı, büfeler, mescitler, bebek bakım üniteleri ve diğer müştemilat binalarının yanında 300 araçlık otopark da bulunacak.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/yildirim-buyuksehir-ile-y ...ber/21839/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2016, 21:45

VAKIF PARKI ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI
Alıntı:
- BURSA’YA ‘YEŞİL’ KİMLİĞİNİ YENİDEN KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İÇİNDE SPOR SAHALARI, YÜZME HAVUZU SUNİ GÖLET VE 250 BİN METREKARELİK YEŞİL ALAN BULUNAN VAKIFKÖY SPOR VE KENT PARKI, ANA HATLARI İLE ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN MİKTARININ YILDIRIM’DA ÇOK DÜŞÜK OLDUĞUNU BELİRTEREK, İNŞAATI DEVAM EDEN PARKIN İLÇEYE NEFES ALDIRACAĞINI SÖYLEDİ.


Bursa’ya ‘yeşil’ kimliğini yeniden kazandırmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi içinde spor sahaları, yüzme havuzu suni gölet ve 250 bin metrekarelik yeşil alan bulunan Vakıfköy Spor ve Kent Parkı, ana hatları ile şekillenmeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kişi başına düşen yeşil alan miktarının Yıldırım’da çok düşük olduğunu belirterek, inşaatı devam eden parkın ilçeye nefes aldıracağını söyledi.

Uludağ’ın doğal zenginlikleri, ovanın verimliliği, deniz kıyısında bir şehir olması, termal olanakların Türkiye’nin birçok ilinden daha fazla olması gibi birçok çevresel özellikle her dönem ilgi odağı bir kent olan Bursa’da kaçak ve çarpık yapılaşma nedeniyle parklardan yoksun kalan tüm semtler yeniden yeşille buluşuyor. İlk etapta halkın nefes alabileceği alanlar oluşmak amacıyla büyük park yapımı projelerine ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Hüdavendigar Kent Parkı, Beşevler Bölge Parkı, Mimar Sinan Sağlık parkı başta olmak üzere hemen hemen her semte kazandırdığı parklara Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nı da ekliyor. Vakıf, İsabey ve Demetevler mahallelerinin ortasında kalan 250 bin metrekare yeşil alan, spor alanları, yüzme havuzu ve suni göleti de bulunan park, şekillenmeye başladı.

Video:Yıldırımlı nefes alacak
Vakıfköy Spor ve Kent Parkı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım’ın kişi başına düşen yeşil alan miktarında en alt sırada yer aldığını belirterek, bu tür park ve yeşil alan düzenlemeleriyle ilçeye nefes aldıracaklarını söyledi. Yaklaşık 250 bin metrekare yeşil alana sahip olacak park içinde her türlü futbol müsabakasının yapılabileceği 68 x 105 metre abatlarında 2 futbol sahası ve tribünlerinin bulunacağını dile getiren Başkan Altepe, “Bunun yanında bölgedeki amatör kulüplerinin kullanabileceği idman sahası ve soyunma odaları olacak. Yüzme havuzu olacak. Park içinde 15 bir metrekare alana suni göl ve gölün çevresine yürüyüş yolları yapılacak. Çocuk oyun alanları, spor alanları, kafeteryaları ile burası halkımızın güzel vakit geçireceği ayrıcalıklı bir park olacak. Artık imalatlar hızlandı ve park ortaya çıkmaya başladı. Hedefimiz bir yıl içinde tamamlayıp, hizmete açmak” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/vakif-parki-sekillenmeye- ...ber/22577/

Hayırlı uğurlu olsun.


ivenrec
3 yıl önce - Pts 17 Ekm 2016, 09:12

Bu parkın yapılacağı VakıfKöy nerde? Nereye yakın? Nilüfer'e uzaklığı nedir mesela? Bursa'nın her yerini bilmiyorum, tarif edebilecek var mıdır?

Cüneyt5316

3 yıl önce - Cum 21 Ekm 2016, 09:31

Nilüfer'den gelecekler için acemlerden çevre yokuma girin o yol sizi vakıfköye götürür. Yaklaşık acemlerden 15 bilemedin 20 dk.sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet