Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 32
Misafir 967

2 yıl önce - Cmt 10 Mar 2018, 11:06

İzmirde her şey abartı üzerine kurulduğu için emlak, arazi ve arsa alımlarında detaylara bakmak lazım. Çeşme eskiden manda sığır mezbahalarıyla dolu köydü

alen Doğu Gencer
2 yıl önce - Cmt 10 Mar 2018, 11:44

Yanlışın var 967! Çeşme eskiden ormanlık alandı. alaçatıdan taa ılıcaya kadar uzanan kestane ağaçları vardı. yani sıgırların otlayacagı bir alan yoktu. ÇEşme halkının da geçim kaynagı hayvancılık değil arıcılık ve ormancılıktı. sonra CEHAPE zihniyeti bütün ormanları kesti ve plaj yaptı.

Misafir d22

2 yıl önce - Pzr 11 Mar 2018, 01:11

Çeşmedeki arazilerin çoğu imarsız
Boşu boşuna on kuruşluk şeye yüz kuruş verip bedavadan milleti zengin etmenin bir mantığı yok

Misafir bcd

2 yıl önce - Pzr 11 Mar 2018, 04:33

Küçük at. Makilik alanda geniş yaprak kestane ağacının işi ne

“laçatıdan taa ılıcaya kadar uzanan kestane ağaçları vardı. yani sıgırların otlayacagı bir alan yoktu. ÇEşme halkının da geçim kaynagı hayvancılık değil arıcılık ve ormancılıktı. sonra CEHAPE zihniyeti bütün ormanları kesti ve plaj ya”

alen Doğu Gencer
2 yıl önce - Pzr 11 Mar 2018, 11:13

Sizin yaşınız yetmez 250sene önceden bahsediyorum niye küçük atayım ?

Misafir 0d6

2 yıl önce - Pzr 11 Mar 2018, 11:30

Arazi alırken lokasyonun tarihina de bakmak lazım.Beş kuşak Çeşmeliyiz Eskiden burası sadece kereste ve kekik ticareti yapılan bir liman köyüymüş izmirliler bile sonradan gelip yerleşti...aslen balkan göçmenlerinin yaşadığı bir yerdi. Bal ve Ağaç üretimi için uygun florası olmayan bir yerdir. Son zamanlarda sakız ağacı yetiştirmeye bile çalıştılar; onu da beceremediler.

bluemet

2 yıl önce - Pzr 11 Mar 2018, 12:50

misafirin yazdıgı dogru tabi bu sadece çeşme için degil karaburun seferihisar dikili foça hatta izmir merkez içinde geçerli,izmir nüfusunun bel kemigini cumhuriyetten önce ve cumhuriyetten sonra midilli sakız sisam girit selanik gümülcine bulgaristan kosova makedonya dan gelen Türkler olusturur,anadoludan olan göcler ise daha cok 60lı 70li yıllarda büyük sehirlere yogun göcün basladıgı dönemde olmustur,bununla birlikte özellikle sahil kasabaları hem deger kazanmaya hemde özlerini kaybetmeye baslamıstır bugun maalesef kimse çeşmeye alaçatıya bodruma ege kasabası diyemiyor cünkü sadece ismi ege kasabası kaldı.

bazı bölgeler cografi sebeblerden dolayıda gelisemiyor ve sakin kasaba havasında kalıyor karaburun mordogan dikili vs ki iyi ki böyle kalan yerlerimiz var beton yıgını olmayan yerlerimiz hala var

Misafir 462

2 yıl önce - Pzr 11 Mar 2018, 13:56

Mordoğana yeni bir marina yapılacak bunu izmirli bilmez ama biz karstan duyuyoruz.

Misafir 4d2

2 yıl önce - Sal 20 Mar 2018, 23:22

sayin izmirli arkadaslar,

izmire bir kac sene sonra yerlesmeyi dusunuyorum. ama gordugume gore ev fiyatlari ucmakta daha da ucarmi bilmedigim icin bu yaz agustos gibi Gaziemir yada Ulukent/Menemen civarinda 3+1 daire almayi dusunuyorum. Gaziemir Sarnic taraflarinda internet uzerinden gorebildigim kadariyla 3-4 katli duzenli siteler var ama fiyatlari pahali.
Soyle cok ucuk olmayan fiyatlara maksimum 4-5 katli duzenli cevresi olan muhtemelen site ici.
metro/izban gibi ulasima yakin
otopark/trafik sorunu olmayan
gecekondulasma minimum olan merkeze cok uzak olmayan nereler vardir izmirde.
Guzelbahce Yelki taraflari cokmu uzak kalir? yoksa gaziemir birinci tercihmi olmalidir.
Varsa bildiginiz yerler tavsiye edebilirmisiniz?

Tesekkurler

Misafir 4d2

2 yıl önce - Sal 20 Mar 2018, 23:31

ayrica Izmir'e ilk gittigimde yil 2002 gibiydi hayran kalmistim, konak/eski fuar alani bolgesini gorunce. sonralari 3-4 kere is/tatil amacli geldim. Cesmede kaldim cok guzeldi.
yalniz gecen sene havaalanindan gumuldure giderken bambaska bir izmir gordum, bornova meydana gittigimde park edecek yer bulamadim 3 tur atmak zorunda kaldim. Gaziemir optimum dogru giderken sagda solda harabeler gordum. O yuzden hala nereleri daha duzgun bir secim olur bilemiyorum

sayfa 32
« önceki   123 ... 3132333435   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet