Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in yeni yatırımlık arazileri nerelerde olur?
« önceki   123 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Yalın35_Göztepeli

4 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 22:42

Alıntı:
Güzelbahçe...Yeni liman yapılıyor...

Güzelbahçe'ye değil Dikili Çandarlı'ya Yeni Liman yapılıyor. Ama Çandarlı'daki Liman Körfez'in yükünü hafifleticektir mutlaka. O Liman bitene kadar Çevreyolu Çandarlı'ya veya Aliağa'ya kadar gidecek sanırım.

musty_21

4 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 22:57

Alıntı:
- Halkapınar - Otogar projesi kesinleşti. 10 sene içerisinde bitmiş olacak. Kartal durağı civarında 9 katlı binalar yükselmeye başladı bile. Param olsa, bitişik 3-5 gecekonduyu alır, arsalaştırır, beklerdim.

kartal duragına yakın bir yerde ikamet ettigim için o bölgeyi iyi bilirim.emlakçı bi aile dostumuzun dedigine göre kamil tunca bulvarının sol tarafı yaklaşık 50 yıldır imarda toplu konut bölgesi olarak görülüyomuş.ama ne hikmetse kimsenin apartman felan yaptıgı yok.cadde boyu kömürcüler,gecekondular dolu..

35Ümit35
4 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 15:53

Bakan bile İstanbul artık bırakın İzmir Ankaraya gidin dedi.
Belli bir yer söylemek imkansız. Çünki bir çok semtte değişiklik olucak.

İstanbuldan edindiğim bilgi ilen şukadarını söyleyim. Semt olarak geri kalmış değersiz arazileri alıp çok katlı siteler yapıp 500-750 milyara satıyorlardı.

Muhtamelen İzmirde de aynı taktiği uygulucaklar.

Burda en büyük sorun Kentsel Dönüşüm. Kimse nasıl olucağını bilmiyor. Evinize yada Arsanıza nasıl değer biçilceği belli değil. Kimi Arsa üzerinden diyor kimi arsa+kat sayısı diyor. Yıkılan bölgelerde çok katlı sitelermi olucak yoksa ev yıkılıp 16lık demir kullanılıp yenidenmi yapılıcak.

Altındağ, Çamdibi ve Yeşil ova için 2000 öncesi binalar yıkılcak deniyor ama resmi kaynaktan doğrulatamadım.

ibrahim89

4 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 01:57

Bence cennetceşme önümüzdeki yıllarda çok gelişecek. Özellikle tüm izmire hakim bir manzarası var. Çevre yolu sayesinde ulaşımı da çok rahat olur.

fatihaktepeli
4 yıl önce - Pts 08 Nis 2013, 00:15

ibrahim haklı. özellikle limontepe çakırtepe cennetçeşme tarafları süper bir körfez manzarası görüyor kentsel dönüşüm etkisiyle süper siteler oluşturulabilir. uzundereden sonrası da imara açılmalı ama galiba dağlık alan olmaz herhalde

Emre Aydogdu
4 yıl önce - Cum 02 Ağu 2013, 16:52
İzmirin yeni yatırım ve turizm bölgesi

Merhablar

Konuyla yakından ilgim olduğu için sizlere bu konuda bilgi vermek ve yardımcı olabiliceğimi söylemekmisterim

2011 yılında turizm bakanlıgı tarafından İzmşr Karaburun Mordoğan bölgesi yeni turizm bölgesi ilan edildi .

Bu gelişmeden hemen sınra bölgeye belli başlı yatırımlar yapılmaya başlandı .

Kısaca ;

Karaburun yolu otobandan ayrıldıktan sonra 70 km lik bir yol ve bu yolda irili ufaklı 300 adet viraj bulunmaktadır ve bu nedenle bu bölge gelişmemiş turizme acılamamış ve bakir kalmıştır .

Otoban bağlantısı suan %70 oranında tamamlanmış ve şekillenmiştir yakın bir tarihte Mordogan bölgesine kadar otoban hazır hale getirilicektir .

Mayıs 2013 tarihinde bu bölgeye yapılması planlanılan Marina projesi onaylanmış ve yapımı için ulaştırma bakanlıgı harekete geçmiştir .

Bölgedeki yol çalışmalarından kaynaklı istimlaklar yapılmış bölgede az olan imar çalışmalarına hız verilmiştir .

Mordoğan beldesi girişinde yapılması planlanılan 2700 konutluk Kamukent projesi onaylanış yeri belirlenmiş ve çalışmaları hız kazanmıştır .

Yerli ve yabancı yatırımcıların bölgeye yapmak istedikleri tesisler için arazi satışları büyük oranda bitmiştir.

Otobanın acılması ile inşaat alanında bu bölgede büyük bir hızlılık beklenmektedir .

Ufak yatırımcılarınd ilerliyen dönemde bölgeden kazanc elde etmekmiçin bölgeden fazla sayıda arazi alma çalışması başlamıs ve bunun vermiş olduğu iş yükünden kaynaklı Karaburun tapu müdürlüğü çalışma saatlerinde mesai uygulamasına başlamıştır taleplere cevap verebilmek için .

http://www.yeniasir.com.tr/Yazarlar/erkin_usman/2 ...yol-hucumu

Bu bögede 2 senedir hızlı bir şekilde arazi satışı yapmaktayım ve her gecen gün araz almak için arayan soran insan sayısında çoğalma görülmektedir .

Sizlere bu konuda yardımcı olabilirim isteyen kişler bana

emreaydogdu81@hotmail.com adresinden ulaşabilir .

05077783524 numaradan da ulaşabilirsiniz

Saygılar

burçin sait
4 yıl önce - Cum 02 Ağu 2013, 17:22
otoyol dounbe yol

bahsettiginiz yol'a ciddi derecede ilgilenmekteyim bu bahsettiginiz yol otoyol degıldır bu bahsettiginiz buyuk cogunlugu 1 gidiş 1 donus seklinde yapılıcak bolunmus karayoludur benim karaburunda 2. bir evim var ve surekli gozlemlıyorum bolgede bir hareketlilik var.

marina yada yat ile ilgili herhangi bir gozlemim olmadı ama dedıgınız haberler'i bende okudum bu kısa vadede olucak işmidir bilemem yat marina işinden bahsediyorum..

ama karaburun pek cok kişi için rant olucagı kesin yalnızca kamulaştırma ile bolgedeki insanların cebine yuklu mıktarda para girdigi kesinleşmiş durumda..

OrhunAlac
4 yıl önce - Cum 02 Ağu 2013, 18:31

Alsancak metro duraginin (bir turlu acilamadigi) yerden alinabilir. Tam oradaki apartmanlara eger paraniz yeterse.. burasi metro cikisi diye kiymetlenir. Ya da Metro'nun henuz acilmamis duraklari. 2-3 seneye kesin geri getiriyor.

Butun buyuk sehirlerde oyle oluyor. Metro duraklari cevresi kiymetli.

Çağatay828
4 yıl önce - Cum 02 Ağu 2013, 20:24

Gaziemir ve Menderes.Gaziemir de ev fiyatları uçtu Menderesten ise arsa bakıyorum ama çok pahalı.

1990'larda Menderes Gölcüklerde 35.000 liraydı o arsalar alsaydım şimdi çok kara geçmiştim.

Emre Aydogdu
4 yıl önce - Cmt 03 Ağu 2013, 00:49

Burçin sait yorumunuz için teşekkür ederim

Marına hakkında size söyle bir bilgi verim bakınnzaten marina yapılıcak bölgeler devletbtarafından belirlenir ve bellim bir süre sonra ihalesi olur yap işlet devret seklinde karaburun marinada bu şekilde olucağı için bu konuda cok fazla birşey duymamış olmanız normal ama ben çok iyi biliyorum bu bölgede satış yaptığım için 2 adet büyük otel sektöründe ismi olan firma burdan 5 yıldızlı otel yapımı için yer aldı ve zamanını bekliyorlar sonra inşaat çalışmaları başlıcak

2 sezondur kapalı olan aras otel yapancı yatırımcı tarafından satın alındı ve bu aene çalışmaya başladı

Yeni liman çevresindeki arazilerin %80 ni el değiştirdi marina yapılıcak yere yakın olanlar dahasınıda size sayabilirim

Bu bölge kısa ve uzun vaadeli güzel bir yatırım bölgesi

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet