Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Karaman Hızlı Tren Projesi
« önceki   1234 ... 565758   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Fatih KTT
4 yıl önce - Cum 06 Arl 2013, 14:56

Alıntı:
Bu hat kapsamında sadece mevcut hattin yanina 2. Hat mi yapilacak yoksa kuplarda yenilenecek mi mevcut hatt 200 km hiz cok mantıklı değil çünkü.

Yeni hat yapılacak. Binali Yıldırım son zamanlardaki açıklamalarından birinde Konya'dan Karamana indik, Antep'e de geleceğiz" gibi birşey söylemişti. Kağıt-Kürek işleri tamam demekki, fiili çalışamlar yakında başlar. Ayrıca normal hattın da iki hata çıkacağı, sanayide kurulacak lojistik merkezi ile mersin limanına direk bağlantı oluşturulacağı da konuşuluyor şehirde vatandaş arasında.

Alıntı:
Birde hizli tren serleri bu hatta girecek mi yoksa konyadan aktarma mi yapılacak

Bu konuda bir bilgim yok, fikir yürütemem. Sn Mehmet Kasım'a danışalım

Ama bu hattın uzun vadede Mersin-Adana-Antep-...-MEKKE'ye ulaşacağını da yine Binali Yıldırım söyledi. Belki bir fikir verir.

erkaan

4 yıl önce - Cmt 07 Arl 2013, 11:47

Mevcut hattan bağımsız inşa edilecek büyük ihtimalle,coğrafi olarak çok uygun güzergah o yüzden sorun olmaz,hiç tünel yok mevcut hatta olduğu gibi,o hatta elektrikli ve sinyalli yapılır..

egemenertas33
4 yıl önce - Cmt 07 Arl 2013, 12:13

Benim düşüncem tam anlamıyla bir yht projesi olmadığıdır.Konya-Karaman-Ereğli-Ulukışla-Pozantı -Yenice güzergahını takip edecek.Mevcut hattın çok sıkıntı yaratan kurpları ve yerleri düzeltilecek,baştan elden geçecek..Saatte 160 km/h yapılabilecek şekilde mevcut hattın yanına bir hat daha inşa edileceği yönünde.

erkaan

4 yıl önce - Çrş 18 Arl 2013, 22:03

evet arkadaşlar..mevcut tek hat çift hatta çıkarılacak,kesinleşmiştir..235 milyona mal olacak..

musaEE
4 yıl önce - Prş 19 Arl 2013, 00:13

o zaman 200 km\h hız hayal 160 bile zor bu hatta setleri değil vagonlu lokomatifleri göreceğiz konyadan aktarma olacaktır

erkaan

4 yıl önce - Prş 19 Arl 2013, 20:40

Mevcut tek hat sökülüp yerine yüksek hızlı çift hat demiryolu döşenecek büyük ihtimalle..

emreycxfd
4 yıl önce - Prş 19 Arl 2013, 20:43

Konya-Karaman-Ereğli-Ulukışla-Pozantı -Yenice güzergahını takip edecek.Mevcut hattın çok sıkıntı yaratan kurpları ve yerleri düzeltilecek,baştan elden geçecek..Saatte 160 km/h yapılabilecek şekilde mevcut hattın yanına bir hat daha inşa edilecek.ihalesi yapılan hat bu. . bu kesinlikle yht hattı değil konvasiyonel hat. yht hattı bundan ayrı diye biliyorum.yapılan ihalenin yht projesiyle alakası yok .

erkankehya

4 yıl önce - Prş 19 Arl 2013, 20:58

Alıntı:
Konya-Karaman-Ereğli-Ulukışla-Pozantı -Yenice güzergahını takip edecek.Mevcut hattın çok sıkıntı yaratan kurpları ve yerleri düzeltilecek,baştan elden geçecek..Saatte 160 km/h yapılabilecek şekilde mevcut hattın yanına bir hat daha inşa edilecek.ihalesi yapılan hat bu. . bu kesinlikle yht hattı değil konvasiyonel hat. yht hattı bundan ayrı diye biliyorum.yapılan ihalenin yht projesiyle alakası yok .

Konvansiyonel hattın yenilenmesi daha çabuk olur. Bu tercih doğru gözüküyor. Yalnız Yht'ye uygun standartta yeni hat çalışmaları eş zamanlı olarak yapılmalı.
Yht'ye uygun hat yapıldıktan sonra da, diğer hat yük taşımacılığı için kullanılmalı.

musaEE
4 yıl önce - Prş 19 Arl 2013, 22:06

2 farklı proje tek proje var oda konveksyonel hat projesi hızlı tren projesi söz konusu değil. Ben konveksyonel hattın 200e uygun yapılıp aynı zamanda hızlı tren setlerininde gireceği bir hat bekliyordum ama hızı 160 kadar düşürmüşler vede hat yht hattı olmadığı için belli standartları yakalamak düşünülmeyecek 160ta çoğu yerde korunamıyacaktır ayrıca tren çok duruşlu olacaktır. çok beğenmedim açıkcası projeyi şuan konya adana arası trenle 6,5 saat yeni proje ile kaç saate düşecek bilmiyoruz ama bu proje ile minimum 4 saat olacak gibi gözüküyor bilen varsa aydınlatsın

Şakir Yalçın
4 yıl önce - Cum 20 Arl 2013, 12:34

Hattın 160 km/s' e uygun yapıldığıyla ilgili bir kaynak var mı?. Ben hiç bir yerde rastlayamadım. İlk sayfada paylaştığım ihale zamanına ait bir kaynakta hız 200km/s şeklinde belirtilmişti.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 565758   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM