Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - İbrahimli 2
123 ... 454647   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mert Karakoyun

3 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 17:03
Gaziantep - İbrahimli 2

İbrahimli 2 şu an varolan İbrahimli bölgesinin,İbrahimli semtinin,kuzeyinden imara açılacak 7 milyon metrekare alandan oluşacaktır.İbrahimli köyünün kuzeyinden yeniden imara açılacak bölge,Başpınar üzerinden yeni açılan ve Üniversite,Karataş'ı çevreleyip Kilis ve Havalimanına giden yolun da kuzeyinden itibaren başlayan bölge olarak kabul edilmektedir.

Şehitkamil Belediye Başkanı'nın İbrahimli-2 durumu için düşüncesi

http://www.baskancevapliyor.com/?sf=121&IDetay1=6435
http://www.baskancevapliyor.com/?IDetay1=6211&sf=121
----
İBRAHİMLİ-2'DE İŞLEM TAMAM

1/ 5000’lik planı Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan İbrahimli -2‘nin 1/1000’lik planı ise Şehitkamil Belediyesi imar komisyonunca hazırlandı ve mecliste kabul edildi.

Yaklaşık 10 yıldır tartışılan İbrahimli - 2 nihayet imara açılıyor. Bölgenin son imar planı Şehitkamil Belediye Meclisi’nde kabul edilirken, plan önümüzdeki ilk Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de kabul edilirse askıya çıkacak. 15 günlük askı süresinin ardından itirazlar değerlendirmeye alınacak. İtirazlar karar bağlandıktan sonra bölge imara açılacak.

İBRAHİMLİ - 2 NASIL OLACAK?

7 milyon metrekare alanı kapsayan İbrahimli 2, İbrahimli Köyü’nün kuzeyinde olacak. Projeye göre Gaziantep’in çevre yollarının tam arasında kalan bu alana tüm çevre yollarından 7 bağlantı oluşturulacak. Bağlantı yolları 45 metre olarak düzenlenip daha sonra 35, 25 ve 22 metre genişliğinde çeşitli yollar bırakılacak. Yolların yerine göre genişliği ve darlığı gelecekte tramvay hattının gelebilme ihtimali üzerine düzenleniyor. Planlama alanı mahalleler olarak tasarlanmış ve her mahallede ilköğretim okulu projeleri düzenlendi.

Her türlü ihtiyaç ve sosyal donatıyı karşılayacak işletmeler planlanmıştır. Alan içerisinde 15 tane cami ve 17 tane okul olacak. Birçok yeşil alanların bulunduğu İbrahimli 2alanında ise konut için dar cepheli binaların aksine özgür mimari tasarım yapılabilecek geniş alanlar bırakılacak. Proje üzerine söz alarak konuşan CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Kemal Güneş, İbrahimli 2 alanının çok güzel olduğunu vurgulayarak ne Büyükşehir Belediyesi’nden ne de Şehitkâmil Belediyesi’nden projeye itiraz gelmemesi konusunda ısrar etti.

Alıntı:
www.telgraf.net

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği

İbrahimli 2 bölgesi ile ilgili google maps gösterimi:

(+)

En son Mert Karakoyun tarafından Pts 04 Mar 2013, 05:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

iği_
3 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 23:29

Hadi hayırlısı diyelim.Görsellerdeki kadar büyük bir yer kaplar mı bilmem çünkü ilk önce İbrahimli ile çevre yolunun arasındaki alanların şehirleşmesi gerek diye düşünüyorum.

Mert Karakoyun

3 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 23:35

Sanırım Gaziantep küçük İstanbul oluyor.

İstanbulda E-5 karayolu üzerine şekillenmiş hep semtler.Nereye gideceksen git E-5 e çıkıp gidip oradan ayrılan yollar ile semtlere ulaşıyorsun.

Gaziantep'de İpekyolu şimdi böyle oldu.Yeni yapılan bu çevre yolu ile de İbrahimli'den direk Havaalanına Karataş'a Akkent'e gidebiliyorsun.

mert101

3 yıl önce - Pts 04 Mar 2013, 01:42

çevresi uydu kentlerle hızla büyüyor. Gelecekte Ankara gibi bir yüzölcümüne ulaşırsa hiç şaşırmam. Aslında böyle olması da dogrusu bence. Avrupada kentler hep geniş alanlara yayılıyor bizde sıkış- tepiş kentler. Bari büyük sehirler genişalanlara yayılsın artık

Mert Karakoyun

3 yıl önce - Pts 04 Mar 2013, 05:50

Bölgede yapılaşmanın başlamasıyla birlikte adının da değişeceğini düşünüyorum.Şimdi İbrahimli 2 deniliyor ama İbrahimli 2 olarak kalabilir de adı değişebilir de.

M_YILDIRIM
3 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 20:54

Bu gün İbrahimli ve Güven evlerin oralardaydım gözüme çarptı bundan 1 sene önce oralarda arsa baya çoktu şuan boş arsa kalmamış hiç baya bir dolgunlaşmış oralar.

Bence coga kalmaz İbrahimli 2 açılır imara gerçekten dahada güzel bir görünüm ve hal almış İbrahimli.

Mahmut Göksu
3 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 21:47

Alıntı:
Bu gün İbrahimli ve Güven evlerin oralardaydım gözüme çarptı bundan 1 sene önce oralarda arsa baya çoktu şuan boş arsa kalmamış hiç baya bir dolgunlaşmış oralar.

Bence coga kalmaz İbrahimli 2 açılır imara gerçekten dahada güzel bir görünüm ve hal almış İbrahimli.

Zaten çoktan açılmalıydı 3 4 yıl önce açılmalıydı açılmadığı için bu şehirde bu evler bu kadar pahalandı ya.

iği_
3 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 21:55

Açılmasının geciktiği çok doğru.Şehrin içindeki en son arazilerin bile dolmasını beklediler sanki.Aslında yıllar boyu birçok anlaşmazlıklar olmuş galiba arazi sahipleriyle belediye arasında.Ama yine de kademe kademe imara açmanın doğru birşey olduğunu düşünüyorum,böylece şehir daha derli toplu gelişebiliyor.Ev fiyatlarının yükselmesinin tek nedeni imar izni tabi ki değil ama oldukça etkiledi,özellikle İbrahimli'de.

Bu arada paylaşılan haritaya baktım da onlar nasıl yollar öyle?Arazinin engebeli olduğunu biliyoruz da sanki biraz fazla mı düzensiz olmuş?Bir sürü dolambaçlı ve eğik yollar var.Acaba bilerek mi parseller böyle eğik kesilmiş.Gerçi özgün mimariye yol açacak parsellerden bahsediyorlardı.Benim bundan anladığım site tarzı yüksek katlı yapılaşmalardır.Karataş'taki gibi ama tabi ki İbrahimli-2'de çok daha iyi projeler olacaktır.

Mert Karakoyun

3 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 22:47

Bilirsiniz önce Karataş-1 yapıldı.12-13 sene önce Karataş diye bir yer yoktu.Karataş-2 Karataş-1'den daha güzel yapıldı gibi oldu.Karataş-2 zaten Şahinler Vadisi derken çok çok güzelleşti.İbrahimli yapıldı.Güzel oldu.Nüfus çok hızlı artıyor.İbrahimli-2 şehrin bu zamana kadar edindiği tecrübelere göre çok daha iyi olacaktır.Önce bence altyapının güzel olması lazım öncelikle.Her bölgenin kendine göre alıcısı vardır.İbrahimli-2 de daireler düşük fiyata gitmesin diye beklediler önce.Ama bu iş ranta da dönüşmeye başladı sanki.İbrahimli-2 bölgesinin bir an önce imara açılıp bu emlak balonunun söndürülmesi lazım fakat sönecek gibi de durmuyor.İbrahimli-2 artık bir ihtiyaç haline döndü bence.Başkan yalanlıyor ama İbrahimli-2'de bir kısım ailelerin toplu halde arazileri bulunduğu lafı çok dolanıyor.Rıdvan Fadıloğlu 1400 küsür kişinin malı var en buyuk arazi de hazine arazisi dese de biliyoruz arsaların aile içinde bölüşülme durumu da her zaman oluyor.Ateş olmayan yerden duman çıkmaz ama kimseyi arsa arazi aldığı için de suçlayamazsınız.Tekelleşme durumu söz konusu olursa rant da ortaya çıkabiliyor.Ama bunu engellemenin de yolu yok gibi.Bakalım hayırlısı.Bir an önce bu işe başlanmasını gerektiğini düşünüyorum.

Ahmet Özbuluk

3 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 16:46

Buranın adı ibrahimli - 2 diye anılmasın. Daha özgün çağdaş bir semt ismi olmalı.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET