Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 929
uluhan06
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 11:18
BENCE....

1.Sorun bu planın 20 yıldır en büyük engelleyicisi konumunda olan muhteremlerin artık sahadan çekilmesi bu planın önünü açmıştır.
2.bir planın sadece kamu görüşlerinin alınması,jeolojik etüdlerinin yapılması ve atlıklarının hazırlanması 6 ayla 1 sene zamanınızı alır ki son planın her şeyi hazır olduğundan içeri verilmesiyle onanması arasındaki geçen süre 1-2 aydır.
3.planlara emsal vermek artık teknik bir konu olmaktan çıkmış,duygusal ve siyasi bir konu olduğunu son plan ispat etmiştir.20 yıldır 5 plan teklifini imzalamayanlar bir gecede malum plan notlarıyla gider ayak planı imzalamıştır.
4.Bu plan artık durmaz çünkü şu anda yapılmasına devam edilen temelli bağlantı yolunu kamulaştırmamak için plan yapılması gerekli, etrafı tamamen imarlı ve merkezde kalmış kaç yer kaldı ki, ayrıca mustafa beyin bir mesire alanı projesi vardı bu bölge dekamulaştırmadan yapılacağı en uygun yer belören dağıdır.
5.Normal bir planda KOP+DOP Yaklaşık %50 yani (%10+%40)olarak denge kurulmaya çalışılır.bu da her 1000 m2 nin
400 m2 yeşil(park+cami+yol+ilkokul+karako v.sl)=%40 kamuya gider
100 m2 kop(lise+kültürel tesis alanı+kreş+bha+sağlık alanı v.s)=%10 size tapu verilir.zamanı gelince kamulaştırılır.
500 m2 si konut tapu adınıza kesilir.

esas sorun burda emsaldir.bölge açısından civarındaki emsaller 1.2,-1.5 arasında değişmektedir.plan alanının zemin etüdünde bu bölgenin jeolojik haritasındaki zemin gerilmelerine göre 1-2 arası emsal olabilir.bu bölgedeki kooperatifleri düşündüğümüzde normal bir yetkili 1 veya 1.2 emsale tamam demesi gerekir.
eğer e=1.2 olursa 500*1,2 =600 m2 kapalı alan inşaat yapabilirsin daire büyüklüğü 150 m2 düşünürsen 600/150=4 adet yaparsın 6 katlı bölgede 1 hektarlık(10000m2) alandan imarlı 5000 m2 parsel kaldığına göre,2 blok zemin +5 kat binalar yaklaşık 1400 m2 ye oturur.3600 m2 de yeşil ve otopark kalır.belki konut sayısı düşüyor ama daireler nitelikli ve yeşil alanı daha büyük olur.

ESAS VURGULANMASI GEREKEN ŞEY BİZ PLANA VEYA YAPILMASINA KARŞI DEĞİLİZ. BU ASKIDAKİ PLANDA GASP EDİLMEYE ÇALIŞILAN VE İSTENEN ORANA KARŞIYIZ.YOKSA MAKUL RAKAMLARI EMEĞE SAYGISI OLAN HERKES VERMEK ZORUNDADIR.BEN DİLEKÇEMDE BUNU BELİRTTİM.DİLEKÇEMİ HALA İÇERİ VERMEDİM Kİ MALUM ARKADAŞLAR BELKİ BİZİM TALEPLERİMİZİ DİKKATE ALIR DA GÜLE OYNAYA PLAN ÇIKAR DİYE...

BİR DE PLAN BOZULURSA SANMAYIN Kİ İTİRAZLARDAN BOZULDU, NEDENİ ARTIK AYYUKA ÇIKMIŞ BİR PLAN RANTTI VE SON SİYASİ GELİŞMELERDİR.YOKSA KİMSEYİ DİKKATE ALACAKLARINI SANMIYORUM.
BEN 30 YILDIR MESLEK HAYATIMDA SOSYAL MEDYADA BU KADAR GÜNDEM OLUŞTURMUŞ BAŞKA BİR PLAN GÖRMEDİM. BURDA YAZILAN HER YAZIYI HER TEHDİTİ VE ŞANTAJI YETKİLİLER OKUYORLAR.UNUTMAYALIM Kİ BURDA YAZILAN HER ŞEY BİRER BELGE NİTELİĞİ TAŞIYOR.

Efekaan ozhn
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 11:53

Keçiörendeki normal binalar için söylüyorum 4 kat 5 kat emsal 0,50

polat73
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 14:12
belören.

bence insanlar anlaşmak için hazır.sadece arhan planlamanın makul seviyeye gelmesini bekliyor.gelirse seve seve imzayı atarız.

m1903k
1 hafta önce - Sal 05 Arl 2017, 21:53
Uluhan 06

Erhan bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim kendim dahil çok mağdur insan var biranönce bu işin çözülmesi istiyoruz kendi adıma planı ali yada Veli hazırlamış önemli değil adelet terazisi bozulmadan hak yenmeden olsun bitsin

Efekaan ozhn
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 18:08

Arkadaşlar biraz önce Özberkent Başkanı Erol Abi ile görüştüm, imar planı , Cumhurbaskanımızın Ankara ile ilgili herkesin malumu olan son talimatı ve bir çok konuda hasbihal ettik, kısaca bu sohbetimizden çıkardığım sonucu özetleyecek olursam : İmar planına karşı herkesçe malum olan bazı kooparatiflerin ve şahısların Büyükşehir Belediye Meclisine itiraz dilekçesi verdikleri bu suretle de imar planını iptal ettirmeye çalıştıklarını dile getirdi , eğerki bu itiraz dilekçeleri geri çekilmeyecek olursa imar planının tekrardan meclis komsisyonuna gönderileceğini ve son gelişmeler neticesinde Belören imarının belirsizliğe sürükleneceğini iptali durumunda da bir daha ki imarın 5+1 kat ve muhtemelen de çok düşük bir emsal ile çıkacağını dile getirdi, eğerki itiraz dilekçesi veren kooperatif ve şahısların itiraz dilekçelerini, belediyeye tekrar bir dilekçe vererek geri çekmeleri durumunda ise belören imarının yüzde doksan ihtimalle kesinleşeceğini ve son gelişmelerden de etkilenmeyeceğini belirtti, Arkadaşlar Bu fırsatı da kaçırmamız durumunda bugünleri mumla arayacağımız ayan beyan ortadadır, pazarlık yapmak istiyorsanız yapın ama bu düşünceler sonucu belören imarının iptaline de sebep olmayın, tüm arsa sahiplerini ve kooperatif başkanlarını sağ duyulu olmaya davet ediyorum , zira bu imar sizin dilekçeleriniz nedeniyle belkide iptal edilecek ve bunun sorumluluğu da ilelebet sırtınız da olacak .

iktas
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 18:26
SON FIRSAT

Efekaan ozhn Kardeşim olayı çok net ortaya koymuş ben de sana katılıyorum planın geçmesi pazarlık şansını yok etmez hatta plancı firma şimdikinden daha gayretli olacaktır gerekli yüzdeyi yakalamak için.O nedenle önce imarın çıkmasını sağlamak gerek.Hak sahipleri itirazlarını çekerlerse plan mecliste görüşmeye gerek kalmadan geçerli hale gelecektir.Gerekli mantığı kurmanızı rica ederim.20 senelik emek heba olmasın

LrzKsr
1 hafta önce - Çrş 06 Arl 2017, 21:49

Efekan itiraz eden hangi koop.ler acaba isimde verir misiniz? Birde her itiraz edenden dolayı plan iptal edilecek olsaydı hiçbir yerden imar geçemez tabiki memnun olmayan olacak itiraz eden olacak ama imar geçecektir. Yeterki planlama şirketi büyük desteği arkasına alacak yoğunluğu arsa sahiplerine versin. Diğer alternatif isterse Mustafa Tuna çok rahat süreci sıkıntısız ilerletir. Önemli olan burada binlerce insanın yıllardır mağdur olduğunu anlatabilmek.

Efekaan ozhn
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 00:19

Ankarada 5+1 kat olan hangi semt var ki 1,8 emsal verilmiş Yenimahalle , Keçiören ,Sincan , Çankaya 4-5-6 kat olan hangi semt 1 emsalin üzerindedir adalet isterim rumuzlu beyefendi ,Bir örnek sõyler misin?
keçiõrenin bir çok semti 0,5 emsal hadi bizimkine 0,8 çıktı diyelim ne olacak? ha birde haziran ayında çevre ve sehircilik bakanlığının belediyelerden görüş istediği ve yürürlüğe girecek olan imar yönetmeliği var onu okumuşsundur umarım? amaç bundan sonrası için yoğunluğun olabildiğince düşürüldüğü, çevre hassasiyeti olan (Yani olabildiğince fazla yeşil alan barındıran şehirler oluşturmak , düşün bakalım belediye bu durumda sana yüksel emsal verip bir bina yapılacak yere 3 bina diktirip yeşil alanı yok etmene izin verir mi ?)şehirler kurmak yatay yapılaşmayı sağlamak , bunun içinde olabildiğince düşük emsal vermek şehircilik bakanlığınca hazırlanan yönetmeliği buradan yayınlarım.

Efekaan ozhn
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 01:41

Bu hitap tarzı bu sözler , rumuz kullanarak yazdığın
için insanlar seni çok iyi bilsede çıkaramamıştır amma; hatırlıyormusun büyük başkanım ben seni 2014 te çıkmak üzere olan planı çakma bir planla engellemeye çalıştığın da da uyarmıştım, Yapma gel etme demiştim insanların ümitleriyle oynama demiştim sen yine dinlememiştin, aynı bugün uyardığım gibi!!! başkanım herkezin tuzu senin gibi kuru değil ; tamam sen ofisinde rahatsın, koltuğunda mutlusun , suyun başını da tutmuşsun , büyük başkasın amma 15 yıldır imarı engellediğin yeter mazlumun ahını alıyorsun .

GELECEK BELÖREN
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 09:56

BİLİNDİK Plancının planındaki yeşil alanların etrafını hep kendisi veya belediye veya peşkeş çektikleri alacak
Bizim gibi garibanlara demetevler gibi blokların olduğu yerler verilecek
Bu planın bize getirdiği bir olumlu yön YOOOOK
NERESİNDEN BAKSAN PLANCI VE BİLİNMEZ güçlere KAR
Mazluma ZARAR
böyle çıkacağına HİÇ ÇIKMASIN daha iyi

sayfa 929
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet