Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1651
mertgil
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 20:21

Ben de diyorum ki madem %20 pay dayanaksız durumda(ABB %20'yi alamayacaksa), o halde Abb, eğer ki üzerinde yeterli siyasi baskı hissetmezse,
bu plan işinin acelesi yok, bir ara bakarız diyebilir mi..!

dodurgarsa
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 21:07

İnşallah acelesi yok demez. Bildiğim kadarıyla da çözüm bulma yolunda bir çaba var.

Mansur Yavaş yeni imar yapmayacaklarını ancak mevcut imar çalışmalarını sonuca eriştirip mağduriyete son vereceklerini açıkça söylemişti.

Belören'de seçimden önce çıkmış (şimdi iptal olan) bir imar planı olduğuna göre bu planı bir sonuca ulaştıracağına inanabiliriz.

O sebeple iptalden beridir herkesin başkana mesaj atıp bu konuyu hayırlı bir sonuca ulaştırmasını istedik.

Pandemi yüzünden toplantı yapılamadığını öğrendik, ancak yakında bir toplantı ile başkana durum en iyi şekilde açıklanacak.

Mahkeme kararının gösterdiği şeyler var.

Kanuna aykırı düşen şeylerde ısrar etmenin faydası yok.

Üstelik benim dediğim yöntem (imardan sonra ada/parsel bazında anlaşma ile belediye şimdikinden çok daha fazla yere kavuşabilir, işlemlerin mahkemece iptal riski yok (kamu yararına uygun düştüğü için).

Daha önce bize sonradan dayatılan %6 plancı payı konusunda da hep söyledik, değil %6, %66 bile versek o işin imkanı yoktu, çünkü plan hukuka aykırıydı.

Burada plancıya da defalarca çağrıda bulunduk, bu işi yapmaya istekliyse önce planın revize edilmesi için belediyeye başvursun dedik.

Sonunda ne oldu? Plan bağıra bağıra iptal oldu. Hem biz hem belediye hem plancı hepimiz kaybettik.

Hayırlısıyla şimdi başka bir inisiyatif de devrede. Eğer belediye hukuka uygun bir plan çıkarırsa, o zaman parselasyonu resmi tarife üzerinden, yani m2 başına sadece 2 lira fiyattan yapmaya hazır olanlar var.

İnşallah belediye mantıklı bir karar alır ve (arsa terki ve kademeli emsal gibi) aynı yanlışta ısrar edip arabayı yine duvara toslatmaz.

YILBEY
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 21:47

dodurga benim de sana tavsiyem daha iyi okuman. Ne yazmışım iyi oku. Bu formu neden takip ediyorum biliyor musun? Acaba biri de kalkıp farklı birşey yazar mı diye. Hep aynı teraneler. Bak ne güzel yazmışım yıllardır Melih yanlış yaptı diyoruz değil mi? Buyrun fırsat. Sayın ABB başkanıma şimdi fırsat geldi doğrusunu o yapsın. Biz de alkışlayalım. Vallahi bunu bekliyorum. Ve bekleyeceğim. Bazıları diyordu Büyükşehir mart/2020 de çözülecek diye olmadı Eylül/ 2020 dediler yine olmadı hadi bakalım ne zaman olacak.

dodurgarsa
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 22:05

Yılbey,

durum o kadar açıkken farklı ne yazılabilirdi ki? Burada defalarca bu plan iptal olur, hukuka aykırı dedik.

Plancıya defalarca revizyon için adım atmasını yazdık. Dinledi mi? Hayır.

Plan bağıra bağıra iptal oldu. Hepimiz 1,5 yıl zaman kaybettik, hatta 2 yıldan fazla.

Çünkü şu an imar konusunda tekrar başa döndük.

Şimdi yine top belediyede. Bu defa aynı hataları yapmazsa adam gibi bir plan çıkabilir.

Araba 2 kere aynı duvara toslamış (hem önceki plan, hem şimdiki plan).

Yani karşıda bir duvar duruyor.

Bu defa da bodoslama o duvara gitmezler inşallah.

Kanun, hukuk yolu belli. Hukuka uygun yoldan gidilirse aynı Tombakkaya, Karayatak, Ata, Mevlana mahalleleri gibi bizim de imarımız olur.

Dikkat edersen oraların hepsinde kanuni kesintili, tek emsalli plan yapılmış.

Bizim istediğimiz de aynı şekilde hukuka uygun, alavere dalavere içermeyen bir plan olsun o kadar.

Mansur Yavaş'ın elinde şimdi en az 10.000 aileyi sevindirecek bir fırsat var. İnşallah iyi kullanır.

YILBEY
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 23:02

Tombakkaya, Karayatak, Ata, Mevlana mahallelerinin imarı ne zaman yapılmıştı?

dodurgarsa
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 23:12

Hemen hemen hepsi son 10 yil icinde. Mevlana daha yeni yapildi, hem de 1,7 emsal, yani dönümde 935 m2 insaat izniyle (daha cok polsan diye biliniyor, belörenin direk bitisiginde).

Ayni sürecte gökcegin katakulli isler cevirdigi yapracik sehitali gibi yerlerde yapildi ama yillarca mahkeme kapilarinda süründüler. Ne yatirimci ne müteahhit girdi, su an 3 emsalli (!) arsayi 500 liraya birakiyorlar. Emsali sadece 1 olan karayatak ise oradan en az 2 kat daha pahali.

Velhasil önemli olan mahkeme kapilarinda yillarca süründürmeyecek plan yapilmasi. Is uzadikca oranin gelecegi daha kötü hale geliyor.

KasımTalha
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 05:06
Dodurgarsa

Zamanında TEK EMSALLİ planda çıktı ne değişti. Ona da itiraz edenler oldu. Yazıklar olsun bu kadar insanı mağdur edenlere, maalesef imar çıkmasın diye uğraşanlar çıksın diye uğraşanlardan daha organize ve etkin çalışıyor. Nasıl imar çıkarırlarsa çıkarsınlar itiraz edecek bir grup var. Bu böyle kısır döngü gibi devam etmiş ve 25 yıldır aynı şeyler konuşulmuş. Biz de dipsiz kuyuya aidat atıp duruyoruz. 12 sene önce arsa yerine o parayla altın alsaydım zaten ev alabiliyordum şimdi. Kimse kimseden hesap ta sormuyor herkes istediği gibi at koşturuyor.

dodurgarsa
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 10:33

Itiraz her plana olabilir, önemli olan itirazlari bosa cikaracak adaletli ve hukuka uygun plan cikarilmasidir.

Binlerce ortak olan bir bölgede elbette plani begenmeyen, istemeyen de cikabilir.

Ama planda haksizlik, hukuksuzluk yapilmazsa hic bir itiraz plani engelleyemez.

Yuva'da haksizlik yapilmis, bir kadin imari tam 14 yil durdurabilmis.

Sehitali'de tek bir itiraz yüzünden tam 5 sene mahkemeyle ugrasmislar. Sebebi bir kisinin haksizliga ugramasi.

Dodurga yine tek bir itiraz yüzünden yillarca beklemek zorunda kaldi.

Parselasyonu yaparken adil olunur, kurallara uyulursa hic kimse magdur edilmez, plan da itirazlar olsa bile kolaylikla kesinlesir.

Elbette Tombakkaya, Karayatak, Ata, Mevlana'da da itirazlar olmustur. Ancak plan ve parselasyon demek ki hukuka uygun yapildi, bu sayede imar kesinlesti, bitti.

Belören'de ise maalesef en bastan ve her defasinda haksizliklar, hukuka aykiriliklar girla gitmis.

Bu Belören acaba deneme tahtasi mi?

Neden hic bir yerde olmayan belediye kesintisi burada dayatilmis durmus? Yok, demetevler tasinacakmis, arsa lazimmis. Bize ne kardesim, gitsin baska yere tasisin. Bütün Ankara'da kesintiyi dayatacak bula bula bizi mi buldular? Üstelik mahkeme bu isleme acikca hukuka aykiri diyor. Yasak olan seyi tekrar tekrar denemenin faydasi var mi?

Mahkeme her tarafta kademeli emsale hukuksuz demis, iptal etmis. Kör kör parmagim gözüne hesabi ayni seyi dayatmanin faydasi var mi?

Adamlarin sözde imar dairesi var, hukuk bürosu var, var oglu var, ama kentsel dönüsümün azami 500 hektara izin verdiginden haberleri yok, 1100 hektari birden yapiyorlar. Bu bile bile lades degil midir?

Plani cizdirdikleri plancida mi bunu bilmiyordu? Diyemedi mi, bakin bu yanlistir, iptal olur diye?

O nedenle ya buraya adam gibi, hukuka uygun bir plan yapacaklar ve sonuca erdirecekler;
ya da "kusura bakmayin, buraya dadanmis hirsiz-ugursuz tayfasinin arkasi saglam, biz düzgün imar yaparsak bunlarin alayi hapsi boylar, o nedenle sizi oyalayip duruyoruz" diyecekler.

Bunun artik lami cimi yok. Bu defa belediyesi de alayi da etegindeki taslari dökecek, ak kot kara kot meydana cikacak.

KasımTalha
1 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 11:31
Dodurgaarsa

İnşallah dediğiniz gibi olur.

Polat1971
1 ay önce - Çrş 02 Arl 2020, 23:15
AKYEL ve Özgeyurt Hisselerimi ihtiyaçtan dolayı satıyorum

Akyel Hissemi 165.000 TL den satışa çııkardım. 3644 Parselde bulunan Özgeyurt hisemede 120.000(604 M) istiyorum. 05052795065 Aytekin

sayfa 1651
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet