Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1441
Osman200
2 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 13:07

Arkadaslar bana bu gelen mektubu aciklaya bilirmi kendim yurtdisinda yasadim icin anlayamadim

(+)

Kolek siyoncu
2 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 13:29

Merhaba Osman bey,

size gelen yazı işte son zamanlarda sık sık bahsettiğimiz hisse hatalarının öbür türü ile ilgili bir yazı.

Bu tür yanlışların düzeltilmesine aslında geçen yıl başlanması lazımdı. Geçen sene parsellerin yeni ölçümü yapıldığında hangi parselin aslında ne metrajda olduğu, ancak aynı zamanda tapuda böyle başka parsellerle (sizinkinde İlyakut mahallesinden bir parselle) çakışmaların da tespiti yapılmış oldu.

1 sene beklediler şimdi mi yazı gönderdiler? Maşallah tapunun çalışma sürati sümüklübölcekleri geçmiş, kaplumbağalarla kafa kafaya yarışır hale gelmiş

Bu tür hataların dışında bir de hissedarların tapu kayıtlarındaki hisse oranının toplamda 1/1 i vermemesi şeklinde hatalar var. Bizi en çok uğraştıracak olanlar da onlar.

Serdar beyin dediğine göre en az 40 parselde böyle hatalar var, bu da belki binlerce tapunun değiştirimesi demektir. Muvafakat verip sorun çıkarmayacak olanlardan şimdiden Allah razı olsun; ancak muvafakat vermeyenlerin de size gelen yazıdaki gibi mahkemeye gitme hakkı bulunuyor ki, işin kötü tarafı da bu. İnşallah sorun çıkaranlar olmasın. Yoksa onların yüzünden hepimiz beklemek zorunda kalırız.

Sizin parselin 588 metrekaresi iptal edilecekmiş, yani %1 den daha az bir kısmı. Ona göre hissenizin metrajı sadece %1 den daha az küçülecek.

Sizden ricam lütfen konuyu mahkemeye taşımayınız.

Osman200
2 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 13:41

Tskler kolek siyoncu

Yani anladim kadarila 588 m benden "bedelsiz free" alacaklar ozaman neredeyse arsamin 4/1 aliyorlar bu sizce adaletlimi

Kolek siyoncu
2 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 13:45

Osman bey,

hayır sadece % 0,7 kaybınız olacak.

Parsel toplamda 75.000 metrekareden daha büyük. (75.365,77 m2)

Bunun sadece 588 metrekaresi kayboluyor. Yeni parsel boyutu 74.800 m2 kadar olacak.

Eğer sizin hisseniz 2300 m2 kadar ise kaybınız sadece 15 m2 civarında.

Selamlar

Osman200
2 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 14:00

Kolek siyoncu cok tsk ederim yardimin icin, icim rahatladi simdi

ihsanzede
2 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 19:56

söylenen 40 parselden sadece birinin yazısı bu ise diğer 39 parsel içinde yazılar hisse sahiplerine gönderilmiş demektir parselde 75000 metrede 588 metrelik bir hata binde 7 ye karşılık geliyorsa kimse bu bindelik farklar için mahkemeye gitmez yani bu hatalar herkesin hissesinden hisse oranında düşülecek ki bu iş için mahkemelere gitmek bence saçmalık olur

Kolek siyoncu
2 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 20:25

Sayin ihsanzade,

mantikli düsünülürse bu fark icin mahkemeye gidilmez. Ancak diger parsellerde hata orani nedir henüz bilmiyoruz. Insallah hepsinde cok kücüktür.

Öte yandan ise belki binde bir icin bile isi karistirmaya firsat arayan tipler var. Imara tas koymak icin dava acma isini talancilarla kim örgütledi?

Emin olun o kara zihniyetliler bu hisse hatalari konusunu da kullanmaya calisirlar.

Düsünün ki bütün köylüleri peslerine taktilar, protokol orani sadece %51 de kaldi.

Bu nedenle Allah yardimcimiz olsun.

YILBEY
2 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 08:37

Amin

ankara yolcusu
2 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 16:13

Arkadaşlar Cimere yazı yazmıştım cevap geldi aşağıda paylaşıyorum

(+)

Pasaoglu26
2 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 16:48
Mansur beye mesaj

Kıymetli arkadaşlarım Büyükşehir belediyesine yazdığım yazıya gelen cevap :

(SÖZ KONUSU BÖLGEDE 1/5000 VE 1/1000 ÖLÇEKLİ İMAR PLANLARI ONAYLANMIŞ OLUP, İTİRAZLAR DEĞERLENDİRME SÜRECİNDEDİR. İTİRAZLARIN DEĞERLENDİRİLİP PLANIN KESİNLEŞMESİNE MÜTEAKİP PARSELASYON PLANINA GEÇİLEBİLECEKTİR.
Bilgilerinize sunarım

sayfa 1441
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet