Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Cum 14 Eyl 2012, 22:52
Bursa BURULAŞ Otobüs Hatlarında Yaşanan İlave, Güzergah Değişimi ve İptal Haberleri ve Yorumlar


OTOBÜS HATLARINA YENİ DÜZENLEME
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ UKOME KURULU, 17 EYLÜL 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN BAZI OTOBÜS HATLARINI KALDIRMA KARARI ALIRKEN, BAZI HATLARDA DA DÜZENLEMEYE GİDİLDİ.Şehir içi ulaşımın rahatlaması için toplu taşıma hatlarında yeni düzenlemeler gidiliyor. Okulların açılmasıyla birlikte şehir içi trafiğini rahatlatacak adımlar atan Bursa Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu, 17 Eylül 2012’den itibaren 39, 24/C, 15/H, 3/G, 21/A, 3/A, 35/A, 18/H, 15/H, 21/D nolu otobüsleri kaldırma kararı aldı. İşletimden kaldırılan otobüslerin yanı sıra bazı hatlarda da güzergahlarda değişime gidildi.

21/A’nın alternatifi 21/C
Arabayatağı – İnönü Cad. güzergahında çalışan 21/A hattı kaldırıldı. Alternatifi olarak Mevlana Mahallesi – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 21/C hattı Yeşil Cami Caddesi’nden geçirilerek Su deposu Caddesi’ne bağlanması kararlaştırıldı. Böylelikle 21/A hattını kullananların alternatifi 21/C hattı oldu. Küçük Balıklı – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 18/H kaldırılırken, 18/H hattını kullananlar, alternatif olarak Altınova – Atatürk Caddesi güzergahında çalışan 18/İ hattını kullanabilecekler.

99 terminal hattının güzergahı uzatıldı
Siteler – İnönü Cad. güzergahında çalışan 3/A hattı ve Çukurca – Derebahçe güzergahında çalışan 35/A hattı kaldırılarak, Terminal – Derebahçe güzergahında çalışan 99 nolu hattın yeni güzergahı, Terminal – Derebahçe – Siteler olarak düzenlenmiştir. 3/A hattının alternatifi olarak 99 nolu hat; 35/A hattının alternatifi olarak ulaşılacak mahallelere göre 99 ya da 15 nolu hat kullanılabilir.

Kayapa TOKİ – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan B/33 hattı ve Hasanağa – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan B/33-H hattı güzergahları Küçük Sanayi Bursaray İstasyonu’na besleme hat olarak düzenlenerek kısaltıldı. Devlet Hastanesi istikametine gitmek isteyen vatandaşlar, Bursaray Şehreküstü İstasyonu + 35/B (ücretsiz) aktarmasını kullanabilecekler.

Doğancı – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 2/B hattının güzergahı Odunluk Mahallesi’nden sonra Hayran Caddesi’nden geçirilerek Acemler Bursaray İstasyonu’na besleme hat olarak düzenlendi. Devlet Hastanesi istikametine gidecek vatandaşlar Bursaray Şehreküstü İstasyonu + 35/B (ücretsiz) aktarmasını kullanabilecekler.

Ahmetköy Mah. – Haşim İşcan Cad. güzergahında çalışan B/27 hattı ve Gündoğdu Mah. – Fevzi Çakmak Cad. güzergahında çalışan B/29 hattı güzergahları Acemler Bursaray İstasyonu’na besleme hat olarak düzenlenmiştir.

Göçmen Konutları – Küçük Sanayi Bursaray İstasyonu güzergahında çalışan 3/G hattı kaldırılmıştır. Hasanağa TOKİ – Üniversite Bursaray İstasyonu güzergahında çalışan 1/T hattının araç sayısının yoğun saatlerde artırılması kararlaştırılmıştır. Alternatif olarak 1/T veya 1/TH hattı aktarmasız olarak Küçüksanayi ve İzmir Yolu’na ulaşım için kullanılabilir.

24/D Bursa Devlet Hastanesi’ne gidecek
75. Yıl Mah. – Çekirge Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 24/D hattı güzergahı 75. Yıl Mah. – Bursa Devlet Hastanesi olarak düzenlenmiştir. Siteler – Hamzabey Camii güzergahında çalışan 24/C hattı kaldırılmıştır. Alternatif olarak 75. Yıl Mah. – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 24/D hattı kullanılabilecektir.

Doğu Garajı – Atatürk Cad. güzergahında çalışan 39 nolu hat kaldırılmıştır. Alternatif olarak Millet Mah. – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 20/A hattı kullanılabilir.

Adalet Mah. – Acemler Bursaray İstasyonu – Armutköy güzergahında çalışan 15/H hattı kaldırılmıştır. Alternatif olarak Armutköy – Bursa Devlet Hastanesi güzergahında çalışan 15 nolu hat kullanılabilir.

21/D hattının alternatifi olarak yeni oluşturulan Kumlukalan- Samanlı- Y. İhtisas- Arabayatağı İstasyonu- Şevket Yılmaz Hastanesi arasında hizmet veren D/9 ya da 21 nolu hat tercih edilebilir.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/otobus-hatlarina-yeni-duz ...ber/11232/

Bu otobüs hatlarını kullanan arkadaşlarımıza duyurulur!


En son Berktuğ tarafından Sal 11 Şub 2014, 22:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


burak akcan
6 yıl önce - Cum 14 Eyl 2012, 23:25

Kararlar devrim gibi.Buradan şu sonuçları çıkarabiliriz.
1-Artık köylerden ve kademeli olarak her mahalleden şehir merkezine gidilemeyecek.
Bu hatları kullanan vatandaşlar bana kızacak ama yıllardan beri olması gereken buydu.
2-Bursarayın kapasite kullanım oranı artacak.
3-Bursarayın 2001 tarihinde açılmasıyla başlayan ve BURULAŞ'ın kurulmasıyla hızlanan tasviye süreci BOİ adına tamamlanmış oluyor.
4-BURULAŞ gerek kendi bünyesindeki,gerekse BOİ'nin işlettiği zarar eden hatları çalıştırmayacak.


eray36
6 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2012, 00:31

Bu hatların kaldırılması iyi mi oldu kötü mü oldu ? Gerçekten zarar mı ediyorlardı ? Kendimden örnek vermem gerekirse birkaç defa 35/A hattını kullandım. Ne çok doluydu ne de çok boştu. Ama kaldırılmasını da gerektirecek bir durum yoktu.umutberk
6 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2012, 02:19

Alıntı:
birkaç defa 35/A hattını kullandım. Ne çok doluydu ne de çok boştu. Ama kaldırılmasını da gerektirecek bir durum yoktu.


Bu hattı çok iyi biliyorum ve bu hattın kaldırılmasının tek sebebi otobüs işletmesinin hataları. Şöyle ki;
bu hat ilk kurulduğunda 35/İ olarak eski otobüslerle servis veriliyordu ve pek ilgi yoktu ama kısa süre sonra yeni alınan doruklar bu hatta kullanılmaya başladı ve 30dk sefer aralığı ile hizmet verildi. Yeni otobüsler halkın ilgisini çekti ve hatta yoğun ilgi oldu. 35/İ'nin güzergahı Beşyol - Etibank - Merinos - Fomara - Heykel ve Haşim İşcan'dan dönüş şeklindeydi. Özellikle dersaneye giden öğrenciler sayesinde otobüs tamamen dolu olarak çalışıyordu ve tarifesi kısa hat şeklindeydi. Bu sayede halk dolmuşa göre ucuz olan ve yeni otobüslerle hizmet veren bu hattı kullanıyordu. Daha sonra işletmeci ilk hatasını yaparak hattı bir uçta Çukurca köye diğer uçta ise Derebehçe'ye uzattı , Fomara yerine Altıparmak üzerinden çalıştırdı ve tarifesini uzun hat olarak uygulamaya başladı. Bu durumda otobüs hem güzergah olarak hem de ücret olarak avantajını kaybetti. İnsanlar 30dk bekleyip dolmuşla aynı ücreti ödemek yerine hemen dolmuşa binip gitmeyi tercih etti. Bunun üzerine otobüse olan ilginin azalması sebebiyle işletmeci tekrar hata yaptı ve servis sıklığını önce 60dk'ya sonra da 120dk'ya çıkardı bu durum da otobüs hattına olan ilginin tamamen son bulmasına sebep oldu. Şimdi de bu hattı kaldırdılar.

Bu otobüs hattının çalıştığı bölgeden Heykel'e giden bir çok dolmuş hattı var. Otobüs işletmesi 35/İ hattını tekrardan hizmete verip 10-15 dk gibi bir sıklıkta çalıştırırsa müşterisi çok olur. Kısaca bu hattı bitiren işletmecinin hataları , halkın ilgisizliği değil!


mustafaguler
6 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2012, 10:01

Şimdi benim anladağım kadarıyla Acemler İstasyonu'na ekstradan üç hat daha gelmiş. Zaten burada ki duraklar dolu bu otobüsler nasıl yolcu indirip bindirecekler? Acaba Acemler'de bekleme yapmayacaklar mı?

NOT: Acemler'de 5 durak var ve bu duraklar da B39, B16A, 20B, B5 ve B17A duruyor. Ayrıca otobüs duraklarının yanında taksi durağı mevcut.


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pzr 24 Şub 2013, 19:51

HALKIMIZA DUYURULUR!

62 | KUŞTEPE - ATATÜRK CADDESİ hattı iptâl edilerek yerine;
G/1 | KUŞTEPE - BURSA DEVLET HAST. hattı hizmete alınmıştır.

Saygılarımla.Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 04 Mar 2013, 14:51

HALKIMIZA DUYURULUR!

D/4 | VAKIFKÖY - SİTELER hattının güzergâhı uzatılarak;
D/4 | VAKIFKÖY HOBİ BAHÇELERİ - SİTELER şeklinde değiştirilmiştir.

Saat bilgisi için tıklayın...


Atakan Ateş

5 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 00:23

62 63 64 65 nolu hatlar mahkeme karaıyla iptal edilmiş. Sadece 62 nolu hattın yerine yeni bir hat konulmuş ya diyerleri ne durumda bilen varmı ?

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 01:33

Atakan Ateş demiş ki:
62 63 64 65 nolu hatlar mahkeme karaıyla iptal edilmiş.

63,64,65 nolu hatlar yoktu. Sadece 62 iptal edildi. Onun yerine gördüğün gibi hat verildi.


Atakan Ateş

5 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 14:27

Berktuğ bey şunu merak etim 66 nolu hatta mahkemelikmiş onun yerinede başka bir hat hazırmı ?sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara