Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
TURAN YUNUS
5 yıl önce - Cum 22 Şub 2013, 23:26
Denizli Asis Otobüsüm Nerede Uygulaması

Arkadaşlar malumunuz Denizli Tureks elektronik bilette ASİS Akıllı Bilet sistemini kullanıyor. ASİS'in son uygulaması da internet üzerinden telefon veya bilgisayar aracılığıyla;
-Kartınızda kalan bakiyeyi
-Dolum noktalarını
-Ücret tarifesini
-Otobüsün nerede olduğunu haritadan gösterme
-Hat hareket saatleri
-Kart kullanım raporununa
ulaşabileceğiz
Ancak şu an sistem test aşamasında olmalı ki eksiklikleri haylice fazla. Denizli için tespit ettiklerim
-Dolum noktaların hepsi yok.
-Haritadan otobüsün yerini göstermiyor.
-Denizli için hat hareket saatleri sistemde tanımlı değil.
-Telefon uygulaması olmasına karşın daha kullanıma açık değil.
-Çoğu hattın ilk ve son durak ismi kayıtlı, bazılarının ise sadece hat numaraları. Olması gereken ise hat numarası yanında ilk son durağı. (Telefon uygulamasında sadece hat numaraları gözüküyor.)
- Chrome'dan harita hiç çıkmıyor. Opera'da denedim harita çıkıyor ancak hatlar ya çıkmıyor ya da Arap yarım adasında gözüküyor. (Kampüs-üçler hattını göster dediğinizde )

sisteme göre 20 numara resmin aşağı ortasında gözüken yeşil olarak işaretlenen bölge.

www.akillibiletim.com

En kısa sürede sistemin sağlıklı olarak çalışması dileğiyle.

Sistem daha devreye girmeden başlık açmamın sebebi herkesin haberi olması ve sık sık denemesi. Mesela dün sistemde harita yoktu bugün eklemişler kısa zamanda otobüsleri haritadan izleyebiliriz. Bunun için sistemin gelişmelerini, eksiklerini burada paylaşalım.

gencmustafa
5 yıl önce - Cmt 23 Şub 2013, 01:40

Valla çok bilgilendirici bir başlık olmuş.Uygulama da da sorunlar giderilirse çok güzel olacağa benziyor.

TURAN YUNUS
4 yıl önce - Cmt 23 Şub 2013, 15:55

Alıntı:
Chrome'dan harita hiç çıkmıyor.

Chrome'da haritanın çıkmamasının sebebi güvenliktenmiş. Chrome'dan girmek isteyen arkadaşlar adres çubuğunun sağında bulunan kalkan simgesine tıklayıp yine de göstere tıkladığınızda harita çıkıyor. Ancak dediğim gibi daha hatlar tanıtılmış değil.

bahriaskin
4 yıl önce - Pzr 24 Şub 2013, 00:28

3 ilin fiyatını baktım Eskişehir Malatya Erzincan bilet fiyatı en pahallı olanı Denizli çıktı. Diğerlerini bakmaya cesaretim kalmadı

Ali Y
4 yıl önce - Pzr 24 Şub 2013, 12:57
Turex Şehirici Otobüs Ücretleri

Afyonkarahisarda da Turex var ama bizden ucuz.

Tam Bilet 1.00 TL
Öğrenci Bileti: 0.75 TL

TURAN YUNUS
4 yıl önce - Pzr 24 Şub 2013, 22:16

Alıntı:
Afyonkarahisarda da Turex var ama bizden ucuz.

Ücretleri belirleyen belediyelerdir. Bu kadar yüksek fiyata otobüse biniyorsak bu kararı veren belediyeyi yönetenlerin suçudur.
Söz açılmışken şöyle bir durumu da hatırlatmak isterim zamanında zam yapılmadan önce Tureks de minibüsçüler de zam istedi. Minibüsçüler sivil için 1,60 isterken Tureks sivil için istediği ücret 1,80 idi. Belediye de nasıl olduysa minibüsçülerin istediği ücreti kabul edip sivil ücreti 1,60 yaptı. Öğrenci ücretini hatırlamıyorum ancak yine Tureks şimdikinden yüksek bir fiyat önermişti.

Sivil ücret ile öğrenci ücretini arasındaki farkın en az olduğu illerden biriyiz. ki minibüslerde üniversite okuyana öğrenci demiyorlar ya neyse... İzmir'de 85 kuruş fark var. İstanbul'da 95 kuruş... Denizli ise 34 kuruş fark var adalet mi? Normal olan ise öğrenci sivilin yarısından biraz fazla olmasıdır yani sivil 1.60 ise öğrenci 85 ya da 90 kuruşa taşınmalı... Neyse fazla uzattım. Konu içildiği için açıklama yapmak istedim.

TURAN YUNUS
4 yıl önce - Pts 18 Mar 2013, 13:44

Otobüsüm nerede uygulamasında 7 tane 20 ve 20/1 numaralı aracın konumunu anlık takip edebiliyorsunuz.
Bilgisayardan girdiğinizde sadece otobüsün hangi hatta çalıştığını görebiliyorken akıllı telefonlarda aracın plakasını ve şoförün ismini de görebiliyorsunuz. Ayrıca telefondan 1 araç bilgisayardan da aynı yerde 2 araç Bozburun'da gözüküyor.
En kısa zamanda bütün hatları takip edebilmek dileğiyle...

TURAN YUNUS
4 yıl önce - Cum 05 Nis 2013, 12:34

Otobüsüm nerede uygulamasında 8 tane 20 ve 20/1 numaralı aracın konumunu anlık takip edebiliyorsunuz.
79(yedek), 86, 87, 103, 109 numaralı araçlar gözükmüyor.
Ayrıca bilgisayardan baktığınızda ilk olarak otobüsün filo kodunu görüyorsunuz üzerine gelince hat numarası yazıyor.
Telefon uygulamasında ise bir farklılık yok.

TURAN YUNUS
4 yıl önce - Prş 10 Ekm 2013, 10:06

Uygulama eksikleri olsa da çalışıyor 50yi aşkın otobüsü takip edebiliyorsunuz ama üye girişi yapmadığınızda işleminizi şu an gerçekleştiremiyoruz şeklinde uyarı alıyorsunuz.

Telefondan girdiğinizde hattı, aracın plakasını, şoförü ve filo kodunu öğrenebiliyorsunuz bunun yanında mercedesler de dahil olmak üzere hepsi engelli uyumu yok şeklinde yazıyor. Bilgisayardan girdiğinizde sadece hattı ve filo kodunu görebiliyorsunuz.

enis güneş
4 yıl önce - Prş 10 Ekm 2013, 10:12

Ben ce tüm Türkiyede tek tip yolcu kartı olmalı 'Türkiye Kart' 'Ay Yıldız' gibi çoğaltılabilir

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege