Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Oğulhan
2 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2015, 03:44

2009da Halep'e tren seferleri başlamıştı. Büyük Krıvaziyerler geliyordu Türkiye'nin en büyük limanı olan Mersin'e. Ama şimdi Suriye tehtidinden dolayı ne seferler kaldı ne kruvaziyer gemiler...

Emir ERTEN

2 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2015, 03:59

Bu siyasi kargaşada olan Mersin'e oldu. 2011 yılında turizm ivme kazanmıştı. Daha sonra nedeni meçhul bir iç savaş ile turizm yara Aldı. Mersin'in bulunduğu coğrafya itibariyle güvensizlik algısı yaratıldı.

Umarım siyasi krizler sona erer ve gelişim kaldığı yerden sürer.

Misafir 340

1 yıl önce - Cmt 12 Ksm 2016, 23:39

Buraları bir bütün olarak ele alın doğu akdeniz(mersin,adana,osmaniye,hatay) MERSİNDEN BAŞLAYIP ADANA İSKENDERUNA KADAR DUBLE SAHİLYOLU yapılmalıki bölgesel turizmi sağlanmış olur turizm yatırımları desteklenmiş olur ayrıca sanayi ticaret enerji yatırımlarıda desteklenmiş olur arap ülkelerinden yatırımlar gelmeye başlar. Çukurovanın turizm destinasyonu artar. Turizmde depar çağ atlarız. Altyapının sağlanması için en büyük altyapı sorunu yol sorunudur. Yolu olmayan yere kimse yatırım yapmaz. Yol medeniyettir yolu olmayan toplum toplum sayılmaz. Mersinden iskenderuna kadar olan bölgeye sahil yolu mutlaka yapılmalıdır Akdeniz turizm cenneti olur

Misafir 2b9

1 yıl önce - Pzr 13 Ksm 2016, 00:05

Ercaaaan çok yanlış düşünüyorsun neden olmasın akdeniz sahili boyunca değerlendirmeliyiz zaten mecliste görüşüldü. Akdeniz Bölgesel Turizmi diye ÇED raporunda arge çalışmaları dahi yapıldı hükümetin turizm kalkınma planlarında yer alıyor ARGE çalışmalarından sonra etüt projeleri hazırlanıp projeyi hayata geçirmeye başlayacaklar neden olmasın şehirler arasında ayrım yapmayalım

kaan0703
1 yıl önce - Pts 14 Ksm 2016, 21:40

Hatayda samandag sahilinden iskenderuna cikan bir dag yolu var...bu yol dan ozellikle gittim kesinlikle cok nefis bir sahil var orman ve deniz el degmemis durumda..en fazla 40 km bir yol yapilsa antakya sehir olarak turizme yatkin bir yer..yemekleri ve kulturu ile ancak bur cok yerde daglara taslara duble yollar yapilirken bu bolge sahipsiz..kisaca samandagdan mersine kadar yapilacak bir yol bu bolgeye cok faydali olacaktir..

Misafir 2b4

1 yıl önce - Prş 17 Ksm 2016, 01:14

Tebrik ediyorum seni KAAN kardeş mutlaka mersinden hatay samandağına kadar duble sahil yolu açılmalı ki DOĞU AKDENİZ BÖLGESEL TURİZMİ GERÇEKLEŞMİŞ OLUR yaklaşık 350 km sahil şeridi turizme kazandırılmış olur böylece mersin adana osmaniye hatay gaziantep k maraşın çehresi değişir Böylece DOĞU AKDENİZ BÖLGESEL TURİZMİ GERÇEyaklaşıkKLEŞMİŞ OLUR

kaanc
1 yıl önce - Prş 17 Ksm 2016, 02:13

bu bölgenin sıkıntısı yol yok.
en son mersin ziyaretimde silifke civarlarına uğradım evet çok güzel sahiller koylar var fakat adana havalimanıda inip(yenisi yapılıyor tarsus civarina) uzuunca bir karayolu yolculuğu ile bu bölgeye gelinebiliyor. antalyadan başlayıp doğu akdenizin hepsini içine alacak bir sahil yolu (antalya mersin arası yapılmaya çalışılıyor) ve turizm amaçlı bir - iki havalimanı şart

Misafir 402

1 yıl önce - Pts 21 Ksm 2016, 00:33

Kaan kardeş canı gönülden tebrik ediyorum Seni anlayışın için devlet isterse bu yolu duble yapar 350 km sahil turizme kazandırılmış olur altyapı sorunu olan YOLU sorunu çözüme kavuşturulmuş olur turizm yatırımları gelmeye başlar

yuceladana
1 yıl önce - Pts 21 Ksm 2016, 00:45

Nedir bu "Doğu Akdeniz" lafı arkadaşlar, Mersin tarafı deyin, Adana tarafı deyin, Doğu Akdeniz
diye bir bölge mi var, son yıllarda İstanbul dayatması olarak bir de bu laf çıktı. Antalya kendine
Batı Akdeniz mi diyor, hayır Akdeniz diyor, asıl Akdeniz orası da burası başka bir yer mi, neden
böyle zokaları yutuyoruz anlamıyorum. Doğu lafının ne kadar antipatik olduğunu anlayamıyor muyuz,
bu kadar mı sezgiden yoksunuz.

yusufsezgin
1 yıl önce - Pts 21 Ksm 2016, 13:20

Alıntı:
Nedir bu "Doğu Akdeniz" lafı arkadaşlar, Mersin tarafı deyin, Adana tarafı deyin, Doğu Akdeniz
diye bir bölge mi var, son yıllarda İstanbul dayatması olarak bir de bu laf çıktı. Antalya kendine
Batı Akdeniz mi diyor, hayır Akdeniz diyor, asıl Akdeniz orası da burası başka bir yer mi, neden
böyle zokaları yutuyoruz anlamıyorum. Doğu lafının ne kadar antipatik olduğunu anlayamıyor muyuz,
bu kadar mı sezgiden yoksunuz.

Benim de ısrarla anlatmaya çalıştığım şey. Bu saçma doğu Akdeniz lafı da nerden çıktı arkadaş? Neden böyle saçma zokaları yutuyoruz yahu!

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET