Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 18 Şub 2013, 14:11
Bursa Büyükşehir Belediyesi Web Sayfası (bursa.bel.tr) Hakkında


BÜYÜKŞEHİR BURSA’YI CEBİNİZE TAŞIYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ANDROİD MOBİL UYGULAMASI İLE HEM BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİ HEM DE KENTİN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARINI CANLI GÖRÜNTÜLERLE VATANDAŞIN CEBİNE TAŞIYOR.Bursa Büyükşehir Belediyesi, android mobil uygulaması ile hem belediyecilik hizmetlerini hem de kentin tarihi ve turistik mekanlarını canlı görüntülerle vatandaşın cebine taşıyor.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, bilgi teknolojilerine bağlı yaşanan değişimlere ayak uydurarak, teknolojik altyapısını da gün geçtikçe yeniliyor. Gerek belediyecilik hizmetlerinin sunumu, gerekse vatandaşın hizmetlere daha kolay erişiminin sağlanması amacıyla bugüne kadar mobil web sitesi, sms sorgulama sistemleri ve e-belediyecilik uygulamalarını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, tablet bilgisayar kullanımının artması ve andoid işletim sistemli cep telefonlarının yaygınlaşması üzerine Android Mobil Uygulamasını hayata geçirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Android Mobil Uygulaması google play store´da yayınlandı.

Turizme katkı
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki yazılım uzmanları tarafından hayata geçirilen uygulama ile vatandaşlar artık android işletim sistemine sahip tabletleri ve cep telefonları ile Güncel haberler, duyurular, etkinlikler, ihaleler, e-yayınlar, projeler, meclis kararları, ulaşım hatları, durakları, bukart bayileri, borç sorgulama, seyahat kartı, evrak, hal fiyatları, mezar yeri, istek şikayet bildirimi ve sorgulaması ve Bursa Büyükşehir Belediyesi´ne ait kurumsal bilgilere istedikleri her yerden rahatlıkla ulaşabilecek. Uygulama belediyecilik hizmetlerine erişimi kolaylaştırmanın yanında Bursa’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik de önemli katkılar sağlıyor. Uygulamada Heykel, yeni stadyum içi ve dışı ve Osmangazi metro istasyonunu gibi noktaların canlı görüntülerini de izleme olanağı sağlıyor. Uygulama sayesinde yakında Emirsultan, Yeşil, Kent meydanı, Ulucami gibi tarihi ve turistik mekanların görüntüleri de canlı olarak paylaşıma açılacak. Böylelikle Bursa’nın tarihi mekanları, dünyanın herhangi bir köşesinden izlenebilecek.

Uygulama; https://play.google.com/store/apps/details?id=com ...inizde.mob adresinden android işletim sistemli telefonlara yüklenebilecek. Ayrıca uygulamanın IOS versiyon çalışmalarının testi de yapılırken, kısa zaman sonra Appstore´dan da indirilebilecek duruma gelecek.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-bursa-yi-cebin ...ber/12612/

Büyükşehir Belediyesi web sayfamız oldukça güzel, daha da güzelleşeceğini düşünüyorum.
Android uygulaması ile cep telefonlarına dahi hizmet vermesi de günümüz teknolojisinde iyi bir düşünce. Çok yakında iPhone ve diğer sürümleri de çıkmalıdır.


gokboraleb
5 yıl önce - Pts 18 Şub 2013, 17:04

Cok guzel olmus kutluyorum Belediyeyi harika bir uygulama

TahirOruç
5 yıl önce - Çrş 20 Şub 2013, 12:43

gercekten android surumu cok guzel olmus.bekliyordum zaten.artik her yerde bbb nin sitesini girebilecegizÖzgün Akkaş

5 yıl önce - Çrş 20 Şub 2013, 12:54

Acaba bu android uygulamasından Timsah Arenanın canlı yayın kameralarını izliyebilecekmiyiz

gokboraleb
5 yıl önce - Çrş 20 Şub 2013, 13:33

Evet izliyoruz sehir kameralari da var..Hatta yakinda tum tarihsel eserlerin canli yayinini da izleyecegiz ve muhtesem olacak

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Sal 30 Tem 2013, 11:40

BÜYÜKŞEHİR, E-DEVLET’E ENTEGRE OLDU
Alıntı:
- BİLGİ İŞLEM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN PROJE SONUCUNDA BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ E-DEVLET’E ENTEGRE OLDU.Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen proje sonucunda Bursa Büyükşehir Belediyesi e-Devlet’e entegre oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan www.turkiye.gov.tr adresli internet sitesi e-Devlet Kapısı’na entegre oldu. Kamu hizmetlerini, vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmayı amaçlayan sistemde, Bursa Büyükşehir Belediyesi de 24 ildeki 59 belediye arasındaki yerini aldı. Vatandaşlar e-Devlet Kapısı üzerinden beyan bilgileri sorgulama, borç bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama ve tahsilat bilgileri sorgulama işlemlerini yapabilecekleri gibi bilgi edinme başvurularını da bu yolla yapabilecekler.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir--e-devlet-e-en ...ber/13851/

Bunu bekliyordum uzun zamandır, sonunda geçmiş hayırlı olsun.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Pts 17 Şub 2014, 14:30

MOBİL TURİZM BAŞLADI
Alıntı:
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 3 DİLDE IPHONE-IPAD TABANLI OLARAK HAZIRLANAN MOBİL UYGULAMA ‘ENJOY BURSA’ İLE BURSA’NIN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARINI KEŞFETMEK ARTIK ÇOK DAHA KOLAYBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 dilde Iphone-Ipad tabanlı olarak hazırlanan mobil uygulama ‘Enjoy Bursa’ ile Bursa’nın tarihi ve turistik mekanlarını keşfetmek artık çok daha kolay.

Bursa’yı açık hava müzesi haline getirmek amacıyla 8500 yıllık arkeolojik bölgelerden 2300 yıllık Bitinya surlarına, 700 yıllık Osmanlı eserlerinden Cumhuriyet dönemi sivil mimari örneği yapılara kadar her alanda yoğun bir çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, kentin turizm pastasından aldığı payı artırmak amacıyla tanıtım çalışmalarına da ağırlık verdi. Dijital devrimin yaşandığı günümüzde harita, broşür, katalog gibi argümanların yerini cep telefonu ve tablet uyumlu programlar alırken, Büyükşehir Belediyesi de Bursa’nın tarihi ve turistik mekanlarını dijital mecraya taşıdı. Bursa’nın tarihi ve kültürel mirasına ışık tutmak, yerli ve yabancı turistlere Bursa ile ilgili detaylı bilgi sunmak amacıyla Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere 3 dilde iphone -ipad tabanlı hazırlanan ‘Enjoy Bursa’ adlı mobil uygulama ile Bursa’yı keşfetmek artık çok daha kolay hale geldi.

Bursa’yı yeniden keşfedin
Uygulama; ‘keşfet’ özelliği ile şehirdeki mekanları bulunduğunuz konuma olan uzaklıklarına göre keşfetme imkanı sunarken, birbirinden güzel fotoğrafları incelemeye imkan sağlıyor. Bunun yanında ‘dinle’ özelliği ile mekanlar hakkındaki bilgileri dinleyerek de bilgi sahibi olmak mümkün. ‘Rotalar’ başlığından size uygun olan rotalardan birini seçebilir, bulunduğunuz konumdan diğer mekanlara nasıl gideceğinizi gösteren yol haritasıyla gezi planınızı rahatça belirleyebilir, ‘Eski Bursa’ başlığında ise mekanların eski fotoğraflarını ve harita üzerindeki konumlarını görüntüleyebilirsiniz. ‘Zaman tüneli’ özelliği ile Bursa´nın geçmişten günümüze geçirdiği değişimi inceleme imkanı bulurken, ‘Bursa Şehir Rehberi’ sayesinde yeşil Bursa’nın tarihi, lezzet durakları ve konaklama seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Beğendiğiniz mekanları Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda veya elektronik posta yoluyla sevdiklerinizle paylaşma imkanın sunan uygulama, şehirdeki hava durumunu güncel olarak takip etme olanağı da sağlıyor. Karekod uygulaması ile tarihi mekanlardaki kare kodları okutarak hızlıca ilgili mekanın bilgilerine ulaşmak da mümkün. IPAD ve iphone akıllı cihazlara sahip kullanıcılar Appstore´dan ‘Enjoy Bursa’ uygulamasını yükleyebilirler.
Öte yandan android mobil cihazlar için ´3 Boyutlu Mobil Turizm Atlası´ projesi de son aşamaya geldi. Kullanıcılar, mekanlara ait fotoğraf, video, 3 boyutlu model, konum bilgisi ve 360 derece panoramik fotoğraflarla zenginleştirilmiş içeriğe android tabanlı mobil cihazlarından ulaşabilecekler. Haziran ayında bitirilmesi hedeflenen bu projelerle Bursa´nın turizm pastasından aldığı payın daha da artırılması amaçlanıyor.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mobil-turizm-basladi/haber/16056/

Umarım değişik uygulamalar ve android versiyonu da yayınlanır.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 09 Nis 2014, 12:42

BÜYÜKŞEHİR WEB SAYFASINDAN İSTEK-ŞİKAYET BİLDİRİMİ SORGULAMASI ARTIK YAPILABİLİYOR!

İstek-Şikayet sorgulaması nasıl yapılır adımlarla anlatıyorum:

1. Adım: Önce İstek-Şikayet Bildirimi sayfasına girilir.

2.Adım: İstek-şikayet sorgula düğmesine tıklanır.3.Adım: Şikayet numarası ister. Şikayet numarası için verdiğimiz iletişim bilgilerimizdeki mail adresine bakılır.

4.Adım: Şikayet numarası alınarak ilgili kısma yazılır ve sorgulanır.5.Adım: Değerlendirme raporu elimize ulaşır.Kolay gelsin.

Not: Şikayet numarası örnektir. Verdiğim numara ile buradaki sonuç uyuşmayabilir.


oral ünlü
4 yıl önce - Çrş 09 Nis 2014, 13:22

Burulaş için cep telefonuyla rahatça gezilebilecek bir internet sitesi yok belediyenin. Ayrıca İstanbul'daki gibi her otobüsün GPS sistemiyle entegre bir şekilde akıllı telefon alt yapılı bir sistem kurulmalı. Durakta beklerken, beklediğimiz otobüsün yerini görebilmeli, ne kadar bekleyeceğimizi bilmeliyiz.
Örnek:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com ...un.mobiett


Misafir 8370

4 yıl önce - Sal 19 Ağu 2014, 02:19

Ben makedonyadan gostivardan geçenlerde muhterem bursa belediye başkanı ziyaret etti sağolsu,resimleri nasıl gorebilirim acaba saygılarımlasayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet