Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
mustafaguler
5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 19:51
Bursa Osmangazi'de Kentsel Dönüşüm 4 Bölgede Olacak


Alıntı:
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kentsel dönüşüm çalışmaları için Osmangazi’yi dört farklı bölgeye böldüklerini, dönüşümden 30 yıl sonra Bursa’ya bir vizyon koymak istediklerini söyledi.Osmangazi AK Parti İlçe Danışma Meclis´nde konuşan Dündar, kentsel dönüşüm çalışmalarını Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sürdürdüklerini ifade ederek, "Öncelikle zihinlerde bir dönüşüm yapmamız gerekiyor. Zihinlerde dönüşümden sonra 30 yıllık Bursa’ya bir vizyon koymak istiyoruz. Adım adım çarpık kentleşme ortadan kalkacak. Ulaşım sorunu çözülecek ve sosyal donatı alanları da ortaya çıkarak hep tarihi doku içerinde modern bir şehir planlıyoruz” dedi.

Osmangazi’yi kentsel dönüşüm çalışmaları için 4 farklı bölgeye böldüklerinin altını çizen Dündar, “A bölgesi Gökdere’den Paşaçiftliği’ne kadar iki yol arasında, çevreyolu ve demir yolunu kapsıyor. B bölgesi ise Altıparmak ve Çırpan gibi mahalleleri kapsıyor. Bu mahallelerin de kentsel yenilenme ile elden geçirilmesi gerekiyor. C bölgesi tarihi bölge ve dağ yamaçlarını kapsıyor. Dağ yamaçları Bursa’nın en kıymetli bölgeleridir. Buralarda vatandaşlarla birlikte onların daha rahat yaşam sağlayabileceği ulaşım problemini de çözeceğiz. D bölgesi ise, konutla sanayinin iç içe girmiş olduğu bölgeleri kapsıyor. Bu konuyla ilgili müteahhitlerle görüşerek müteahhitlerin düşünceleri vatandaşlara söyleyeceğiz” diye konuştu.

Yerel seçimlere yaklaşıldığını vurgulayan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cihat Çini ise, “Yerel seçimlere yaklaştığımız bu dönemde başta genel merkezimiz ve il başkanlığımız ile uyum içinde çalışıyoruz. Belirlenen hedefler doğrultusunda emin ve kararlı adımlarla yürüyeceğiz. Özellikle geride bıraktığımız yıl içerisinde yeni anayasayla birlikte ülkemizin ana gündemi olan kentsel dönüşüm çalışmaları belediyelerimizle birlikte yürütüyoruz” şeklinde konuştu.


Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kentsel-donusum-osmangazi ...ber/12547/

Sonunda osmangazi Belediyesi'nden de kentsel dönüşüm ile ilgili planlar yavaş yavaş gelmeye başladı. A, B, C ve D planı adı altında dörde bölünmüş ama şuan için D Planın da şurası olacak diyemiyoruz ne yazık ki.

A Planı şuan Osmangazi nüfus yapısının en çok oluşturduğu bölge ve başlıca mahalle isimleri saymak gerekirse: Zafer, Başaran, Veysel Karani, Yeşilova, Küplüpınar, Fatih, Soğanlı, Çiftehavuzlar, Gaziakdemir, Soğanlı ve Sırameşeler.

B Planı ise şehrin merkezini ildilendiriyor ve tahminin bu bölge Fevzi Çakmak Caddesi, İlkbahar Caddesi, Stadyum Caddesi ve Altıparmak Caddesi arasında kalan bölgeyi kapsıyor.

C Planı dağ yamaçlarını kapsıyor ama orada nasıl bir dönüşüm olacak bende merak ediyorum.


Batur

5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 20:50

Kentsel dönüşümde böyle planlama yapmak önemli ancak 4 bölümün içinde Hürriyet, Bağlarbaşı, Hamitler, Yenibağlar, Yunuseli gibi mahalleleri göremiyoruz. Orası için ayrı bir planlama mı yapılıyor acaba.

mert uludağ
5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 21:41

A planına Çirişhane'nin de dahil edilmesi gerektiğini düşünüyorum.mustafaguler
5 yıl önce - Pts 11 Şub 2013, 22:14

Alıntı:
A planına Çirişhane'nin de dahil edilmesi gerektiğini düşünüyorum.


Zaten plan içerisinde. Ben sadece başlıca mahalleleri saydım, hepsini değil


Misafir 86e

3 yıl önce - Pts 23 Şub 2015, 18:06

BAŞARAN MH.DÖNÜŞÜM OLMAYACAK DİYE DUYMUŞTUM.EĞER GELECEKSE BİRAN EVVEL GELSİNMisafir f65

1 yıl önce - Sal 12 Arl 2017, 09:39

Fatih mh yıkım varmı ben oradan bina alacamda

murat159357
1 yıl önce - Sal 12 Arl 2017, 14:46

Imar durumuna bak bakalm yeni imar durumu yapiliyor muhtarlikta var yenisi belediye daha gecirmedi bilgisayaracevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet