Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'nün İnşaatı, Açılışı ve İETT
« önceki   123 ... 323334

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 34
Ebübekir
2 yıl önce - Çrş 27 Eyl 2017, 23:41

Boğaz Köprüsü inşaatından görüntüler.

ümit 806

1 yıl önce - Çrş 08 Ağu 2018, 13:01

Alıntı:
Göksu, Anadoluhisarı ve çevre semt sakinlerinin çok sevdiği ve sürekli gittiği bir mesire yeri vardı. Burası yemyeşil ve ağaçlık, hem de boğaz kıyısında bir yerdi (yerin ismini unuttum). Sonra bir gün köprü inşaatı başladı. Mesire yerinin etrafı kapatıldı, ağaçlar kesildi ve zemin düzlendi. Tabliye deposu ve şantiye olarak kullanıldı.

İnşaat bittikten sonra burası boşaltıldı. Ve en son gördüğümde hala bomboş, çamur içinde etrafı kapalı bir mekandı.

Alıntı:
Bogaz Koprusu'ne Bogaz'in hediyesi Kucuksu cayiri olmustur. Kopru bitiminden sonra
o gunku haline getirilecegi soylenen Kucuksu cayirinin iki yakasi biraraya gelmedi.
Yapilan tercihler mutlaka bir vazgecisin uzerine kurulur.

Sevgiyle kalin.

Geçen pazar günü (10 gün kadar önce) Küçüksu Mesire alanı'nın faaliyete geçtiğini gördüm. İlave olarak İETT'nin geçen gün instagram'da paylaştığı istanbul plajları ve geçen İETT hatları paylaşımında 14R ve 15YK hatları ile Küçüksu Plajı'na gidilebileceği yazılmıştı.

Bu iki gelişme bana hemen bu başlıktaki mesire yerinden bahseden mesajları hatırlattı. Mesire alanının kenarları otopark olarak açılmış. Öyle ki ben ilk bakışta mesire yeri olarak açıldığını düşünmedim. Sonra etraftaki afişleri gördüm.

İETT'nin Küçüksu'yu plajlar içinde sayan paylaşımı (not: hareketli resim hareket etmezse tıklamak gerekiyor):
https://www.instagram.com/p/BmBsWzFh7BG/

Bu da benim 10 gün kadar önce çektiğim mesire alanının dışındaki fotoğraflar. Fotoğraflarda Anadolu Hisarı'na yapışmış küçük dükkanların da yıkılıp hisar cephesinin açıldığı gözüküyor.
https://www.instagram.com/p/Bl2ZLDClPMa

ctasan
8 ay önce - Pzr 03 Ksm 2019, 17:44

Alıntı:
Bogaz Koprusu'ne Bogaz'in hediyesi Kucuksu cayiri olmustur. Kopru bitiminden sonra 
o gunku haline getirilecegi soylenen Kucuksu cayirinin iki yakasi biraraya gelmedi. 
Yapilan tercihler mutlaka bir vazgecisin uzerine kurulur. 

Sevgiyle kalin.

İkinci darbe de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün yapımında gelir zaten. Cumhurbaşkanının talimatıyla Ağustos 2017'de Küçüksu Çayırı tekrar halka kazandırıldı. Geç kalınmış ancak doğru bir hamle.

sayfa 34
« önceki   123 ... 323334
ANA SAYFA -> ULAŞIM