Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Alparslan Yalçın

5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 10:59
Elazığ - Harput Teleferik [Proje]


Elazığ Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında Harput’a Teleferik yapılmasına ilişkin teklif meclis üyelerinin görüşüne sunuldu.Belediye Başkan Vekili Atik Birici yıllardan beri Harput’un tarihi dokusuna uygun şekilde yeniden imar edildiğini ifade ederek, Teleferik projesinin de kısa bir süre sonra hayata geçirileceğini söyledi. Harput’un şehrimizin gözbebeği bir beldesi olduğunu belirten Birici, bu tarihi beldeye güzel bir Teleferiğin yakışacağını ve turizm açısından da bunun son derece önemli olduğunu vurguladı.
Şubat ayı meclis toplantısında ele alınan ve bir sonraki toplantıya ertelenen Teleferik projesine mecliste grubu bulunan diğer partilerin önceden razı olduğunu ama şimdi karşı çıktıklarını belirten Başkan Vekili Atik Birici, böylesine güzel bir projeyi hayata geçirmek için gün saydıklarını ifade ederek, Belediye meclisinde grubu bulunan diğer partilerin karşı çıkmasına da bir anlam veremediklerini söyledi. Başkan Vekili Birici, sözlerini şöyle tamamladı:

“Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun projeleri arasında yer alan ve Harput’a yapılması düşünülen Teleferik belediyemize hiçbir külfet getirmeden yap işlet devret modeli ile hayata geçirilecektir. Sayın Başkanımız göreve geldiği ilk günden beri Harput’un üzerinde itina ile durmuş ve bu beldemize gerekli tüm çalışmaları taşımıştır. Bugün Harput yeniden restore edilmiş tarihi konakları, apart otel şeklinde düzenlenmiş tarihi evleri, Arnavut kaldırımı taşlarıyla döşeli yollarıyla görenleri hayran bırakmaktadır.

Yine alt yapı çalışmaları tamamen bitirilmiş olan bu beldemizde Ulu Cami altında inşa ettiğimiz Ulu Park’ta tamamlanarak kısa bir süre sonra hizmete girecektir. Sarahatun Cami karşısında tarihi dokuya uygun bir şekilde inşa ettiğimiz Osmanlı Lokantası’ da Harput’umuza ayrı bir güzellik katmıştır. Bizler Harput’u yeniden turizm hayatına kazandıracağız. Tarihi beldemiz Harput yeniden heyecanlı günlerine geri dönecektir. ”

http://gunisigigazetesi.net/h-25980-b-Harputa-tel ...lacak.html


kaanzng23
5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 11:14
.....


Belediyenin belki güzel bir projesi olacak ama şimdide o hizmet yapmıon diyen tarfalar hizmete engel oluyo belediyenin işlerini sevmiyorum ama bu işi güzel bi iş yaparsa gerçekten çok farklı hava katar...

Emrah23
5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 11:48

güzel bi proje , belki Harputa çok daha fazla insan çekecek bi proje ancak yapılabilirliği nedir, maliyeti nedir , belediye yapabilirmi bilmiyorumyusufyuşa23
5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 16:33

İnşallah belediyenin balon projelerinden birine dönüşmez

taygun21
5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 16:58

İnşallah uygulama geçer.Elazığ'da gerçekleşen her proje benim için Diyarbakır'da gerçekleşmiş her proje gibi sevindirici.

En son taygun21 tarafından Pzr 03 Şub 2013, 17:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


hanserin
5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 17:04

Süleyman Selmanoğlu Yerel seçimlerde 40 tane proje açıklamıştı.Bunlardan PTT meydanı projesi,iyiki tabiaat varlıklarına takıldı da şehit İlhanlar yeraltı çarşı ve otoparkı gibi bir ucube ortaya çıkmadı. Selmanoğlu Belediye İş Merkezi yerine Belediye nin yerini yeraltı otopark üstünü de PTT meydanı ile bütünleşecek şekilde Park ve Kent meydanı yapsaydı hem merkez birazrahatlamış,trafiği bir nebze azaltmış hemde insanlara nefes alacak bir alan açmış olurdu. Ama adama bu şehire iyilik yapmak nasip olmamış ki, aklı fikri ranta ve peşkeşe çalıştığı için ortaya bu manzara çıktı.Hele şehit İlhanlar yeraltı ucubesi var ki yapılmasa daha hayırlı olurdu. Selmanoğlu nun Elazığ'a yaptığı kötülüklerden biri olarak tarihe geçecek,ortaya çıkan 2 proje bunlar, geriye kalan 38 proje lafta kaldı.Yapılanlara bakılınca yapılmadığına şükretmemiz lazım. Harput'a teleferik olur mu, eğer yarısı büfe olacak şekilde konteynırları havada dolaştıracak bir sistem geliştirilirse eminim hemen hayata geçer.mert101

5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 17:50

Çok sevindim hayırlı olsun , bu kentin gelecegi acık artık , biraz sanayi ve ihracatta büyüme kaydetse 1 numaralı kent olacak..

Kurtuluş21

5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 18:32

Harput'a ulaşımın eğlenceli bir hal alması ve bu konuda çalışmaların olması alkışlanası bir durum hayırlı olsun ... Umarım Harput'ta restorasyon ve rekreasyon çalışmalarıda hız kazanır ve Diyarbakır sur içi gibi bir görünüm kazanır böylece turizmden daha çok nasiplenir.

Emrah23
5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 18:56

belediye başkan vekilinin yaptığı açıklamaya göre yap işlet devret modeliyle yapılacakmış. Inşallah adam akıllı bi firma alırda kaliteli bişey yapılır

Yıldırım23
5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 22:46

Teleferik Projesi Gayet Güzel Olur Düsüncesindeyim Harput'un Ziyaretci Sayısı Artar:)sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET