Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Özden Çağlaroğlu
5 yıl önce - Prş 31 Oca 2013, 11:33
Ankara - Mamak Arena Kapalı Spor Salonu İnşaatı


Alıntı:
MAMAK KAPALI SPOR SALONU PROJESİ

Durali Alıç Mahallesi’nde 16.000 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek Proje ile ilçemize, 4.000 kişilik uluslararası kapalı spor salonu kazandırılacak.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen Proje ile Mamak, her türlü etkinliğe ve uluslararası müsabakalara ev sa hipliği yapma imkanı bulacak.Hayatımızda sporu lüks olmaktan çıkarıp, doğal bir yaşam tarzı haline getirmeyi amaçlayan Projenin yapımı hızla devam ediyor. 2013 yılı içerisinde hizmete açılacak.
http://www.mamak.bel.tr/kapali_spor_salonu.aspx


Not:Mamak Belediyesi spor kompleksleri yatırımlarına devam ediyor, inşaat Durali Alıç Mahallesinde son hızıyla yükselmeye devam ediyor.
(+)

(+)

(+)

(+)


Özden Çağlaroğlu
5 yıl önce - Pts 25 Mar 2013, 23:46

Alıntı:
Mamak Sporla Geleceğe Yatırım Yapıyor
Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti. Sporun yaygınlaşması ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için mücadele ettiklerini kaydeden Kandazoğlu, amatör spora verdikleri desteklerin yanı sıra, Mamak’ta açılış için gün sayan spor tesisleri için Akgül’e teşekkür etti. Yapımları hızla devam eden tesislerle geleceğe yatırım yaptıklarını kaydeden Akgül, “Tesislerimiz yalnızca Mamak’a değil, Ankara’ya hitap ediyor” diye konuştu.

Semt Stadı Amatör Spor Kulüplerine Ev Sahipliği Yapacak
Sosyal projelerle gençler başta olmak üzere bireylerin vizyon sahibi olmalarını amaçladıklarını belirten Akgül, Mamak’ta sporu geliştirmek adına attıkları adımların ilçenin kültürel ve ekonomik gelişimine de katkı sağlayacağını vurguladı. Durali Alıç Mahallesi’nde yapımı devam eden 4 bin 2 yüz elli seyirci kapasiteli Mamak Kapalı Spor Salonu, Türközü Mahallesi’nde yapımı devam eden Semt Stadyumu, yine Türközü Mahallesi’nde yapımında sona gelinen Türközü Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ve Başak Mahallesi’nde yapılan kapalı spor salonu hakkında kulüp üyelerine bilgi veren Akgül, tesisler tamamlandıktan sonra Mamak’ın spor branşlarının merkezi olacağını kaydetti. Akgül, “3 bin kişilik kapalı oturma alanına sahip ve şuan tribünlerinin kaba inşaatı tamamlanan semt stadyumu Mamak’ta bulunan amatör spor kulüplerine ev sahipliği yapacak” dedi. Semt stadının bölgenin ilkleri arasında yer aldığını belirten Akgül, “Tesisimiz 650 metre koşu yolu, tribünler, toplantı odaları, idari ofisler, sağlık odaları, bay bayan hakem odaları, bay bayan soyunma odaları, VIP salonu, seyirci fuayesi, fitness alanı, çocuk oyun alanı, koşu yolu ve otoparktan oluşuyor” dedi.

Mamak Yerel Yönetimler İçin Örnek Teşkil Ediyor
Mamak'ta hayata geçen ve yapımı devam eden spor tesisi çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Kandazoğlu yerel yönetimlerin Türkiye’de sporun gelişmesi açısından çok önemli olduğunun altını çizerek, “Sporun gerçek lokomotifleri yerel yöneticilerdir” dedi. Kandazoğlu ayrıca Mamak Belediyesi spora ve sporcuya yaptığı yatırımlarla yerel yönetimler için örnek teşkil ettiğini kaydetti.
http://www.mamak.bel.tr/mamak-sporla-gelecege-yat ...piyor.aspx


Mamağımız her geçen gün yatırımlarla büyüyor ve gelişiyor.


onurnazliaka
5 yıl önce - Sal 26 Mar 2013, 00:58

Gemi iş merkezi, parklar, yeni konut alanları derken Durali Alıç oldukça gelişiyor. Ki zaten yıllar önce yapılan Metro Grossmarket, 2 sene önce açılan Nata Vega da mahalleyi geliştiriyor. Mamak'ın gerçekten en gelişkin bölgelerinden biri olmaya aday bir semt, Durali Alı adıyla yükseliyor.Özden Çağlaroğlu
5 yıl önce - Sal 26 Mar 2013, 01:03

Size katılıyorum Mamak eski Mamak değil artık yatırımlar devam ediyor bölgeye bu arada buz hokeyi salonu buz pateni pistide düşünülüyor bölgeye, küçümsenen çöplükle anılan Mamak olmaktan çıkıyor nihayet 5 yıl içinde herşey daha güzel olacak Mamakta.

Yucel Kara
5 yıl önce - Sal 26 Mar 2013, 12:59

Ben bu bölge için en önemli proje olarak Kanal Projesini görüyorum. Gölbaşıyla bağlantılı İmrahor Vadisine yapılacak kanal ve göletler bölgedeki bütün cehreyi değiştirecektir. Bölge yapısı da dikkate alınırsa kanal ve gölet maliyetleri fazla olmayacaktır. Suyun uygun kullanımıyla Türkiye için örnek bir proje olacaktır...

akın akpınar

5 yıl önce - Sal 26 Mar 2013, 13:27

kanal projesi sonraki sonraki nesillere nasip olur bizler göremeyızÖzden Çağlaroğlu
5 yıl önce - Sal 26 Mar 2013, 13:53

Alıntı:
kanal projesi sonraki sonraki nesillere nasip olur bizler göremeyız


Nereden biliyorsun elinde kaynağın var mı?


akın akpınar

5 yıl önce - Sal 26 Mar 2013, 14:16

dikmen vadisi 20 senedır bitirilemedı ki bahsettiğimiz projeden çok çok küçük e bunun sebebi siyasi olaylar .Öümkü bu proje ortaya atıldığında mimarlar odası ve çankaya belediyesi hemen ayaklandı.Yani kıasaca bu projeyi çankaya akp ye geçmediği sürece göremeyız kastım buydu Çağlar bey

Özden Çağlaroğlu
5 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 12:26

Alıntı:
Mamak Arena Spor Salonu İnşaatı Devam Ediyor
Mamak Belediyesi'nin büyük spor yatırımlarından biri olan Mamak Arena inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Durali Alıç Mahallesi Mamak Arena İnşaatı Devam Ediyor Mamak Belediyesi’nin büyük spor yatırımlarından biri olan Mamak Arena inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Durali Alıç Mahallesi’nde inşa edilen Mamak Arena, Başkent’te yapılan büyük spor organizasyonlarına da ev sahipliği yapabilecek. Mamak’ın ilklerinden biri olan Mamak Arena 16 bin metre karelik bir alanda inşa ediliyor ve 4250 kişi kapasiteye sahip. 2013 yılında tamamlanarak hizmete açılması hedeflenen Mamak Arena’da birçok spor etkinliği yapılabilecek. Yapımı yüzde 55 seviyelerine ulaşan Mamak Arena büyük spor organizasyonlarının yanı sıra konser, toplantı, sivil toplum kuruluşlarının büyük organizasyonlarına da ev sahipliği yapabilecek. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Şu anda Mamak sınırları içerisinde devam eden birçok spor yatırımı bulunuyor. Bu spor yatırımlarından biri olan Mamak Arena’da Mamak’ta eksikliği hissedilen büyük spor yatırımlarından biri. Gerek belediyemizin spor kulübünde bulunan sporcular olsun gerekse Mamak sınırları içerisinde bulunan sporcular her gün yeni bir başarıya imza atıyor. Mamak Arena tamamlandığı zaman sporcularımız çok daha profesyonel ortamlarda çalışma imkanı bulacak ve çok daha büyük başarılara imza atacak” dedi. Tam Bir Kompleks Mamak Belediyesi tam bir kompleks şeklinde inşa ettiği Mamak Arena’nın içerisinde fitness salonları, kafeteryalar, sığınak, sağlık odaları, duşlar, hakem ve sporcu odaları ve localar bulunuyor.

Kaynak:http://www.ankarahaber06.com


S.Memo
4 yıl önce - Cmt 24 Ağu 2013, 00:21

Salonun son durumu nedir. Bilgisi olan var mı?sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet