Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 1112131415   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
serkan çınar
3 ay önce - Pts 29 Oca 2018, 15:11

Ara sıra basında izmitin kuzeyi için yeni yerleşim bölgeleri açılacak diye haberler çıkıyor ama somut birşeyler henüz görmedik.

adnan41
3 ay önce - Pts 29 Oca 2018, 15:12

Bı ara öyle bir haber olmuştu ama bu seferde birileri çıkıp rant rant diye yapılaşmaya engel olmaya calisirlar, Çayırköy Yeşilova ve Umuttepe tarafları en az 200-300 bin insanı barındırmayan müsait tabi imarı 2-3 kat vermamak şartıyla.

serkan çınar
3 ay önce - Pts 29 Oca 2018, 15:14

Bu şehirde ne zaman güzel bir yatırım yapılacak olsa hemen karşısına çıkan örümcek beyinli insan çok.Bu şehirde çok fazla toprak yok o yuzden kontrollü bölgelerde olmak şartıyla kat sınırını kaldırmak lazım .

Misafir 28a

3 ay önce - Çrş 31 Oca 2018, 14:21

geçen yıl 1,830 milyon çıkmıştı bu yıl 1,860-1,875 arası bir rakam çıkar diye tahmin ediyorum.

Ogün4161

3 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 10:04

2017 nüfusumuz 1,883,270
2016 ya göre 52,498 artmış bulunuyor

serkan çınar
3 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 13:42

Kocaeli yine farkını göstermiş 3 büyükşehirden sonra en çok nüfusu artan il kocaeli ortalama 50 binlik artışına devam ediyor kocaeli ufacık toprağına rağmen nüfus yoğunluğunda ise zaten istanbuldan soraki en kalaalık 2.il oluşuna devam ediyor.
Biz buna kocaeli farkı diyoruz yolun açık kocaeli..

Misafir 7f9

3 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 14:04

Kocaeli'yi çok severim üniversiteyi orada okudum. İzmit mesela küçük sevimli bir şehirdir. Küçük diyorum gerçekten Büyükşehir havası olmayan her yeri belli neyin nerede olduğunu rahatça bulabileceğiniz trafik sorunu az olan bir şehirdir. Hala çok sever sıkça ziyaret ederim. Ama Kocaeli'yi asıl nüfusta büyük yapan detay Gebze ilçesidir. Gebze İstanbul'un hemen yanında olması hasebiyle nüfusu çok hızla artan bir şehirdir. Biliyorsunuz Gebze normalde 800.000 nüfuslu bir ilçe. Tabi ilçe demek ne kadar doğru olur orası da ayrıca tartışılır. İzmit, Gebze'nin yanında küçük kalmasın diye bir oyun çevirdiler ve koskoca Gebzeyi 4-5 parçaya böldüler. Gebze 370 binlere kadar düştü. Tabi Gebzeyi böldüler ama Gebze zaten diğer böldükleri ilçeler ile birleşmiş durumda. Tabelalar olmasa hep aynı şehirde gezdiğinizi düşünebilirsiniz. Kocaeli bu saatten sonra geriye gitmez ama sonraki yıllarda da buna benzer artışlar olmaz. Çünkü er yada geç Gebze bir şekilde İstanbul'a bağlanacak. Kocaeli kendine münhasır bir şehir olmaktan çıkıp İstanbul'un Anadolu yakasındaki devamı gibi olacak. İnşallah Kocaeli gibi eski bir şehir zamanla yok olup gitmez. Gebze İstanbul'a bağlansın 1 milyon nüfus İstanbul'a geçsin. Ama İzmit ilçeleriyle yine 1 milyona yaklaşan bir nüfusa sahip olur yine Büyükşehir olur.

Kafamdan kabataslak bir hesap yaptım. Nüfus bu yıl 53.000 arttı. Her yıl böyle artış olmaz belki ama oldu diyelim şöyle 30 yıllık bir vadede Kocaeli bölünmezse 1.500.000 civarında bir artış bekliyorum. Mevcut nüfus zaten 1.883.000, düşünün 30 yıl sonra Kocaeli 3.3 milyonu rahatlıkla görebilir. Ben şehirlerimizi yarıştırmayı asla sevmem ama belki bu süreçte Antalyayı rahatlıkla geçip beşinciliğe oturabilir. 30 yıl sonra İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'dan sonra beşinci büyük kentimiz Kocaeli olabilir. Bu çok açık. Uzun vadede Antalyayı geçebilir Kocaeli.

MRT1977
3 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 14:17

Misafir arkadaş dediklerinin çoğuna katılmıyorum birincisi gebze hiç bir zaman ne il olacak nede istanbula bağlanacak üniversiteyi hangi yıllarda okudun bilmiyorum ama izmitin en büyük sorunu trafik sen yok demişsin yapılan onca yatırıma rağmen trafik izmitin en büyük problemi

serkan çınar
3 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 14:19

Zaten 16 büyükşehir içinde en küçük yüzölçümü olan kocaeliyi daha ne kadar böleceksiniz ben ergendim gebze istanbula bağlanacaktı yaş 45 oldu hala bazı örümcek beyinliler arasıra bu konuyu açıyor bunun olması imkansız tam tersi bence yalova-sakarya yeniden kocaeliye bağlanmalı ve kocaeli gerçek yerini bulmalıdır.Bu arada gebze 4 ilçe oldu da sanki izmitte durum çokmu farklı başiskele-kartepe-derince ve körfez izmit ile birebir yapışık ilçeler ben çocukken hepsi izmit diye geçerdi şimdi bu ilçelere gölcüğüde rahatlıkla ekleyebiliriz yani her türlü kriz senaryosunu yapsanda izmit kılçıksız 1 milyon 100 bin nüfus demektir ve bu rakam dünyanın neresine gidersen git büyük bir il olarak kabul edilir.

Misafir 28a

3 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 14:38

izmit bölgesi artış 28.528
gebze bölgesi artış 23.970

Her yıl bu orana dikkat ederim izmit bölgesi ne zaman gebze bölgesinden az artar ozaman dengeler değişir ama şuan öyle bir sorun yok kaldıki yeni liman projesi -bölge hastanesi -mia projesi ve kandıra gıda osb projesi ve kartepe lojistik projeleri devreye girdiğinde izmit bölgesinin nüfus artış oranı dahada yükselecektir

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 1112131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET