Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı
123 ... 120121122   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 1
Ersin ÇALDIR

6 yıl önce - Çrş 23 Oca 2013, 14:42
Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı


Nisan'da Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı
Adana'da portakal çiçeklerinin açtığı Nisan ayında karnaval coşkusu yaşanacak.

Portakal çiçeği kokusunun en yoğun hissedildiği günlerden 13 Nisan'da gerçekleştirilecek 'Nisan'da Adana'da Karnavalı' bir dizi konser, eğlence ve kültürel etkinliklerle Türkiye'nin dört bir yanındaki Adanalı yıldızları hemşehrileriyle buluşturacak.

Alıntı:
'Nisan'da Adana'da Karnavalı'nın fikir önderi, Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, düzenleme komitesi üyelerinden Özlem İşler, İlhami Günsel, Aşkım Darcan ve Taçnur Aydın'la düzenlediği basın toplantısında, bu yıl ilki gerçekleştirilecek etkinlikte yapılması planlanan etkinlikleri açıkladı.

29 yıl Adana'da yaşayıp, çalışma hayatına atıldıktan sonra da her yıl portakal çiçeklerinin açtığı nisan ayında eşsiz kokuyu ciğerlerine doldurup 'ruhunu yıkamak için' memleketinde bulunmaya gayret gösterdiğini vurgulayan Ali Haydar Bozkurt, 'Nisan'da Adana'da Karnavalı'nı halka mal edip, geleneksel hale dönüştürmeyi amaçladıklarını söyledi.

PORTAKAL ÇİÇEĞİ MÜZESİ
Bozkurt "Dikkatleri Adana'ya çekmek istiyoruz. İlk yıl 20-25 bin kişinin bu karnavala katılmasını bekliyoruz. Gelenlerin Adana'da portakal çiçeklerinin kokusunu alabilecekleri, o güzelliği hissedebilecekleri özel bir gezi alanını ve Portakal Çiçeği Müzesi'ni kurma amacını taşıyoruz. İkinci etapta Adana şehrimizi bir cazibe merkezi haline getirerek, portakal çiçeklerinin açtığı her yılın Nisan ayında kültürel ve sanatsal aktiviteler ile kentimizi bir karnaval alanına çevirmek ve kamuoyunda Adana algısını sağlam bir şekilde yerleştirerek, katılımcı sayısını artırmak hedefindeyiz. Uzun vadede ise uluslararası arenada Adana markasını oluşturmak, yerli ve yabancı turistlerin öncelikli olarak Adana'yı tercih etmelerini sağlayarak kentimizin ekonomisine büyük bir katkı sağlamak düşüncesini taşıyoruz" dedi.

KARNAVAL KORTEJİ VE KONSERLER

Projeye İpek Tuzcuoğlu, Vatan Şaşmaz, Ceyhun Yılmaz, Altan Gördüm, Zeliha Sunal, Haldun Dormen, Göksel Kortay, Erdal Cindoruk, Murat Güloğlu, Ceren Bektaş, Burcu Çetinkaya, Açelya Akkoyun, Feridun Düzağaç, Ayşe Arman, Pınar Esen, Özge Uzun, Caner Cindoruk ve Necip Memili başta olmak üzere pek çok sanatçı, işadamı ve gazetecinin destek verdiğini, sosyal medya üzerinden 4,5 milyon kişiye tanıtım yaptıklarını vurgulayan Bozkurt, portakal çiçeklerinin açtığı dönemde herkesi Adana'ya davet etti.

http://www.haberler.com/nisan-da-adana-da-portaka ...61-haberi/

bu facebook'taki tanıtım;
https://www.facebook.com/nisandaadanada

bu da Youtube'da;Adanamızın tanıtımı açısından güzel bir karnaval olacağını umuyorum
önümüzdeki günlerde gelecek haberleri de burada paylaşırız..
Portakal Çiçeği kokusunun alınabileceği özel bir gezi alanı ve Portakal Çiçeği Müzesinden bahsedilmiş, kalıcı bir etkinlik olacak inşallah


En son Ersin ÇALDIR tarafından Çrş 23 Oca 2013, 14:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


İsmailSY
6 yıl önce - Çrş 23 Oca 2013, 14:48
Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali ile aynı günlerde olacak. Tanıtım açısından önemliİsmailSY
6 yıl önce - Prş 24 Oca 2013, 15:13

 İbrahim DEMİR

6 yıl önce - Cum 25 Oca 2013, 13:48

Adanalı birinin kendi şehrinin renklerine ve degerlerine sahip çıkması gerçekten çok güzel tebrikler.

İsmailSY
6 yıl önce - Pts 28 Oca 2013, 14:32

TV8 Oylum Talu ile Ali Haydar Bozkurt'un sohbeti...


sayfa 1
123 ... 120121122   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA