Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
emrenmert

3 yıl önce - Çrş 18 Arl 2013, 03:49

2,5 saatte Bayrampaşa'ya, 4 saatte ise Dudullu'ya varıyor otobüsler. Edirne-İstanbul seferi için konuşuyorum.

YHT geldiğinde ise;
Çerkezköy-Halkalı yolculuğu 25-35 dk arası
Edirne-Halkalı yolculuğu 65-75 dk arası

sürecek.

Halkalı'dan öteye devam etmek isteyen de Marmaray ile şehrin istediği yerine gidecek.

Ali Melih Atafırat

3 yıl önce - Çrş 18 Arl 2013, 10:47

Alıntı:
Edirne'den sonra hızlı tren olmadığı doğru değil. Bulgaristan Slevingrad'dan Kapıkule'ye kadar 20 km'lik hattı tamamladı bile

Bahsedilen hat 20 km! Bu Bulgaristan demek değildir. Sırbistan ise bırakın hızlı tren yolu yapmak, eski hatlarını bile çalıştırmakta zorlanan bir ülke. Demiryollarına harcayacağı parası yok. İlerde AB'ye girebilirse, ancak o zaman bir şeyler yapabilir. Ona da zaman lazım.

emrenmert

3 yıl önce - Çrş 15 Oca 2014, 00:27

2014 yatırım programı buayınlandı. Bu projeye 2014 yılı için ayrılan kaynak 3000 ₺. Detaylandırırsak durum şöyle:

Mühendislik, müşavirlik ve kontrol hizmetleri - 1000 ₺
Altyapı inşaatı - 1000 ₺
Üstyapı inşaatı - 1000 ₺

Sizce bu miktar, bu yıl inşaata başlamak için yeterli mi?

tolginho

3 yıl önce - Çrş 15 Oca 2014, 00:49

Alıntı:
Bu projeye 2014 yılı için ayrılan kaynak 3000 ₺

acaba bin TL cinsinden mi yazmışlar diye soracaktım, evet gerçekten de bin TL yazıyor ama karşılğı da 3 müş.

3 milyon TL olsaydı birşeyler ifade ederdi ama 3 bin TL ancak yol masrafına gider.

Buna "iz bütçe" diyorlar. 2015 yılında bütçeye girecek demek. Bitiş tarihi 2017 denilmiş zaten. Muhtemelen 2017 sonlarında Edirne'den kesintisiz Ankara'ya hızlı trenle gidilebilecek.

emrenmert

3 yıl önce - Çrş 15 Oca 2014, 15:50

30 Mart'ta Edirne'nin sandığından AKP çıksa, 1 Nisan'da başlarlar inşaata.

Söylenecek o kadar çok söz var ki... Neyse, terbiyesizlik etmek istemiyorum.

Hiç değilse Çerkezköy-Halkalı kısmı birinci etap olarak yapılsın. Orada sürekli AKP seçiliyor.

kerembey72
3 yıl önce - Sal 21 Oca 2014, 16:05

iz ödenek olduğu doğru ancak yatırım programındaki herhangi bir projeye bir gecede milyonlarla ödenek aktarmak mümkün. yıl başındaki yatırım programı sadece bir kağıt. yeter ki istesinler. umutsuzluğa kapılmayın. dua edin yatırım programından çıkarmamışlar. bu sene proje ihaleye çıkacak gibi

emrenmert

3 yıl önce - Sal 21 Oca 2014, 16:07

Benim de umudum o yönde. Çünkü 2012'den beri 2014 Nisan tarihi telaffuz ediliyor.

trem87
3 yıl önce - Çrş 05 Şub 2014, 18:08
YHT trakya

inşallah görürüz . niye trakyada olmasım arkadaşlar edirnehalkalı kaç saat diyor . doğrudur. çocuk iken burgazdan bile 2 saati üzerinde yolculuk olurdu halkalıya. biz öksüz bir bölgemiyiz . her insan rahat yolculuk ister.

Misafir ff0

3 yıl önce - Pzr 12 Ekm 2014, 19:37

Bu projryle ilgili pek bir gelişme yok sanırım?

Ertan Akyüz
3 yıl önce - Pzr 12 Ekm 2014, 20:03

(+)Kapıkule-Halkalı YHT Hattı

Hızlıtren bölgede çok büyük bir değişikliğe sebep olacak ve bu sayede trafiği azaltacak, Marmaray Halkalı etabı biter bitmez Çatalcadan Başlayarak 3 hat döşenerek hat yenilenecek, Muratlıya gelmeden önce Makas alıp Tamamen yep yeni Kuzey demiryolu döşenecek bu hat sadece YHT ye ait olacak Kuzey demiryolu Anahat sırasıyla Vakıflar-Büyükkarıştıran-Lüleburgaz-Babaeski-Havza-Edirne-Kapıkule şeklinde inşaa edilecek, Eski hat ta ise ara ray bağlantıları vasıtasıyla raybüs işleyecek.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM