Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
teomann
7 yıl önce - Cmt 19 Oca 2013, 21:47
Mudanya'da AVM olmaması

Bence Mudanyadaki en büyük eksikliklerden biri bu.Mudanyada gerçek anlamda bir avm yok.Avm denilen yerlerin hepsi süpermarket yani temeli gıda üzerine kurulmuş büyük marketler.Bu kadar güzel bir ilçede şöyle sinema salonu,giyim mağzaları ve cafelerin olduğu gerçek anlamda bir avmye Mudanya'nın ihtiyacı var diye düşünüyorum.
Tabii Korupark gibi birşey Mudanya'ya yapılamaz ama orta ölçekli bir avm haftasonu bursadan gelen ziyaretçilerde düşünüldüğünde yapılabilir diye düşünüyorum.

En son teomann tarafından Pzr 20 Oca 2013, 18:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

UfukRaifoğlu
7 yıl önce - Cmt 19 Oca 2013, 22:43

Bu tip yatırımlar olması gerekir,olabilir gibi subjektif durumlara göre değil objektif rakamlara göre yapılır.Bursadan Mudanya'ya gelen ziyaretçiler mudanya da avm var diye avm ye gitmez ki.Mudanya'ya deniz havası almak için gidiliyor.Kışın bu sirkülasyon daha da azalıyor.Mudanya da orta ölçekli avm potansiyelini kaldıracak nüfus hareketlenmesi henüz yok.

Batur

7 yıl önce - Cmt 19 Oca 2013, 22:57

Mudanya Bursa’ya çok yakın, Mudanya’da yolu üzerinde Korupark, Özdilek gibi AVMler ve inşaatı devam eden Endülüs Park var. Bunlar varken Mudanya’da AVMye ihtiyaç olacağını sanmıyorum. Zaten Mudanya’nın içinde AVM yapılacak büyük bir arazi de yok.

teomann
7 yıl önce - Pzr 20 Oca 2013, 17:00

@ufuk1117
evet dediğiniz doğru Mudanyaya insanlar deniz havası almaya gidiyor ama çaybahçelerine de oturuyor,restaurantlara gidiyor vs..burada önemli nokta bunların nerdeyse hepsinin denize karşı manzarası olması.. Mudanya'ya eğer deniz manzarası olan orta ölçekli bir avm yapılırsa Bursa'dan gelen kitleyide çekebilir.Bu durumda yer durumunun iyi belirlenmesi gerekiyor.Ama şu kısa vadede gerçekten avm ihtiyacını karşılayan bir yerin bende yapılamayacağını düşünüyorum maalesef.

eray36
7 yıl önce - Pzr 20 Oca 2013, 17:12

Mudanya'da olmaması doğal karşılanabilir ama Bursa'nın 2. kalabalık ilçesi Yıldırım'da bile avm yok. Bursa'da ilçeler birbirine zıt.

teomann
7 yıl önce - Pzr 20 Oca 2013, 17:30

@eray36
yanılmıyorsam yıldırımın nüfusu 800 binden fazla,belkide şuan 1 milyona yakındır.Yıldırımın en büyük problemi inanılmaz derecede çarpık yapılaşması olan bir ilçe.İnşaat şirketleride sosyo ekonomik durum,çarpık yapılaşma gibi sebeplerden dolayı buraya avm yapmıyor olabilir.

fatsalıeko

7 yıl önce - Pzr 20 Oca 2013, 17:33

Kusura bakmayın ama bu başlık kimi ne kadar bağlıyor?Her akla gelen hususta gelişigüzel başlık açılırsa çöplük cenneti olur burası.Lütfen duygusal cevaplar yazmayın makul olmaya çalışın.Mudanyanın nüfusa ne ki illa avm mi olması gerekiyor.diyelim oldu.sonuç?

teomann
7 yıl önce - Pzr 20 Oca 2013, 17:38

Mudanyadan nüfusu daha düşük olan ilçeler de bile avm var.Burda duygusal bir durum söz konusu değil.Herşeye nüfus gözüyle bakılsaydı Hindistan dünyanın en gelişmiş ülkesi olurdu.

fatsalıeko

7 yıl önce - Pzr 20 Oca 2013, 17:43

Her orta,büyük ilçede avm yok hastane yok stad yok diye başlık açılırsa pek bi anlamı olmaz gibi.Fatsada 15 gün önce avm açıldı ama Ordu merkezde bu çapta bir avm yok mesela.Ama sizler de bunu tartışmakta serbestsiniz elbet.Hem haklıyım hem de haksızım belki..Ben burada nokta koyuyorum,daha fazla sevimsiz olmak istemem.Sizlere başarılar.

teomann
7 yıl önce - Pzr 20 Oca 2013, 18:00

Ben zaten her yerde avm var demedim.Nüfusla olayı bağlanmasına şaşırdım öyle şehirler varki nüfusu çok kalabalık ama şehir demeye bin şahit ister.Dedim ya nüfus her şey olsaydı Hindistan dünyanın en gelişmiş ülkesi olurdu diğer yandan 1-2 milyonluk kuzey ülkeleri fakirlikten geçilmezdi ama tam tersi durum var.Önemli olan niteliktir.Öte yandan fatsa hakkında hiç bir bilgim yok.

En son teomann tarafından Pzr 20 Oca 2013, 23:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet