Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 986
Mustafa Köseoğlu
1 ay önce - Cmt 08 Ağu 2020, 22:13

Alıntı:
Maalesef şu anda gidişat ağustosta da olmayacağını gösteriyor Eylül de de açılacak olsa afişler vb olurdu. Demek oluyor ki yine söylediği tarih olmayacak...

Afişler açılışa 10-15 gün kala asarlar. Bunlarla ilgili bir mesaj yazmıştım. Onun kaynağını gönderiyorum

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7695899#7695899

brk33
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 08:35

Alıntı:
Maalesef şu anda gidişat ağustosta da olmayacağını gösteriyor Eylül de de açılacak olsa afişler vb olurdu. Demek oluyor ki yine söylediği tarih olmayacak...

Biraz geçmişe dönüp bakarsanız, açılışın muhtemelen eylül ayında da olamayacağını ve açılışın en erken ekim ayının başı gibi olabileceğini görürsünüz. Bu yeni bir bilgi değil. Sizden başka hiç kimse ağustos ayında açılış beklemiyor.

Gürcan Yılmaz
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 08:43

İkinci dalga gelince açılsa nolur

homeworkshome 30
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 09:30

Bu metro hattının hızlıca açılmasından daha çok testlerin düzgün yapılıp güvenli olarak açılması daha önemli. Allah korusun bir kaza olursa kimse bunun altından kalkamaz. Çorlu tren faciası ortada.

shem
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 11:15

Helal olsun. Biri de çıkıp şöyle bir şey yazmadı herkes hemen açılmasının derdinde. Herkes hemen açılmasını istiyor ama biraz mantıklı da düşünmek gerekiyor. Ne demişler ; Sabreden derviş muradına ermiş.

Sinan Bilgin
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 13:42

Aceleye gerek olmadigi ortada, eylul olmazsa ekim, olmadi yilbasi filan zaten hizmete alinir

Bu kadar tantanaya gerek yok

hadebe
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 17:56

"Sabreden derviş muradına ermiş" valla haklısınız tabi. Bu metro başladığında ben bekardım, şimdi iki çocuk var. Is yerim taşındı, artık metro işime yaramıyor. Haftasonu iki çocukla metroya da binmeyi düşünmüyorum.
Yani demek istediğim, sabır da bir yere kadar

csknfrt
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 23:53

Başkan çıkıp sürekli tarih verip vatandaşı umutlandıran bir davranış sergilemeseydi biz zaten bırakmıştık. İllaki bütün testler yapılsın aksaklık olmasın ama insanlar hayatlarını bu metroya göre kuruyorlar. İş yerlerini evlerini çocuklarının okullarını bu ulaşım aracına göre ayarliyorlar. Kusura bakmayın illaki sabırsızlıkla bekleyecekler hemen açılış olmasını... Ayrıca kaç defa tarih veren ama bunu tutturamayan beceriksiz bir yönetim var ki bunu aman geç olsun güç olmasın diye geçiştirmek sadece beceriksizligin üstünü örtme çabasıdır. Zira bu hat zaten seneler önce acilmaliydi yani geç olsun güç olmasın aşamasını gectik...Önceki yönetim tarih verdi ama gak guk etmesin kimse önceki yönetim de beceriksizlik yaptı diyoruz zaten...

KadirKavri
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 00:28

Pandemi olmasaydı 19 Mayıs da açılacaktı ama Pandemi olması sinyalizasyon işini yapan ekibin ülkelerine dönmesi ve zar zor tekrar 8 Temmuz da İstanbul'a getirip çalışmaya başlamaları bence bir avantaj. Başkan elbette en kısa sürede açmak istiyor ve haklıda ama Raylı Sistemler Daire Başkanı Pelin Hanım 60 - 90 günlük bir test sürüsünde bahsetmişti. Ekim ayında açılacağını düşünüyorum.

Testler iyi yapılsın herhangi bir sorun çıkmasın Allah korusun aksi takdirde yani Allah korusun olumsuz bir durum da vebali büyük olur.

homeworkshome 30
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 06:30

Dünya olağanüstü bir pandemi sürecinden geçiyor. İnsanlar eve kapatılmış ve herşey durmuş bir vaziyette. Aslında tamamen durması gereken bir metro çalışması bu zor şartlara rağmen devam ettiriliyor. Kalkıp da bütün bunları öneceden öngörüp de doğru bir tarih vermesi mümkün değil. (Tarihler şeffaf belediyecilik ilkesi gereği veriliyor ve bu tarihler aksilik çıkmaması durumunda gerçekleşecek metro hattı açılma tarihleri) eğer buna rağmen başkanı beceriksizlikle suçluyorsan kime becerikli dediğini merak ediyorum.

sayfa 986
ANA SAYFA -> ULAŞIM