Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 941
Sinan Bilgin
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 08:26

Dogrudur. Imamogluna destek veren cenah buranin bir sicrama tahtasi oldugunu oyle enjekte etti ki, asil hedefim avrupa diyip anadoludan buyuk takima gelen ama forma bulamayan genc oyuncu meselesi gibi oldu

Belediyelerin kaynak sorunu eski donemde de vardi, hepsi hazineye borclu ve kendi kaynaklari yeni seyler uretmek icin yetersiz. Oyle israfi kismakla ibb ayaga filan kalkamaz.

Ankara ve izmirde olan ise nufusla da orantili olarak daha az laf daha cok is. Bugun bir secim olsa ankara ve izmir mevcut baskanlari ile devam eder ama istanbul icin emin degilim

Metrolar istanbul genelinde cok gecikiyor, hic bir yonetim zamaninda (eski dedigimiz belediye de 25 senede ayni parti icinde cok kez el degistirdi) hedeflenen sure ve km lere erisilemiyor

Altyapi tamamlanip, artik para harcanmasinin cok az oldugu sinyal denemeleri , cevre duzenlemesi gibi seylerin uzun zaman almasi daha cok goze batiyor, bunda haklisiniz ama mesela hic belediye ile alakasi olmayan banliyo trenlerinin ne kadar geciktigini , bir kucuk cekmece ust gecidi veya metrobus aktarmasi olayini, sefer saatlerini, sizin cok onemsediginiz benim cok sallamadigim bilgilendirme ekranlari, trenlerin uzerindeki dijital yazilarin filan durumu

Yani ibb degil tcdd ile alakali olaylarda da gecikmeler cok fazla , bir cok projenin kasten secim oncelerine acilisi denk getirilecek sekilde yavaslatilmasi az mi gordugumuz sey

Burada halka direk dokunan ulasim yatirimlarinin siyasi malzeme edilmesi kulturu turkiyenin tum akimlarina islemis bir durum

Sinan Bilgin
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 08:36

Ben nickname e gore yorum yapmam. Faysal tartisma sertligi olarak 5-6/10 civarinda bir forumdas, rahatlikla karsilikli konusa da bilirsiniz atisa da bilirsiniz

Forumda kisa zaman oncesine kadar bunlarin 9 siddetinde olanlari vardi, bunlarin dedigim iki karsi cenahtan da .. nasil olduysa bu donem biraz temizlendi ortalik. Yine yazilarindan faydandigim iyonya vardi mesela , faysal ile tam ters cenah. Bu adamla tartisirken de ben tam iktidar yalakasi gibi algilaniyordum, cunku yapilan her isi elestirir dururdu , belediye degistikten sonra ya nick degistirdi ya da forumdan ayrildi

Faysala da cogu noktasinda katilsam da dedigim gibi forumun eskisi ve takipcisi oldugum icin eski donemde de elestiriyordum dedigi cumleleri bulamazsiniz, orada ayriliyoruz

Elestiri tekrari, kullanilan terminoloji ve sertlik, yogunlasma ve odaklanma bugun 10 ise o gun 1 idi. Zaten herkesin gecmise dogru mesajlari acik, profiline tiklayip geciken veya sikayet edilen eski donem metrolar hakkindaki goruslerini okuyabilirsiniz

Ama bugune yonelik elestirilerinde bir isabetsizlik gormuyorum acikcasi.

Yalniz sunu da ekleyeyim. Bazen gerceklerle savasma huyumuz var , gecikme bir realite, uzama bir realite.. hep koydugum bir ekran goruntusu var, baya ikonik bir sey , ekrem imamoglu kazanamasa kazanacak olan kisi binali yildirimdi

Kendisi iktidarin adamiydi ve tum siyasi ekonomik destegi alacak biriydi, peki bu kisinin vaad sicili nasil ? Ustelik son 25 senede ekonominin dinamikleri acisindan turkiyenin kur ile imtihaninda en avantajli oldugu doneme denk geliyordu su konusma

Bu konusma 2004 filan olsa gerek. 2006 baharinda hizli tren dedigi istanbul ankara .. istanbul ankara hizli treni ne zaman acildi ? Peki ne sekilde acildi ? Tuneli cokmus eski hatta girer , ripaji bitmemis eski hatta girer , baskentrayi marmarayi bitmemis sehre giremez. 2013 te mi acildi tam bilemiyorum bu eksiklerle

Diyor ki "once" 3 saat 10 dakika sonra 2 saat 30 dakika. Bir kere ayni imamoglundaki gibi, bilgisizlik akiyor . Istanbul hic bir zaman ankaraya 2 saat 30 dakikada ulasan bir trene sahip olamayacak (yeni bir guzergah kazilir ray dosenir ve ona uygun trenler alinir baska)

Ripajlar da bitse, tunel de tamamlansa, tum modernizasyonlar da bitse , tren hic durmasa ve en yeni setlerle isletme de yapilsa ankara cikisi ile istanbul girisi arasi 3 saat 10 dakikaya duser mi o bile supheli , 2 bucuk saat nedir ?

Istanbul sivas 5 saat olacakmis . Su an neredeyse istanbul (halkali) ankara arasi 5 saat . Komedi resmen

Bu resmi sundan koyuyorum habire , gecikmelere seneler seneler boyu sebep olan bir baska kisiyi imamoglunu alip yerine koyun, beklentiniz dort dortluk zamanlama yapmasi mi olur ? Ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz derler . Buyrun diger adayin sicili de buydu

Simdi imamoglu bu 5 senede benzer bir gecikme performansi olursa bir sonraki adayliginda bu karsisina cikmayacak mi ?

Unutmadan binali o donemde ulastirma bakani yani devlet imkanlari da mevcut, sadece belediye degil..

Hizli trenden once "hizlandirilmis" trende devlet gorevlilerinin (yine mevcut iktidar) sinyal, hesap mesap isleri cok mu kaliteliydi ki tren viraji alamadan onlarca kisiye mezar oldu

Daha yeni ankarada olan kazanin altindan oylece guvensizce birakilmis sinyalsiz cikis hatlari cikmadi mi ?

T5 hattinda standartlara uygunsuz imalat yapildigi anlasilinca kirilmak zorunda kalinan bolumun sorumlusu kim ? Peki cok ovulen eski belediye unkapani gecisinin hesabini cok mu iyi yapmis ki cibalide takildi kaldi hat

Bunlari hangi sertlikte elestirdi bazi arkadaslar da imamoglu elestirilerine (haklilar ayri dava) soz soylenince "eskiden de elestiriyorduk" diyorlar

Yapmayin etmeyin

xgokhan
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 11:19

Cok dogru, elestirilecek seyi elestirip ovulecek seyi ovemedigimiz surece olay partizanligin bir adim otesine gecmeyecek. Herkesin ulkeye ve halka hizmet olan herseyi destekleyip tersini yermesi lazim, bizde tuttugum takim ne yaparsa yapsin savunayim diger takim ne yaparsa yapsin elestireyim mentalitesi var.

Hasan Mihrican
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 15:40

Bu başlığın son 10 sayfasını çöpe atsak herhalde kimsenin bir kaybı olmaz.
Üzücü.

brk33
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 15:52

Alıntı:
Bu başlığın son 10 sayfasını çöpe atsak herhalde kimsenin bir kaybı olmaz.
Üzücü.

İspanyolların geleceği tarihe kadar sayfa kilitlensin bence. Nasılsa herhangi bir gelişme olduğu yok. Boş muhabbetlerin de önü kesilmiş olur.

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 16:03

Alıntı:
Ama siz konuşmalarınızda sürekli İmamoğlu'nu eleştirip, geçmiş dönemle ilgili yaşanan sorunlara olabilir bunlar gözüyle bakıyorsunuz, söylediğim bu.

Yine istediğiniz gibi cevap vermişsiniz.

Şimdi İmamoğlu sıfırdan bir metro başlatsın. Zemin beklediğinden kötü çıksın, tünel ve ya İstasyon inşaatı çöksün, arkeolojik kazı çıksın, kur nedeni ile bütçe sene sonuna yetişmesin, yine olabilir bunlar derim. Ama 9 ay sürecek test işlemi için 3 ay sonra açıyorum derse babamın oğlu olsa yine eleştiririm.

Ekrem Başkan'ın başlığında da yazdım zamanında, bu şehire bir çivi çaksın alkışlamasını da biliriz diye. Alkışlarız yani sıkıntı yok, biz İstanbul'da yaşıyoruz, İstanbul için çakılan her bir çivi bizi mutlu eder. Ama ben bu tahtaya 10 tane çivi çakacağım deyip 3 tane çakarsa onu da eleştiririz.

Mesela bakın burada Ekrem Başkan'ın suçlandığı bir mevzu var, ben adamın kabahati yok diyerek Ekrem Başkan'ı savunmuşum
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7270257#7270257

Bizim kişilerle bir sorunumuz ya da muhalefetimiz yok. Adam 9 ay sürecek işi 9 ay diyecek gerisi hikaye, bile bile, isteye isteye sırf yapraklar bile kendisini alkışlasın diye işkembeden sallamayacak

rburak
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 16:06

Gerçekten öyle. Bir tarafta biz demiştik diyip bu işten anladığını insanların kafasına kafasına dayatan birkaç kişi var. Geri kalanı da zaten Topbaş'a, İmamoğlu'na düzenli olarak sallayan tipler. Gelişme olup olmadığını öğrenmek için gelenler de başlığı bırakmıştır zaten. Çok ilginç bir kitlesi var bu konunun. Keşke yetkili mercilerden duyuru yapılana veya gerçekten önemli bir duyum alınana kadar gereksiz, içeriği olmayan yorumlar onaylanmasa adminler tarafından.

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 17:01

Alıntı:
Balık hafızalı değilseniz, M5 hattının ilk bölümü açıldığında (yani inşaat değil, test süreci boyunca) işlerin ne kadar sürdüğünü, hattın açılmasından sonra bile otomasyon ile ilgili olarak sorunların (ufak tefek de olsa, görülebilir/işitilebilir) sorunların daha da sürdüğünü görebilirsiniz.

Tamam işte bey amca, biz de bunu söylüyoruz. Gözümüzün önünde bu kadar yakın bir örnek varken daha testlerine (işletme testlerine) başlanmamış bir hat için 3 ay sonra açıyorum demek amatörlük değil midir.? Bak örneği sen kendin veriyorsun, bu işlemin ne kadar sürdüğü belli.

Aynı soruyu sana da soralım. (Çok kişiye sorduk, sadece Sinan Bilgin samimiyeti ile cevap verdi sağolsun)

Hani virüsü bahane ettiler ya, Virüs olmasaydı da bu hat 19 Mayıs'a açılır mıydı sence.?

Sinan Bilgin
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 17:42

Faysal 2 maddede konuyu ozetleyelim

- seni neden imamoglunu elestiriyorsun diye sorgulayanlari kaale bile alma bu bir

- seni neden ayni tonda gecmiste elestirilerin yoktu diye tenkit edenleri de kaale al

Bak onumuzde bitmeyi bekleyen tum projeler muhalif belediyelere ait degil, halen iktidarin sorumlulugunda olan projeler de var yuruyen. Veya vaad edilen .. onlarda da ayni ton ve sertlikte elestirin olursa kimse tek laf edemez utanir

bob marley cem
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 18:12

Türk testçiler 1 aylık iş bırakana kadar çalışacaklarmış,ispanyollar gelince 1 ayda hazır edecekler.Ancak bu sene sonuna kadar virüs bitmezse,onlarda bu sene sonuna kadar gelmezler.İkinci dalga gelecek,üçüncü dalga gelecek,her kafadan bir ses çıkıyor ama kimse bu virüsten net olarak ne zaman kurtulacağımızı söyleyemiyor.

sayfa 941
ANA SAYFA -> ULAŞIM