Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 718
Dokak
1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 10:40

Ben şunu anladım bizde metrolar 7 yıl öncesinden önce bitmiyor. İlk ihale yapıldığında mütahit firma 3 yıl içersinde bitireceğim derse bile artık kimse inanmaz.

mustafa sayar
1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 11:04

2014 şubat ayında temeli atıldı 2013 yılında değil.

Ercan1234
1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 11:11

Raylı sistemler çalıştayında ist ray sist. daire başkanı bu hattın şubat ayında hizmete gireceğini

Dudulu bostancı hattının da%75 i tamamlandığı

Önümüzdeki 5 yıl için toplam 170km sürücüz metro hattı olmak üzere yapımı devam eden 140.90km ibb ve 80. 80km aygm toplamda 221 km nin tamamlanmasının hedeflediğini söylemiş

emrenmert

1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 13:39

2013 aralık diye hatırlıyorum

Ercan1234
1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 15:15

Doğru hatırlıyorsunuz

Bildiğim kadarıyla bu konunun uzmanları yine aynı insanlarımız bir kaç kişi dışında. yani önümüze başka bir harita gelmeyeceği kesin ve zaten harita doğru bir harita

Önceki yönetim bu hatları kaynak bularak bitirmeyi vaad etmişti ama olmadı yada olamadı. Hatalar yapıldı ve sonuç olarak yapılan hataların cezası da kesildi öyle bakmak lazım

Bu hatların bitmesi çok önemli. herkes gibi yeni yönetimde bunun farkında.
fantastik bir hattı sıfırdan başlayıp 5 yılda bitirmektense beklenti oluşan bu hatları bitirmek daha fayladalı olacak o yüzden önümüzdeki 5 yıl hedeflerinin önceki dönemle aynı olmasına şaşırmadım

Söyle söyliyim şahsen vizyon haritasında ki bütün hatlara ihale açıp %10 a gelmeden durup iptal olmasını yada öyle boş beklemesini değil devam eden işlerin bitmesini tercih ederim

emrenmert

1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 20:57

Raylı sistemler toplantısı ile ilgli detaylı bir haber metni veya video var mı?

dekonline
1 ay önce - Cmt 14 Eyl 2019, 14:39

(+)

(+)

Kazım Karabekir durağı. Neredeyse bitmiş gibi aslında. Bence test kısmı bitti ise Ocak 2020 de açılmaması için hiçbir engel yok.
[/b]

ÖmerBey56
1 ay önce - Cmt 14 Eyl 2019, 15:48

M12 son durağı da Kazım Karabekir olacak. Neden durakların isimleri aynı? Başka isim bulunamıyor mu? Göztepe istasyonu da aynı şekilde. Hem M4'te var hem de M12'de olacak. M7 Kazım Karabekir ile M12 Kazım Karabekir de öyle. Moovit, Trafi ya da Google Maps kullanarak yolunu bulmaya çalışan insanlar "Kazım Karabekir Metro" diye arattıklarında yanlışlıkla istemedikleri yere gidebilir. Özellikle turistler için çok sıkıntılı bir konu bu. Marmaray istasyonları Marmaray logosu altında TCDD tarafından işletildiğinden o istasyonlarda karışıklık olmuyor. Ama metroların hepsi Metro İstanbul'a bağlı olduğundan M7 Kazım Karabekir ile M12 Kazım Karabekir karışacaktır.

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 14 Eyl 2019, 16:07

Alıntı:
Moovit, Trafi ya da Google Maps kullanarak yolunu bulmaya çalışan insanlar "Kazım Karabekir Metro" diye arattıklarında yanlışlıkla istemedikleri yere gidebilir.

Bu devirde böyle şeyler olmaz. Hem o programları kullanıp hem de yolunu şaşıracak olan varsa evinden dışarı çıkmasın zaten 😂

İETT bile bunu akıl edip duraklara hem yön hem de ilçe bilgisi yazabiliyor ise o dediğiniz programları yazanlar da bunu fazlasıyla akıl ederler.

musa123
1 ay önce - Pzr 15 Eyl 2019, 02:49

Göztepe İstasyonu zaten yanlış bir isimlendirme,orası Fatih Mahallesi.

sayfa 718
ANA SAYFA -> ULAŞIM