Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 615
kartal2014
7 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 21:29

(+)

Mecidiyekoy otobus duraklarının oradaki metro çıkışına yürüyen merdiven montajı yapılmış..

melih kpln
7 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 21:41

Istqnbulun yeni merkezi başakşehir ile eski merkezi mecidiyekoyu bağlıyarak bu metro hattı. Bittiğinde başakşehir daha da gelişecek.

Sinan Bilgin
7 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 21:52

Sahsi tahminim mecidiyekoy mahmutbey arasinin acilmasina az zaman kaldigi ama mecidiyekoy kabatas arasi icin henuz ciddi bir sure gerektigi yonunde

Bu hat kabatas sonlu mu ? Yani kabatas her halukarda bu hattin son duragi midir ? Yahut kabatastan bir yerlere devam edecek ise o devam edecegi bolumlere dogru bir tunel kazisi yapildi mi bugune dek ?

Şükrü Güllüoğlu

7 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 09:23

Alıntı:
Bu hat kabatas sonlu mu ? Yani kabatas her halukarda bu hattin son duragi midir ? Yahut kabatastan bir yerlere devam edecek ise o devam edecegi bolumlere dogru bir tunel kazisi yapildi mi bugune dek ?

Kabataş sonlu. Başka yere tünel kazılmadı. Beşiktaş-Kabataş arasındaki tünelde işlerin iyice ilerlediği bilgisi alınmıştı. Ana sorun Beşiktaş istasyonundaki tarihi kalıntılar.

Sinan Bilgin
7 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 09:25

Bazi operasyonel zorluklari mutlaka vardir , bilgisizce konusuyorum ama en hayirli olan zamanindaki sishane uzatmasinin beklemeden acilmasi gibi, eger sorun besiktasta ise mahmutbey-barbaros arasi acilmasi (veya ismi yildiz ise yildiz diyelim)

Yani mecidiyekoy ile barbaros arasi sorun yok ise, besiktastaki problem yuzunden bu araliktaki kisiler magdur olmasa iyi olur

ardiente Arda

7 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 09:27

Alıntı:
Istqnbulun yeni merkezi başakşehir ile eski merkezi mecidiyekoyu bağlıyarak bu metro hattı. Bittiğinde başakşehir daha da gelişecek.

başakşehir merkez falan değil kolay kolayda olamaz istanbulun coğrafi ağırlık noktası zincirlikuyu mecidiyeköy arasıdır.

Hattın şişhaneye uzatılma planı vardır. diğer taraftan ise esenyurta.

Sinan Bilgin
7 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 09:29

Esenyurt u bilmiyorum ama sanki kabatastan karakoye mi sishaneye mi ben de oyle bir harita hayal meyal hatirliyorum 10 sene oncesinden, o yuzden degindim sordum onceki mesajlarimda

İSMAİL ÇELİK

7 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 09:29

Alıntı:
Ana sorun Beşiktaş istasyonundaki tarihi kalıntılar.

M.Ö 3500 ait 8 mezar bulunmuş mesele demeyelim tarih fışkırdı yine diyelim.

Bu hat belki sonraları Şişhane'ye uzatılabilir.Bencede olmalı böylece M2 ile tekrar bağlantı sağlandığı gibi Tünel,Galatasaray,Kasımpaşa,Şişhane v.s yere yürüme mesafesinde yaklaşmış olur.Bu yapılırsa mutlaka Tophane İstasyonuda olmalıdır.

yusuf38
7 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 09:57

http://istanbulunmetrosu.com/Home/rayliSistemler? ...Lang=tr-TR

Şişhane uzatması 1.7 km olarak 2023 sonrası planlarda var

(+)

Sinan Bilgin
7 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 10:02

Cok gerekli mi ? Degil elbet ama olsa mutlu oluruz, 1,7 km de zorlanilacak hat degil fazla

sayfa 615
ANA SAYFA -> ULAŞIM